Измерване на жизнената сила.

  • 11 513
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 816
МОже ли някой да ми обясни по-подорбно за това изследване? До колкото знам се прави с апарат,  като се поставят на различни точки от тялото накрайници и така се отчита жизнената сила. Обаче по какво се определя в кои точки ще се постави, и защо именно на тях, а не на други, защото съм виждала схеми на точките от масажист и те са безкрайно много.  И по това каква е жизнената сила, какво се определя?
Много благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 414
не мога да ти помогна много, ама ще си кажа какво знам...
единият метод е китайски и ти измерва пулса на точно определени места. хомеопатите твърдят, че това дава добра представа за определяне на потенцията на лекарството...как точно и защо не мога да кажа..
другият метод е японски и се казва Накатани, който май не е точно това, за което питаш, но по същество пак се занимава с енергийното състояние на тялото.
ще се радвам, ако някой може да сподели повече.

# 2
  • Мнения: 1 655
Да кажем, че се измери жизнената сила, и после какво? По какъв начин това би помогнало при определяне на точното лекарство в хомеопатията?

# 3
  • Мнения: 4 414
Да кажем, че се измери жизнената сила, и после какво? По какъв начин това би помогнало при определяне на точното лекарство в хомеопатията?
не на лекарството, а на потенцията. и дава насоки, а не определя. и потенцията и точното лекарство може да ти го определи само точния хомеопат Wink
по принцип този апарат се използва доста от практикуващите китайска традиционна медицина...това не значи, че не върши работа и на други специалисти.

# 4
  • Мнения: 1 655
Ми не знам, аз се отнасям много подозрително към всякакви апаратури, които ти измерват нещо си. Китайците едно време едва ли са имали такива машинки, но са си практикували традиционната медицина.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
единият метод е китайски и ти измерва пулса на точно определени места. хомеопатите твърдят, че това дава добра представа за определяне на потенцията на лекарството...

 Де да беше толкова просто...

 Чудно ми е, защо все има стремеж да се опростяват нещата, и да се разглежда Човека, като някаква машина с карбуратор, проводници, мотори, резервоари...

 При хомеопатите, мерило за добра, силна Жизнена сила е това, че тя може да си позволи "лукса" да вдигне много бързо висока температура - която е единствената защитна преграда пред вирусите, до изработването (за 1 - до 3 денонощия) на Специфичния имунен отговор, но и с идването му температурата бързо да се нормализира, като при това детето е жизнено!

 Много майки са забелязали, че детето е жизнено, тича насам - натам, дори е весело, само бузките са му зачервени, и като премерят Т-та с изненада установяват че е 39 - 39.5С!

 Ето това е мн. добра Жизнена сила, при която биоенергиите протичат безпрепятствено, чакрите са отпушени, няма потискания и жизнените процеси протичат при минимални загуби.

# 6
  • Мнения: 4 414
добре, ако някой знае какъв е апаратът и как се използва, моля да сподели...защото от тук пишещите нито един не е наясно с тези неща, явно
и си пишем ей така колкото да се изкажем /аз започнах, признавам си без бой Embarassed/...
далеч съм от мисълта, че има апарат, който измерва Жизнената сила и показва необходимата потенция...изобщо понятието "измерване на Жизнената сила" ми е малко странно...каква е мерната единица за Жизнена сила?!...просто споделих това, което съм чувала...Кирлиановата фотография също не дава решения, но помага да се изяснят някой неща...предполагам, че става въпрос за нещо подобно...

# 7
  • Мнения: 816
Моя близка приятелка ми каза за това чудо - измерване на жизнената сила. На него я е пратила  Вилма Михайлова от Хирон, като естествено се плаща отделно от интервюто. Мога да я разпитам по-подробно как именно е протекло изследването и да ви кажа.
Всеки случай тя никак не беше доволна, защото резултатите са били ужасяващи според Михайлова - почти никаква жизнена сила, едва ли не - ще се мре.
Сещате се как може да подейства такова изказване на човек.

# 8
  • Мнения: 5 500


 Много майки са забелязали, че детето е жизнено, тича насам - натам, дори е весело, само бузките са му зачервени, и като премерят Т-та с изненада установяват че е 39 - 39.5С!

 Ето това е мн. добра Жизнена сила, при която биоенергиите протичат безпрепятствено, чакрите са отпушени, няма потискания и жизнените процеси протичат при минимални загуби.
Ха, точно при мойте деца така протича Т! Особено при малкия изобщо не разбрах, че има Т докато не го гушнах и усетих, че гори! А, той бягаше, играеше...така не вярвах, че чак не исках да я меря! Измерих беше 38.7!

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
AFRODDITA
Цитат
Ха, точно при мойте деца така протича Т! Особено при малкия изобщо не разбрах, че има Т докато не го гушнах и усетих, че гори! А, той бягаше, играеше...така не вярвах, че чак не исках да я меря! Измерих беше 38.7!

  Затова и детските шарки, преминават сравнително леко, въпреки високата Т., обриви и т.н., но недай си Боже, някой възрастен, непреболедувал ги в детството, да се разболее от тях - често е направо животозастрашаващо! - поради по-слабата Жизнена сила, въпреки по-добре действащата имунна система.

# 10
  • Мнения: 2 761
метод е японски и се казва Накатани, който май не е точно това, за което питаш, но по същество пак се занимава с енергийното състояние на тялото.

Tова е много интересна информация...

# 11
  • Мнения: 4 414
Tова е много интересна информация...
даааааааа, аз отдавна мисля да ги посетя, ама все не стигам до там Wink

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
метод е японски и се казва Накатани, който май не е точно това, за което питаш, но по същество пак се занимава с енергийното състояние на тялото.

Tова е много интересна информация...

 Има и по метода на Фол , резултатите по органи са предварителни и се нуждаят от допълнителни изследвания, но това разбира се не намалява значението им.

# 13
  • Мнения: 2 761
agneschka,ако отиде6 там непременно напи6и подробности.

# 14
  • Мнения: 4 414
Мъжът ми си направи въпросното изследване в Хирон/по собствено желание, не по препоръка на хомеопата/, защото му беше интересен метода. Апаратът е Накатани. Точките, които се измерват са от китайската медицина и съответстват на органите и системите в тялото. В линка, който дадох и по-горе е обяснено по-подробно. Не мисля, че "измерване на жизнената сила" е много точно определение. Изследването дава предства в кои системи и органи е възможно да има проблем, т.е. блокажи, които възпрепятстват свободното протичане на енергията. В този смисъл, изследването може да покаже и опасност от бъдещи проблеми, които все още не са се проявили.
Доротея, не зная какво точно е казала Михайлова на твоята приятелка, но смятам за недопустимо да се плаши пациент с "ужасяващи резултати", защото всички знаем, че положителната нагласа е особено важна за лечението. В крайна сметка важното е, че проблемите са открити и ще се вземат мерки. Пожелавам на приятелката ти успешно лечение  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт