Много суха кожа или..???

  • 4 319
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, от 2-3 дни забелязвам че по гънките на ръцете и гушката на бебто ми кожата се бели...досега я мажех с Мустела олио за след баня, но от 2 дни по съвет на бабите започнах да я мажа със свинска мас "премита"....Бебока е едва на 10 дни! Все още не забелязвам да отшумява беленето на кожата й...имали ли сте подобен проблем? Как го решихте?

# 1
  • Мнения: 4 496
Имах такъв проблем.Просто спрях мазането с мас и използвах олио на Чико,само за гънките. Flutter

# 2
  • Мнения: 46 511
Спиране не свинската мас и къпане през 2 дни.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен трябва да спреш с маста. Взе ми му някакъв бодилосион за след баня, за да хидратира хубаво кожата.

# 4
  • Мнения: 7 947
Маста определено не е причината, просто вземи нещо от аптеката за много нежна бебешка кожа, а и по-добре да е мляко, не олио. Себа Мед е немска козметика, от която лично аз съм супер доволна, при положение че малкия също е със суха и нежна кожа. Опитай! Party

# 5
  • Мнения: 593
По принцип не е логично да е от маста, не е възможно да дехидратира кожата по никакъв начин, просто съвпадение. Макар че нашите баби не можаха да ме убедят да ползвам св. мас. Продължи с Мустела.

# 6
  • Мнения: 27 524
Малко бебе не се къпе всеки ден. Поне през ден или два да бъде. Стига мас, вземи хидратиращ лосион, а не олио, нито крем. На хубава фирма да е, Джонсън и Нивеа категорично не. Хубаво подсушаване след баня и тогава мазане. Памучни дрешки, бебешки прах за пране и без омекотител. Не го навличай, да не му е горещо. Успех.

# 7
  • Мнения: 7 947
Защо малко бебе да не се къпе всеки ден??? Ние до 9ти месец се къпехме задължително всеки ден преди лягане!

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мустела и Себа мед.
Малката имаше зачервяване на свивките зад колената и педиатъра ни изписа крем, но рецептата ми остана в кщъи. Довечера ще ви напиша името. 200 мл. струваше към 11 лв.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Защо малко бебе да не се къпе всеки ден??? Ние до 9ти месец се къпехме задължително всеки ден преди лягане!

И ние се къпехме всеки ден.Продължавай си с Мустелата хубава козметика е, както и Бюбхен, ако не премине посъветвай се с педито.

# 10
  • Мнения: 6 618
Това лющене си е съвсем нормално и въобще не е проблем.
Мажи си с нормален бебешки лосион или олио.Няма нищо общо с зачервяването и подсичането, и няма нужда от по-специфични кремове/според мен/.

# 11
  • Мнения: 27 524
Защо малко бебе да не се къпе всеки ден???

Защото кожата е още много нежна и чувствителна, а всяко къпане я дехидратира. И защото толкова малко бебе не се цапа. Бебе не се къпе и след раждането, остава си до другия ден с всичко по него  Grinning
Така е правилно, така съм процедирала  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 098
За мен най-коректно е да се посъветвате с педиатъра ви.
Мазане с мас - абсолютно против съм...
За много суха кожа има  хубава мед козметика - ние ползвахме линола фет....мустелата не му помагаше изобщо.
И както никол е казала - къпане през 2 дни (при нас с с олио за вана линола фет)

Но това след като си каже мнението педиатъра ви...
А наистина по-рядкото къпане най-много помага...

# 13
  • Мнения: 3 069
Подкрепям напълно bubu_to!
При такава козметика която има вече направо е грехота да си мажеш детето с маз.
Консултирай се с педиатъра ви или с дерматолог.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 512
А дерма- имат мляко и гел за къпане , но са скъпички. Със сигурност ще помогнат

Общи условия

Активация на акаунт