Закуска - твърда храна от кога?

  • 383
  • 2
  •   1
Отговори
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте!
Ние сме на почти 10м. за сега съм заместила с твърда храна изцяло обедното хранене и това в 17.30ч.От кога мога да включа към закуската освен кърма и нещо друго.Попара нещо не ми се нрави.Все пак искам да кърмя дълго и не зная как да постъпя с закуската.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Искаш само сутрин /към 6 имам предвид/ и вечер ли да кърмиш?/защото при толкова заместени кърмения сигурно кърмата ти доста ще намалее/ Една мама тука сутрин предлага каша с плод вместо попара, грис със сирене, бисквитки с плодово пюре и ей такива неща.....А като включване мисля че, тя от 8 месец почна да  дава попара, но не му се понрави на бебето и замести с горните храни..., но мисля, че това хранене в 17,30 не е заместила...Аз лично сутрин, ама нашето сутрни е към 9 часа, щото цока към 5 6 и после в 9/1 час след кърмене примерно/ давам плодово пюре или суров плод...то не я засища, но като разнообразие, а и някъде четох, че плодовете сутрин най-добре се усвояват....Ще ми се до годинка да не замествам хранене, но всичко си зависи от бебка...Пък и сега идват зимните месеци и по-хубаво от кърмата си няма...за гриповете и вирусите...та аз и предлагам твърда храна 3 пъти на ден...тя си яде колкото пожелае...мисля, че до  годинка кърмата трябва да си е основното + достатъчни количества твърда храна и то май това си зависи от бебето...

# 2
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Благодаря.Сигурно ще отложа попарите за по късен етап.

Общи условия

Активация на акаунт