Странно преминаване от 1-ца на 2-ка Аптамил

  • 1 996
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Здравейте!
Моля за съвет по следния повод. Синчето ми навърши 4 м. На смесено хранене сме и досега му давах Аптамил 1. Според указанията му от 3 дни сме на Аптамил 2.
Бебчо обаче ме озадачава. Изведнъж взе да пие доста по-малко АМ от обикновено. За сравнение от Аптамил 1 му давах като добавка 2 лъжички след кърменето. Сега пак му давам толкова, а изяжда около 2/3 и не иска повече, чак избутва шишето от устата си. На 2 пъти даже ми отказа изобщо АМ.
Дали да се тревожа? Четох, че това мляко е по-хранително, но чак пък толкова да се нахранва ми е чудно. Вие имали ли сте такива наблюдения? Може ли 2-ката да не му харесва на вкус?

# 1
  • Мнения: 27 524
Вкусът е същият. При смяната обикновено така става. Синът ми също при преминаването намали рязко количеството за около десетина дни, после обаче възвърна старите мл, а и ги увеличи с времето, разбира се. Не се тревожи, нека пие колкото иска, всичко скоро ще се нормализира  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Благодаря, Блонди! Досега съм минавала само от едно АМ на друго (от Фризолак на Аптамил) и нямаше проблеми.

# 3
  • Мнения: 4 399
Аз бих върнала на Аптамил 1. Бебето ти е малко Аптамил 1 е по-добър за неговите нужди. А и след като не иска 2, то само си показва че му е по-добре с 1. Аз късно сменях млеката и никога не е имало проблеми.Ако загледаш калоричността, ще видиш, че 2 не е много по-хранителна от 1.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Аз бих върнала на Аптамил 1. Бебето ти е малко Аптамил 1 е по-добър за неговите нужди. А и след като не иска 2, то само си показва че му е по-добре с 1. Аз късно сменях млеката и никога не е имало проблеми.Ако загледаш калоричността, ще видиш, че 2 не е много по-хранителна от 1.
А защо пише да се дава 2-ка от навършени 4 месеца  newsm78 ? Освен това се замислям дали да не сменя млякото на Lactana, тези дни научих за него и ми хареса.

# 5
  • Мнения: 27 524
А защо пише да се дава 2-ка от навършени 4 месеца  newsm78 ?

Пише, ама не е много вярно явно. На Запад масово препоръчват педиатрите да се остане до 6-ти месец с единицата и докато детето пие АМ с двойката, изобщо да не се минава на тройка, а ако не искаш да даваш АМ след годинката - прясно мляко, но не и тройка.

Освен това се замислям дали да не сменя млякото на Lactana, тези дни научих за него и ми хареса.

Подобна смяна е неразумна. Какво си научила, какво ти хареса и как реши, че е добро?  Wink
Няма смисъл от експерименти  Peace


# 6
  • Мнения: 630
Педиатрите препоръчват да се премине към двойката след шести месец. Моята педиатърка ме беше посъветвала да минем към двойка, респективно тройка след това, когато забележа, че на детето не му стига и остава гладничко дори с 10мл. повече от обичайното количество.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Благодаря ви, явно наистина му е било рано и опаковката подвежда. Върнах се на 1-цата и яде нормално.

# 8
  • Мнения: 4 399
Виж, аз давах едно АМ на Аптамил, което в БГ го няма, но можем да го наречем 0, защото е преди 1. Педиатърката ми каза че е най-добре с това АМ да остане до 12 месеца защото то се приближава по състав най-вече до кърмата. Аптамил 1 дадох след като детето направи 1 годинка, а Аптамил 2 около 18 месеца и в момента все още е с него. Детето никога не е било недохранено, нито пък се е будило от глад. Сравнявала съм и състава и калоричността на млеката, Аптамил 2 не е много по-калоричен от 1. Ние все още можем да си караме и с 1., просто 2. я намирам на промоции и ми излиза по-евтина, а детето ми вече е голямо. На 3. изобщо и не смятам да минавам. Това е моят опит и той показва че смяната на млеката може да се направи много по-късно отколкото пише на опаковката. Препоръките на производителя обслужват преди всичко маркетинга на продукта.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт