Зъбки от толкова рано?Възможно ли е?

  • 1 627
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 536
Здравейте момичета,имам една голяма питанка.
Точно почнахме да се отърваваме от гадните колики и айде ново пет.
Знам ,че е твърде рано за зъби,но симптомите са точно такива....или правя грешка?Възможно ли настина?
Започна да се лигави обилно,опитва се да си "захапе" китките,да вкара юмручето в устата(не може, естествено),и 
това няма нищо общо с смученето на палеца.Реве по цял ден ,заспива за 5-10 мин.с триста зора и пак се буди с рев.Не ми прилича на колики,различно е.
Не знам какво да си мисля.Лигави се от близо 7-8 дена а това необяснимо мрънкане  и плач са от 3 дена,днес до ри и през нощта бяхме така.От друга страна преди седмица му бихме и първата ваксина(комбинирана),след нея не е имало проблеми....
Защо е така,какво му е?

# 1
  • Мнения: 145
Здравей , относно ваксината - моя сладур плаче , вдига температура и не яде близо седмица , пълен кошмар е , затова попитай личната лекарка дали може да е ефект от нея .
Ние сме на почти 4 месеца и се лигавим от месец ужасно силно , лапаме си ръцете нон стоп - пуска биберона за да ги лапа даже му се повръща от това , а когато може и двете ги лапа , но лекарката каза , че е нормално да го правят бебетата , които опознават ръчичките тялото си .
А от друга страна на моята приятелка синчето е на 3 месеца и вече има 2 зъбчета отдолу - надявам се вас да не чака това .
Лека и дано зъбчетата дойдат след 6-я месец .

# 2
  • Мнения: 27 524
Тези симптоми обикновено предшестват появата на зъбките с месеци. По принцип е възможно, но е много малко вероятно да се появят скоро.  Simple Smile
Лигавенето толкова рано рядко има нещо общо с тях.

# 3
  • Мнения: 91
на нас ни избиха първите зъбки на 3 месеца и малко bowuu така че и това е възможно Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 512
На мен първото зъбче ми е избило на 2 м , а на дъщеря ми на 4 м

# 5
  • Мнения: 474
Здравей Сузи, когато още учех /за акушерка/ по време на една практика в родилна зала, акушеркитени извикаха след едно раждане да видим нещо което не се виждало често - познай - бебчето се беше родило с едно зъбче  #Crazy tooth

# 6
  • Мнения: 485
Никненето на зъбче си е много индивидуално
Познавам бебенце родено със зъбче, самата аз на 3 месеца съм имала, брат ми на 4 месеца. Така, че си е нормално   

# 7
  • Мнения: 3 069
Мооже и зъбки да са тръгнали.
При Вики лигавенето започна на 3-4 месеца а първия му зъб изби на 1г. и 3 дни.
Индивидуално е.

# 8
  • Мнения: 649
Не искам да те плаша, но първите признаци за зъби ни се появиха три месеца, преди да избие първото зъбче. Така че въоръжи се с търпение и дано не продължи дълго.
Иначе съвсем е възможно да избие зъбче и на тази възраст на бебо.

# 9
  • Мнения: 7 723
Растежа на зъбките е доста продължителен процес
Те тръгват да растата от костта,
която е доста под повърхността на венеца.
Това, че са се появили първите признаци,
в никакъв случай не значи, че едва ли не- утре ще избие зъбче...
 Wink

# 10
  • Мнения: 1 536
Момичета,благодаря ви за всичко което споделихте по темата.
Не можах да се включа по-рано,но искам да ви кажа ,че действително това са зъбите!От навършени два месеца!Рекордьори сме!
Двете зъбчета в средата долу скоро ще избият,вече се виждат ясно.
Приятна вечер на всички ви Hug

# 11
  • Мнения: 983
Не искам да те плаша, но първите признаци за зъби ни се появиха три месеца, преди да избие първото зъбче. Така че въоръжи се с търпение и дано не продължи дълго.
Иначе съвсем е възможно да избие зъбче и на тази възраст на бебо.
Peace и ние бяхме така. Първото излезе към 7ия месец, а вече имаме 8.

# 12
  • Мнения: 27 524

Далеч не, но честито  Wink

# 13
  • Мнения: 4 621
Не искам да те плаша, но първите признаци за зъби ни се появиха три месеца, преди да избие първото зъбче. Така че въоръжи се с търпение и дано не продължи дълго.
Иначе съвсем е възможно да избие зъбче и на тази възраст на бебо.
И при Яна се получи така. Лигавене, хапене на всичко.... Е зъбките се появиха селд 4 или 5 месеца Peace

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
На едно съседче на 2мес. му бяха избили кучешките зъби #Crazy #Crazy #Crazy Вампи.

Иначе Констанца се плюнчеше от втория месец, а първият й зъб изби на деветия, така че само плюнченето не е признак. Сега и Емма прави балони, пъха юмруци в устата, мокри всичко, но не мисля, че са зъби

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 12:35 от Гита Ог

Общи условия

Активация на акаунт