Разтривате ли децата си с ракия когато са настинали?

  • 25 574
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Интересуваме какво мислите по този въпрос и дали го правите.Аз не се бях замисляла доколко е безвреден този метод,докато една моя позната ми каза,че била чела,че алкохолът преминавал през кожата в организма и затова не се препоръчва да се разтриват деца с ракия.
п.п.А пък нас(имам в предвид мен,брат ми и сестра ми),като бяхме малки при всяка настинка са ни лекували точно по този начин-с ракия или спирт и мисля,че нямаме някакви последствия от това.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми беше настинала миналата седмица.Докато се мъчех да си спомня как ме лекуваше майка ми навремето,ми изплува споменът за разтривка с камфоров спирт на стъпалата.Честно казано,не посмях да го направя!Страхувах се да не я прегрея,да не й изгоря кожата със спирта и такива неща.Така че аз лично за бебе не се наемам да ползвам бабешки лекове.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
Със спирт (камфорофт особено) е едно с ракия или водка по-друго....
С ракия и сега не бих се разтрила себе си, докато камфорът много помага...
Но така или иначе дори камфорът е за по-големи деца...
Колкото до ракията освен, че преминава алкохола и изгаряния може и като по-леко нещо просто алергия някоя да докарате...изобщо...не съм привърженик на тези всичките методи дето детето се маже, кисне, къпе и т.н. с разни такива нещаа, като ракия, шума, сол, пипер, мас, яйца и не знам си още какво....

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Стига експерименти Stop

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Не разтривам.Страх ме е,а страх лозе пази Wink.И себе си не бих разтрила.Ако нямат температура ги мажа/разтривам с Пулмекс.И себе си също мажа с това чудо,добре ми действа.Но аз си падам леееко бъзла по отношение на бабешките лекове.Виж-дюлево семе примерно за кашлица съм варила и давала,но то няма как да навреди.Ама обтриването с ракия...тц,не е за мене.

# 6
  • Мнения: 5 391
Не съм го правила.

# 7
  • Мнения: 649
Миналата седмица ги  разтрих моите със мас и топла ракия (като не масажирам върху сърцето), но това го правих само един път. След това им купих едно мазилце на камфорова основа, помага Peace. За името не мога да се сетя, но е едно в жълта тубичка с бебе на него.
Не се притеснявам да правя това върху дечицата си, защото все пак и мен, и брат ми, и сестра ми са ни лекували така.

# 8
  • Мнения: 133
Много се извинявам за иронията, ама каква ракия, какъв камфоров спирт бе, я си му дайте химийката на детето - антибиотика не е експеримент - той наистина лекува!!!  newsm62 newsm62 newsm62

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 21:56 от ushco

# 9
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Присъединявам се към тези, които не го правят с почти същите доводи. Добавям само, че имам бегъл неприятен спомен, че баба ми ме е разтривала и не искам да причинявам същото на децата си.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Много се извинявам за иронията, ама каква ракия, какъв камфоров спирт бе, я си му дайте фимийката на детето - антибиотика не е експеримент - той наистина лекува!!!  newsm62 newsm62 newsm62
\

Ако,беше видяла как дете с температура/висока/ се разтрива  с ракия и след това прави гърч и умира щеше  да си спестиш иронията!

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 22:13 от siska79

# 11
# 12
  • Мнения: 966
Ne skapi4ka e tyk. Predpo4itam da q izpiq Hug Hug Hug. Pak za desata ila4i ot aptekata Grinning Grinning Grinning

# 13
  • Мнения: 133
Много се извинявам за иронията, ама каква ракия, какъв камфоров спирт бе, я си му дайте фимийката на детето - антибиотика не е експеримент - той наистина лекува!!!  newsm62 newsm62 newsm62
\

Ако,беши видяла как дете с температура/висока/ се разтрива  с ракия и след това прави гърч и умира щеше  да си спестиш иронията!

Сигурна съм, че има много такива истории... От химикалите, които наричате лекарства обаче никой, никога не е умирал, камо ли пък правил гърч... Всеки има право да си вярва, в каквото си иска... а аз имам право да си се смея  smile3521

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не  Naughty
Използвам крем за гърдите - нанася се колкото грахово зърно на гърдите от дясно и малко на гърба.
За краченцата имам друг мехлем, мъжа ми го донесе от Щатите.

Общи условия

Активация на акаунт