Закрепване на стъкло под ъгъл. Барплот

  • 4 021
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 178
Здравейте,
 искаме да си направим стъклен барплот, който освен стъклото горе има и челно стъкло, което да скрива цялата кочинка от погледа на гостите.
Проблем 1 : ако е стъкло как да се закрепи към краката за барплота. Хоризонталното е ясно с лепило
Проблем 2 : дали изобщо да е стъкло или някаква имитация на матирано стъкло, но какво?? newsm78

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
би трябвало да стане с лепило и подходящо оребряване по дължината. Макар че идеята за стъклен барплот... малко непрактично ми се вижда. Как ще сложиш някой по-горещ съд отгоре? Или имате от къде да вземето 1 см дебело калено стъкло?

# 2
  • Мнения: 5 178
печката ми е доста далеко от там, това е фасонно горно ниво на плота, с идея между горното и долното ниво да сложим вертикално (под ъгъл) стъкло, което да крие панаира в кухнята.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по дължината на плота сложете напречни стъкла от вътрешната страна

# 4
  • Мнения: 5 393
Стъклото може да се закали, но не до такава степен,че да издържа на висока температура както стъклата за камини и фурни.Закаляването е по-скоро противоударно.
Стъкло се лепи само със силикон(в случая ще стои грозно,ако не се сложат допълнителни декоративни лайсни,които да крият ъгъла) или със UV лепило,което е доста скъпо(UV лампа може да се намери и за 20тина лв).
Единственото стъкло,което не прозира е матовото(говорим за дебелина 10мм).Е, има и други,но се намират трудно,много са скъпи и не съм сигурна дали имат тази дебелина.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А да ли няма да стане обикновенно прозрачно със залепено някакво фолио? щом ще е само между двете нива няма да стои нищо върху него.

# 6
  • Мнения: 5 178
да определено няма нужда от 10 мм, а мислим да го дадем за мат, в краен случай фолио имитиращо мат
но проблема със закрепването си стои

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако правилно съм разбрал имаш 2 нива на барплота (при нас е така) като горното ниво е 20см. Между тях сме наредили микровълнова, кутия за хляб, тостер и т.н. При нас обаче гърба е цял , докъто при вас искате да е стъкло. Един въпрос на какво се държи горния плот? снимка може ли?

# 8
  • Мнения: 5 178
горния плот ще се държи на краката за стъкло, още не сме ги сложили горното ниво, но ето http://www.snimka.bg/album.php?album_id=137310&photo=5 една версия на проекта.
Сега горно ниво ще има само на мястото на плътния барплот, но решихме да го направим от стъкло. Краката са мебелни крака под наклон , горното ниво е ясно как ще се закрепи с лепило УВ, но за другото стъкло изобщо не ми е ясно И то най-лошото е , че и на доста други хора не им е ясно hahaha

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ееее така като изглежда със силикон ще стане ...
нагласяш стъклото мажеш отзаде със силикон горе и долу и го оставяш да се втвърди .....
можеш и с някакви "планки" да го закрепиш на долния плот ако нямаш доверие на силикона.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Със силикон може би ще стане, все пак аквариумите ги лепят със силикон и там има иголямо налягане. Обаче дали ще успеете да го залепите равномерно, така че да не стане мазало? Другия вариант, за който се сещам сега е с малки планки. Може да поръчате да ви направят отвори в стъклото на необходимите места

# 11
  • Мнения: 5 178
mentolka, за болтовете и ние се сетихме, но е малко опасно, защото остават напрежения и дупката е основа за пропуквания

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дори и да не е равномерно, какъв е проблема? това си е скрито отзад ...

Общи условия

Активация на акаунт