Искам да питам нещо.....

  • 2 221
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Искам да ви питам нещо,защото не знам към кого да се обърна и реших в крайна сметка - към самият извор........

Познавам мами,които са осиновили децата си.....Някой от тях предполагат,че аз знам, други - сигурно не...Но по някакъв начин искам да ги насоча към вас - мамите от този форум - и инициативите,които провеждате......

Имам позната, с която сме по-близки, говорим открио за много неща,но ми бе много трудно да подхвана темата за осиновената и дъщеря.........Започнах с извинение,че не искам да я обиждам и пр. и на един дъг и казах за вашите събирания ,разказах исдториите на част он вас(вярвам не се сърдите) и тя толкова много се ентусиазира и каза - Да, ще се включим с мъж ми! И подхванахме един дълъг, дълъг разговор за осиновяването по принцип. Тя сподели,че би искала още едно дете да осиновят и т.н.

Но не всички са като тази моя позната....А така ми се иска да кажа на колкото се може повече хора за вас, за вашите срещи и пр. Може би не всеки желае личният му живот да става публичен,но знае ли човек......

Та..дайте съвет.....как да подходя или да не подходя...И ще имате ли скоро някаква среща? А замисляте ли нещо около нова година????

Простете ако ми е нетактично питането!

# 1
  • Мнения: 526
Ако аз знаех по рано за този форум много щеше да ми помогне, от цялото си сърце благодаря на всички че го има. Тук мога да споделя всички тревоги които съм имала през тези 5г през които си имам моето дете. Затова повече смелост и покажи форума на повече жени с осиновени деца, така и ще видят че не са сами в тази държава а е нещо нормално да си вземеш дете.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 722
Не е лесно, още повече, че при положение че те не споделят, нямаш идея как да подхванеш разговора. Не можеш да знаеш дали не споделят защото искат да го скрият от хората като факт или просто защото не искат да бият барабана.
Според мен вариантите са два - или със заобикаляне от километри, за да се стигне до темата /напр. почваш от стачката на учителите, минаваш през неудобствата, които причиняват на родителите и за капак на всичко се чудиш на мамите от форума на осиновителите, как се справят и да обръщат внимание на децата и да предприемат инициативи/
Другият вариант е директно - леле, каква хубава инициатива са поели мамите от съседния форум - дано да успеят.
Аз се сещам за това.

# 3
  • Мнения: 3 715
Аз лично не бих се месила. По принцип смятам, че ако някой се вълнува от нещо, ще се порови и ще си го намери. Още повече ако не са ти много близки, а просто познати. Сега да не си помислите, че съм против тук да пишат нови хора, просто си мисля, че дори и да си с най-добри намерения, може да не искат да го коментират с теб.

Мен например ме дразни странични хора да ме пращат по лекари или да ми  дават съвети за осиновяването, не визирам никого тук, не се стряскайте, говоря за разни съседи и познати, които бъркат обикновеното даване на информация за нещо с искане на съвет. Има въпроси, които не искам да обсъждам с всеки.

Така че по-скоро съм на мнение, че щом не говорят с теб по темата, по-добре не се меси. Освен ако не успееш изключително деликатно и между другото да го споменеш много случайно, наред с други неща, изброявайки, но да не се разбере, че имаш точно това предвид.

# 4
  • Мнения: 341
Който търси намира,а и има избирателен слух  Wink И аз мисля ,че това е най-добрия вариант :

....  изключително деликатно и между другото да го споменеш много случайно, наред с други неща, изброявайки, но да не се разбере, че имаш точно това предвид.


# 5
  • Мнения: 14
присъединявам се към kremmy и kukuyaka. ако вече са потребители на бг-мамма и са осиновили, едва ли са пропуснали да надзърнат в този подфорум ... в такъв случай може просто да не желаят да го обсъждат ... а може и виртуално да си общувате вече Simple Smile ако не са обаче - пусни им просто идеята за бг-мамма като хубаво и интересно място ... форумстването си става краста от самосебе си, а конкретно дали ще четат, дали ще пишат, дали ще ходят по срещи и ще участват в инициативите, родили се тук, си зависи от техните нагласи ...

# 6
  • Мнения: 1 466
И според мен можеш да споменеш само за форумите на bg-mamma. Предполагам, че те сами ще видят форума за осиновяването и ще се включат.

# 7
  • Мнения: 11 607
Благодаря ви за идеите!

Вярвам не съм ви обидила с въпроса си...

# 8
  • Мнения: 4 138
цоцоланке, ние срещи имаме непрекъснато. в смисъл, че софианки се виждаме я на кафе, я на явки с цел ревлоюционна дейност. сега например се занимаваме с подривна дейност-ще махаме правителството Mr. Green
така че, просто ти се запознай с нас и после можеш да казваш на познати и приятели какви луди кукувици сме. който се интересува, може да се запознае с нас.
не хапем, не ядем хора и изглеждаме сравнително нормално. Crazy
повечето от нас нямат проблем с това, че се дава публичност на факта, че са осиновили дете. който иска да ни познава - е добре дошъл.

# 9
  • Мнения: 11 607
просто ти се запознай с нас

Незнам, но от доста време съм читателка в този подфорум...Пускала съм теми тук, лично познавам две от мамите тук, в процес на запознаване с още една(която е и кандидат-многодетна) и точно защото знам,че сте страхотни и не ядете хора - точно затова искам и други да разберат за вас. За да се оттърсят от евентуалните притеснения,които имат,защото установих,че сте много отворени и съвременни дами.  bouquet

А за срещи - напр. нещо по-глобално, напр. като тази,която имахте в Стара Загора......

# 10
  • Мнения: 4 138
тогаз организаторките да организират нова среща викам аз. целокупно да се завлечем някъде, щото ние не сме били на нито една Sad
обаче има проблем в координацията, а и сега е много натопорчено поне при нас в софия заради протеста, та ако може да е някъде по наблизо.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
АААААААААААААА не, не и преди март Naughty
Омръзна ми да отсъстваме!

# 12
  • Мнения: 1 652
Незнам, но от доста време съм читателка в този подфорум...Пускала съм теми тук, лично познавам две от мамите тук, в процес на запознаване с още една(която е и кандидат-многодетна) и точно защото знам,че сте страхотни и не ядете хора - точно затова искам и други да разберат за вас. За да се оттърсят от евентуалните притеснения,които имат,защото установих,че сте много отворени и съвременни дами.  bouquet

А за срещи - напр. нещо по-глобално, напр. като тази,която имахте в Стара Загора......

Предложение- обади ми се да организираме нещо с въпросната мама- уж непринудено. Патиланци например...

А! И между другото- не си стоиш на работното място.  Laughing Пращах оксан докус селями по мъжа ти!  Hug Предаде ли ти?

# 13
  • Мнения: 2 722
Дарена, тия патиланци ако ги организирате без нас, ще късам глави.
Оформи се като основен координатор за групата от региона и идваме веднага.

# 14
  • Мнения: 4 138
аааааа, галич, и ние идваме с вас, присламчваме се да ни вземете с буса Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт