Целувката убива???

  • 677
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Натъкнах се на една малко стряскаща статия от вестник "Стандарт" и реших да обменим мнения. Аз честно казано, не знам какво да мисля, доста е странно. Ето я и статията от първа страница на вестника. Дано не е истина.

Червило за баровки води до аборт
Най-луксозният гланц за устни е отровен, алармират САЩ


Край на червените устни. Всяка уважаваща себе си дама ще трябва да се раздели с марковото си червено червило, стана ясно вчера.
Американски потребителски, здравни и женски организации алармираха, че над половината от проверените от тях багри за устни на пазара са натъпкани с опасно количество олово. Някои от най-популярните козметични марки като "Л'Ореал", "Кристиан Диор" и "Кавър гърл" дори съдържали по-големи количества от тежкия метал.
В специална кампания за установяване на безвредността на козметичните изделия били тествани 33 марки червила, основно червен цвят. Пробите са изследвани в лаборатория в Калифорния. Тестовете показали, че 61% от червилата съдържали повече от допустимото олово. Учените допускат не повече от 0,1 единици от тежкия метал в сладкишите. При 61% от тестваните червила пък са открити нива от 0,03 до 0,65 единици олово.
От американския клон на "Л'Ореал" обясниха, че техните продукти са проверявани за безопасност от специалисти, в това число токсиколози, фармацевти и лекари. Всички марки на компанията отговарят на стандартите на Управлението за храните и медикаментите, твърдят те. Подобно изявление направи и "Проктър и Гембъл".
В САЩ не съществува стандарт за допустимите количества на метала в козметични продукти. Подобно на сладкишите обаче, червилата се поглъщат. Затова неправителствените организации настояват федералното Управление за контрол върху храните и медикаментите (FDA) да изработи специален норматив за козметиката. Ройтерс съобщава, че евтините червила, които били тествани в кампанията като "Ревлон", не съдържали олово.
Хроничното натравяне от олово поразява кръвта, нервната система, стомашно-чревния тракт и черния дроб. Металът е особено опасен за бременните и децата. Оловото предизвиква безплодие и аборт, предупреждават лекарите.

# 1
  • Мнения: 4 916
Има няколко теми по същия въпрос от миналата седмица насам - виж в търсачката.

# 2
  • Мнения: X
Може и да има, сори, аз не намерих.  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 9 458
Може и да има, сори, аз не намерих.  Shocked
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231175.0;all- да имаше такава тема.

Общи условия

Активация на акаунт