премахване на белези с лазер

  • 29 144
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Искам да попитам дали някоя мама се е подлагала на такава процедура и в коя болница или козметично студио. Има ли ефект след това?

# 1
  • Мнения: 146
Аз съм една от "потърпевшите" на премахване на белег.То4но преди една година си бях в БГ.Гледах по"Елит" и после 4етох в сп.Блясък как фолк звездата Кати си премахва белег от апендисит даже даваха и по телевизията самата"операция" ако може така да се наре4е в клиника Малинов във София.Прави се с лазер,без пълна упойка,единствения апарат в Бг........Видяла жабата,4е подковават коня и дигнала и тя крака....Вдигнах телефона обясних на доктора,белега ми е от операция преди 12 години,на корема,около 12 см дълъг....и т.н.Каза ми,4е вземат по 100 евро на сантиметър,падаше се 1200 евро,но понеже си направих и хими4ески пилинг на лицето ми направиха отстъпка.Ре4ено-сторено отивам аз за операцията-естествено местната упойка не ме хвана.1 4ас си видях вси4ки роднини.Лазера представлява нещо като оксижен-горят белега-през цялото време миришеше в стаята на пе4ен бекон,а аз как се набирах на масата-няма да ти описвам каква болка беше....да ама като си представях,4е ще се отърва от омразния белег-ТЪРПЯХ.Сложиха ми превръзка-трябваше сама да си я махна след 1 седмица(защтото съм от Пловдив) да не се разкарвам до С-я.Когато я махнах-ПРИПАДНАХ,не толкова от болка,колкото от ужас.Моята приятелка каза,4е съм бола бяла като платно.Естествено трябва от Малинов да си купиш кремове за след това да мажеш 3 месеца.Сутрин с един-ве4ер с друг и те струват маса пари.След 3 месеца трябва да ти е из4езнал белега.Мазах аз сътрин и ве4ер ходих всеки месец на прегледи и всеки път доктора ми разправяше как из4езвал белега-ДА АМА НЕ Hands Fist !!!!!4аках 5 месеца-не 3 както ми казаха.Белега ми остана голям,4ервен и грозен-по-лошо отколкото преди да ми го "премахват".С блуза по тялото ми ли4еше-като въже или все едно,4е съм забравила щипките от прането отдолу #2gunfire Нали хи4 не ме слуша главата и един ден като припалих моторетката,метнах се на колата и право в Малинов.Без записан 4ас,без да ме о4акват-като се развиках от първия до последния етаж ме 4уха.Извикаха ли4но собственика д-р Малинов-той ми каза,4е нищо не съм можела да докажа защтото те ми били "изгубили" снимките от преди операцията.Да ама аз нали не съм толкоз щурава си бях направила снимки преди операцията,а след операцията-нямах нужда от снимки-само трябваше да вдигна блузата.Д-р Малинов полъдя,сигурно му идваше да ме #Sniper .Бръкна си в джоба пред 20 4овека ми наброи парите в брой,каза ми 4е ме имали в компютъра,и съм нямала право да ползвам услъгите на клиниката му бе4е бля,бля,бля....Аз пък като,4е ли ще стъпя втори път там #2gunfire Взех си парите до стотинка,но това не ме топли,и до сега като си погледа корема съм като ветеран от втората световна #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  НО......живот и здраве да се роди бебе ще играе ножа-цици,белег...всьо.Но ще бъде тук(във Австралия) или в клиника Вита във Пловдив.Не знам ти какво си решила за белега си,но моето мнение е,4е без да играе ножа решение няма за белезите.Аз първо ходих във Вита-доктора поне откровен си беше 4овека преди да ми вземе пари.Каза ми истината,4е трябва да ми режат от дъ..то и да ми наслагват на белега и,4е от раз не става,ама аз като гледах Кати по телевизора как се кикотише на операцията всв едно,4е и белят варено яйце-отидох на лесния вариянт-ама ей на какво стана.Ей улях се-4акай да спирам,4е като си припомням само и ми завира 4айника-добре,4е съм дале4е идва ми да ида в Малинив и да... #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Оф, всеки път като започна да се самонавивам за премахване на лунички  Twisted Evil  с лазер и чувам някаква такава история  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Леле, добре че зачетох темата. #Shocked  Дъщеря ми има много голям белег на бедрото от операция за отстраняване на невус /нещо като бенка, но много по-голямо/. От Пластичната хирургия към МА, където я оперираха ми казаха, че преди пубертета щели напълно да и го премахнат /белега/, било лесно, нямало да има проблем, говореха нещо за "изспилване".
Дали става въпрос за гореописаната процедура или има и други варианти за отстраняване на белези?!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: marcheto
Аз съм една от "потърпевшите" на премахване на белег.

Косата ми настръхна от ужас...Само като си помисля колко девойки познавам, с мерак да си премахнат белезите от акне по лицата с помощта на лазер...брррр Imp

# 5
Da6teria mi ima spukan kapiliar na liceto.Moge li da se mahne s lazer i 6te boli li?

# 6
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Ned
Da6teria mi ima spukan kapiliar na liceto.Moge li da se mahne s lazer i 6te boli li?


Аз имам на крака , ходих на козметик и ми каза , че за тази площ (колкото петдесет стотинки) ще ми струва 80 лв. Нужни били две процедури , значи 160 лв общо . Не я разпитвах подробно , но мисля че пак с лазер се прави .

# 7
  • Мнения: 1 734
Ау просто съм ужасена! Настръхнах цялата като прочетох темата, аз също имам лунички, но няма да ги пипам.  И без това с подходящ крем не се забелязват толкова Rolling Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Имам един белег, който исках да си махна с помоща на лазер, но ми казаха, че кожата трябва да ми е бяла и да няма никакъв тен. За това и изчаквах до сега да ми падне тена, но след прочетеното тук леко се разубеждавам, тъй като белега ми е на лицето и не искам да ме направят на маймуна и това да е поредната процедура в която просто пак съм нямала късмет Close
marcheto, благодаря ти, че сподели своята история, помогна ми много да взема окончателно решение Sign Exclamation

# 9
  • Мнения: 146
Моми4ета,аз ви казах за белега-но не и за хими4ният пилинг,който си направих в същият ден.Изказах мнение само от клиника Малинов,защото ми е минало през главата-но за други клиники не знам.Та такааааааа......то4но преди да ме "горят" с лазера,4удех се каква още простотия да измисля(4е малко ми беше болката от горенето #Cussing out )и си направих хими4ен пилинг на лицето.Струваше 80 лева.За 1 минута те мажат с киселина(май сярна беше Laughing )-незнам,бъзикам се,защото много щипеше Close ,след едната минута-веднага те напръскват с някаква пяна.След 2 4аса ставаш 4ервен(по-лошо от слън4ево изгаряне)и се приготвяш 3 седмици да не мръднеш от вкъщи,а ако искаш да пратиш някой да му леят куршум за уплаха можеш и да си излизаш #Silly 2 дена след пилинга,ако не се лъжа се свлят 8 пласта от кожата.Абе такава дебела кожа и по петите си не съм виждала Thinking -незнаех,4е може да е толкова дебела на лицето.грозна картина е ама после Grinning спомням си,4е бившо гадже ме срещна слу4айно-той не ме понася.за да ми направи комплимент,4е изглеждам на 14 годишно моми4енце с бебешка кожа Mr. Green На никой не казах,4е ще си правя пилинг-само една приятелка-ята4ка,дето ми носеше храна и цигари 2-3 седмици знаеше.НИКОЙ не пропусна да ми каже-колко добре изглеждам,колко съм разли4на....КАТО-никога не съм имала проблеми преди това с лицето си-е,понякога пъп4ици и такива неща-но определено нямах нужда от пилинг.Никога съм нямала и луни4ки.След хими4ески пилинг-няма луни4ки(бенки не се премахват),петна,4ерни то4ки,пъпки,по-дребни бръ4ици....абе като новородено.НО,естествено аз пак бях неусведомена!!!няколко месеца след това в едно списание видях потърпевши от хими4ески пилинг-обезобразени лица,като попарени с вряла вода.Ужас!!!Запалих си свещи4ка в църквата,така се бях изплашила Praynig Пишеше,4е ако се сложи по-голям пласт от киселината...ако се държи по-дълго време...Работата е със секунди,и е много рисковано,но ви казвам резултатът след това е-не можете да си махнете погледа от огледалото.Хим.пилинг може да се прави 2-3 пъти в годината.Но пак ви казвам-риск има!!!Ако нямаше-аз преди пилинга видях д-р Малинов,имаше белег на слепоо4ието,и много петна по лицето-питах моят доктор,който ми направи пилинга-защо собственика на клиниката,която има такива апаратури има проблеми и то на лицето-отговора мъ беше,4е бил несериозен и нямал време да си прави процедури.Това и до ден днешен ме у4удва.Правят и билков пилинг-но ви казвам,4е резултата е-все едно сте си направили маска за лице в къщи и не премахва нищо.Ако има куражлийки за хими4ен пилинг-имам телефона и GSMа на доктора във Малинов.Още не съм им ги изтрила-въпреки,4е ме изритаха от клиниката,и сигурно са ми залепили снимката на вратата,за да не ме пускат вътре  superuu  bash

# 10
  • Мнения: 1 734
marcheto, вече съм напълно сигурна - НИКАКВИ по-специални процедури, колкото и да ми ги хвалят Crossing Arms . Ще си ходя такава каквато природата ме е създала, който не ме харесва негова си работа!!!

Общи условия

Активация на акаунт