Не общува с децата в яслата.....................................

  • 711
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Моята Рали по принцип е общителна. Днеска сутринта я оставям на яслата и си говорим с госпожата а тя ми казва, че въобще е спряла да взима участие в игрите и заниманията. Преди време много я хвалеха, че взема участия в заниманията и играе с децата а сега........................ Каралия да повтаря стихче тя категорично отказала. На всичкото отгоре днеска като я оставях така се разрева, че чак ми скъса сърцето. Вие имали ли сте такива периоди с вашите деца? Притеснено ми е като чета какво става по яслите, как госпожите им се карат а някой дори си позволяват и да пошляпват. А искам като я оставя там да се весели и да й е приятно да си играе с децата да научава песнички и стихчета. Моля ви успокойте ме малко.

# 1
  • Мнения: 24 467
Имах- целият ни престой от 2-3 седмици в ДЯ беше кошмарен и реших проблема просто като махнах детето от там . Не се чувстваше добре и не можах да си позволя да му нанасям травми, просто беше ужасно. След два месеца го записах на ДГ с предходния випуск, на около 2 г. и 7 месеца, където се чувстваше добре и поведението му нямаше нищо общо с това в яслата. Изводът, който си направих, че няма да заставям децата си непременно да свикват с някои неща, от които се отвращават, а ще търся начини да решавам кардилано подобни проблеми, особено когато хлапетата са малки и напълно беззащитни.
В яслата децата у нас се дават на прекалено ниска възраст, повечето от тях дори не могат да говорят, а от там да разкажат на родителите си за налични проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 163
Рали си казва всичко. Има дни в които ходи с голям ентусиазъм на яслата. Става и казва мамо хайде да ходя при дечицата даже събота и неделя като почива все пита няма ли да ходи при дечицата. Досега не съм я чула да се оплаква. Хапва си добре там и в къщи а преди не искаше да яде. Може би се притеснявам напразно......

# 3
  • Мнения: 24 467
За да има такава драстична промяна в поведението си има и причина. Птиай я, ако не може или не иска да ти отговори обикновено се преминава към консултация с други родители, има ли при техните деца подобни "симптоми". Малките деца, дори и да говорят на тази вързаст, нямат развити интелектуални "сетива" за ситуации и особено за причинно- следствени връзки. Често дори си измислят неща, а обективните преразкази на случки са голяма рядкост.
Детето може да има конкретен проблем както с даден човек от персонала в яслата, така и с конкретно дете /деца/.

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Мисля че се тревожиш напразно. И моята Рали  Heart Eyes отначало тръгна с кеф на ясла. После дойде лятната ваканция, та когато отново тръгна през септември беше направо ужас. Плачеше, дърпаше се, не искаше да си играе с децата и стоеше все на една пейка, далече от другите. След близо месец, пак започна да се отпуска. Миналата седмица ми казаха че вече ходи при децата, че пее и танцува. Все още не се храни, но дано и това преодолее. И тя всичко обяснява - кой плакал в яслата, с кой си играе... дали е истина не знам, но всеки ден ми разказва.
Та не се тревожи, сигурно ще отмине и този период  Hug

# 5
  • Мнения: 24 467
Дано да е въпрос на период. Казвам го, защото покрай настоящите събития действително във всички детски заведения в момента ситуацията е много тежка, учителите и въобще персоналът е изнервен и понякога, за съжаление, децата са потърпевши.
Имам подобен случай при позната, чието дете е по- голямо, на 5 години и нещо и от скоро има проблеми с ходенето на градина. Посещавало е същото детско заведение близо 2 години, но от няколко седмици дори плаче сутрин, а то също е доста общително и добро детенце.
Разказвах го в дура тема, но да кажа и тук- майката попитала госпожата на какво се дължи това, тъй като детенцето не искало да сподели. Казала й, че то не искало вече да ходи на градина, а г-жата отвърнала: "Че то и аз не искам!"- явно е налице някакъв конфликт в тази ситуация.

# 6
  • Мнения: 1 163
Judy, благода ря ти за отговорите, но мисля, че в момента може би проблема е в къщи а не в яслата. Тя е свикнала да прекарва времето си само с мене, изведнъж започна доста интензивно да ходи на яслата а аз съответно съм на работа. Досега правеха ремонт в яслата и бяха зборни групи, сега от понеделник вече ги преместиха в тяхното крило и с тяхната група. Днеска говорих и с зам.директорката и тя каза абе с тоя ремонт съвсем обърках ме децата. В събота не искаше да излиза на вънка вика ми или да излизаме само двете или да си стоиме в къщи само двете. Незнам дали не и липсвам много.

# 7
  • Мнения: 1 163
Мисля че се тревожиш напразно. И моята Рали  Heart Eyes отначало тръгна с кеф на ясла.
Ох дано да е само период вече незнам сега една приятелка ми пише на скайпа, че много ми се било променило детето, защото преди като я видело и скачало на врата и и се радвало а сега се държало доста дръпнато. Но в къщи не е така пак си е моята Рали просто иска да сме повече време заедно не търси друга компания когато почивам.

Общи условия

Активация на акаунт