Ще вземам ли майчинство ако напусна работа в 9 месец?

  • 948
  • 2
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Здравейте.Искам да ви попитам ще получавам ли майчинство,от кого и в продължение на колко време /пак ли 2 години/,ако напусна работа,след като съм навършила 6 месеца там/които съвпадат с 45-те дни преди термина/?Питам,защото така или иначе ще напусна работа тогава,но се страхувам дали ще получавам пари и колко време и от кого?Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 64
мила,изчакай раждането,за да подадеш молба при сегашния си работодател за майчинств.че аз така я оплесках и вместо полагащото ми се майчинство получавах 1година помощи от държавата=100лв.след като подадеш молбата,няма смисъл да напускаш,ти си в отпуск.вече като мине една година,напускай щом си решила и пак се интересувай как стоят нещата,че законите ги сменят всеки ден.
желая ти успех.

# 2
  • Мнения: 4 181
Здравейте.Искам да ви попитам ще получавам ли майчинство,от кого и в продължение на колко време /пак ли 2 години/,ако напусна работа,след като съм навършила 6 месеца там/които съвпадат с 45-те дни преди термина/?Питам,защото така или иначе ще напусна работа тогава,но се страхувам дали ще получавам пари и колко време и от кого?Благодаря ви предварително.

за да получаваш майчинство трябва в момента на излизане на болничния да се водиш на работа иначе нямаш право

Общи условия

Активация на акаунт