Нощно събуждане.

  • 829
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
От месец и повече дъщеря ми се събужда нощно време.
Няма изгледи за зъби, но пък я боли май венеца, защото не иска биберона.
Не иска и да пие млеко, значи не е гладна.
Как мислите от какво се събужда?
На вас случвало ли ви се е?
Благодаря ви предварителна!!!

# 1
  • Мнения: 593
Според мен по-скоро е свързано със зъбите или венците, защото и сина ми по същия начин отказа биберона още при избиването на първите зъбки и се будеше изплаквайки мн. жално Sad

# 2
  • Мнения: 208
Здравей,
Моето детенце е на 7 месеца и половина, като близо от две седмици нощно време започна да мръкна.
Вечерта след като я изкъпем заспива и няма проблем окол о2 часа спи спокойно и непробудно, но след това започва истинско мъчение.Зопачва да мрънка и аз не знам причината за това.Но най интересното е , че по време на мрънкането тя не се събужда, опитвам се да и давам водичка тя не помага, обръщам я наляво или надясно също не помага, и накрая се въоръжавам с голямо търпение докато мине ноща. До преди това нямаше никакъв проблем със спането.Възможно е да са зъбки-незнам.Но рано или късно и това ще отшуми.Забравих да ти пиша, че се опитвам само с водичка да я залъгвам, не и давам никакво мляко.

# 3
  • Мнения: 690
Моя син откакто се е родил допреди два-три месеца все си се будеше нощем. Ако е по-малко от три пъти брояхме нощта за спокойна и мислех, че съм се наспала  Shocked Whistling Понякога се будеше с рев, понякога говореше, понякога само промрънква.... Отдавах го първо на колики, после на зъби, емоции, жега и какво ли не  Tired Когато вече се бях отчаяла, че поне до първи клас няма да се научи нощем да спи и той взе, че спря да се буди. Сега пак има гани нощи, но вече са рядкост. Обикновено спи без да се буди, но пък много се върти и отвива, а аз по силата на навика се събуждам поне по два пъти и го завивам  Crazy

Мъжа ми казваше "Ние ще се научим да не спим, ама той да спи не"  Joy

Моя съвет е: въоражи се с търпение - децата имат такива периоди, при едни са по-дълги, а при други кратки. Понякога ги боли, сънуват или се стряскат. Поспивай през деня с нея (дори да имаш работа), за да можеш да издържиш и се надявай да е за малко  Praynig Hug

# 4
  • Мнения: 297
Здравей и от мен!
Възможно е наистина причината за нощното събуждане да са зъбки или венците. Но може и да няма нищо общо с това. Моето дете е на година и почти половина и постоянно се събужда нощем. Пробужда се по няколко пъти - понякога по-често, понякога - по рядко. При всяко събуждане иска вода, и понякога като се напие заспива сама, а понякога не може и се налага да я взема на ръце, за да заспи. Тя просто си се събужда. А когато пробождат зъбки ужасът е още по-голям, защото освен че се събужда по хиляда пъти, не може да заспи и продължително плаче. Много се надявам с времето събужданията й през нощта да спрат, просто да спи през цялата нощ и да се събужда чак сутринта. Може и при вас така да стане. Пожелавам ви успех!

# 5
  • Мнения: 407
Благодаря на всички за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт