Как да си направя извара?

  • 6 128
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Може ли някой да сподели, как може да се направи извара. Знам, че трябва да се пресече млякото и после да се прецеди през марля. Но не знам как да пресека прясното мляко.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
с няколко лъжици кисело мляко или с малко лимонтузу.

с кисело мляко е по-добре.

# 2
  • Мнения: 2 018
с няколко лъжици кисело мляко или с малко лимонтузу.

с кисело мляко е по-добре.

Благодаря  asyalein
Интересува  ме защото купешката е солена, а искам да направя сладкиш! Още веднъж благодаря!  Peace

# 3
  • Мнения: 3 927
asyalein,
Я кажи колко извара получаваш от 1 л. прясно мляко? Преди много веме пробвах и получих точно 2 с.л. извара след като прецедих литъра.......голямо разхищение е според мен......когато попитах във форума и другите ми отговориха, че получават толкова....

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein,
Я кажи колко извара получаваш от 1 л. прясно мляко? Преди много веме пробвах и получих точно 2 с.л. извара след като прецедих литъра.......голямо разхищение е според мен......когато попитах във форума и другите ми отговориха, че получават толкова....

нямам идея, аз извара не правя. само знам как става. Sunglasses

иначе зависи от процента масленост на млякото.
аз от 3 л. пълномаслено мляко докарвам около 300гр. сирене.

# 5
  • Мнения: 3 927
 Simple Smile
аз разбрах друго
мерси

# 6
  • Мнения: 7 416
  Извара ''Жоси'' не е солена,става за сладкиш.Аз съм я използвала за тази цел. Simple Smile

# 7
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ние тук така си я правим от прясно мляко, завира млякото и слагаме оцет, на око, около една супена лужица не пълна. От 1 л мляко, пълномаслено, излиза колкото за 1 баница, около 200_300 гр, 4е ако имаме бг сирене не ми се хаби за баница или тутманик. После от сурватката майка замесва супер катми и тя не се хвърля.

# 8
  • Мнения: 2 018
Давам резултата:

Сварих 1 литър прясно мляко "Роса". Сложих няколко супени лъжици кис. мляко - не знам какво беше  newsm78 Но не се пресече. Добавих и още кис. мляко - общо 1/2 кофичка - резултата беше нулев! И понеже нямах лимонтозу, сложих оцет - около 1 суп. лъжица. Тогава се получи. Изварата напълни една кофичка от малък маргарин - натъпкана.

За жалост изхвърлих суроватката  Tired

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За жалост изхвърлих суроватката  Tired

суроватката не се изхвърля в канализацията, защото има много протеини и бактериите в канала се развиват бясно.съответно може да се получи и по-силна миризма.
забранено е да се изхвърля и в реки и водоеми, защото микрооганизмите се размножават много бързо и рибите не могат да дишат.
основният ми проблем като правя сирене е какво да правя сурватката, защото 3 л. са си количество Tired

незнам защп не ти е станало с кисело мляко Thinking. но се радвам, че си се сетила за оцета. мисля, че ис лимонов сок става.
просто млякото трябва да се пресече. а от добавеното кисело мляко си получила повече извара Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт