Суха кожа при 2 месечно бебе

  • 5 075
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, бебето ми е на 2 месеца и половина, от раждането почти има суха кожа- на допир леко грапава на ръцете и краката, не знам как да го опиша като  шкурка.
На кърма е, първите 5 дни в болницата беше на АМ порадиантибиотици, които аз взимах, после още 10тина дни на смесено хранене, след това само на кърма.

Не знам дали е проява на алергия и дали да я вода на кожен, на алерголог...

# 1
  • Мнения: 1 461
Здравей
Галина беше така от бебе, едни лекари казват че е алергия други казват ,че просто си е с такава кожа. Моят съвет е да си вземеш серията на мустела за атопична суха кожа, ние с това се мажем ефекта е поразителен.
Аз в началото я мажех с зехтин, когато видях че е суха минах на мас, след това на себамед и какво ли не, но с Мустела сме си наи добре

# 2
  • Мнения: 4 053
Мустела е добра козметика, но можеш да пробваш и олиото на Бюбхен

# 3
  • Мнения: 468
Сухите, атопични кожи не се мажат с олио/мас - ефекта е обратен.
Ако състоянието не е много тежко серията за атопична кожа на Мустела е добър избор /първо вземете тестер!!! - зачестиха алергиите и към тази марка/. Друг добър /много добър даже/ избор е Eucerin 3% урея лосион за тяло заедно с имиващия флуид с 5% урея от същата серия /изрично пише, че става и за деца с такива проблеми/. А-дерма и Биодерма - сериите за атопична кожа са също удачни...
При моята дъщеря най-добър и продължителен ефект дава Eucerin. Мустела действа добре само на по - малки дечица /бебета/, вероятно заради по-тънката кожа /това е мое заключение де/.

# 4
  • Мнения: 46 437
И София имаше същия проблем. Педиатърката каза, че най-вероятно е от всекидневното къпане, да пробваме да разредим и ако не се оправи, тогава дерматолог. Кожата й се възстанови веднага след като започнахме да я къпем през ден-два  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 547
Също имахме този проблем.
С олио действително ефектът е обратен.
Има голям избор медицинска козметика, която ще ви помогне.
Липикар на Ла Рош Позе; А-Дерма на Биодерма, 3% Уреа на Юсерин са чудесни варианти.
Мустела не върши никаква работа, поне при нас. Не съм доволна.
И не бива да се къпете със сапун. При нас олио за баня Меналинд беше перфектно.

След много ходене по мъките и по доста кожни лекари, попаднах на страхотен дерматолог, който ми направи страхотен обзор на почти цялата козметика за суха и атопична кожа. След тази консултация бавно и полека кожата на детенце се оправи.

Вече е на 2 год и 10 мес. и го мажем понякога с Юсерин, а лицето - с Нахтхерцен на д-р Тайс.

Ако имаш въпроси, с удоволствие ще ти отговоря на лични  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 724
Започнах да мажа със преварен зехтин преди около месец и кожата се изчисти, може би не е атопична кожа. същевременно спрях и млечните /кърмя я/, може да е от това, знам ли. Или просто е било обичайно суха кожа за бебебта.
 newsm78

# 7
  • Мнения: 1 942
И Никол бе така. Къпех я без сапун телцето. У дома стана като магазин за скъпа детска козметика. Накрая започнах да я мажа с преварена свинска мас или преварен зехтин /редувах ги/ и си реших проблема за винаги. Сега кожата и пак ми се струва сухичка /след като включиха парното/ и мисля да преваря зехтин, че ми писна от скъпи и неефективни кремове.  Peace

# 8
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
И ние сме минали по тоя път - след като пробвах (почти!) всички марки детска козметика на пазара, установих, че на кожата на дъщеря ми най-добре действа преварения зехтин. Иначе с две ръце съм за Eucerin!  Peace

# 9
  • Мнения: 1 350
И аз ще се изкажа в полза на преварения зехтин, който е удачен обаче по принцип,но не и при много суха кожа!....Синът ми за разлика от дъщеря ми имаше и има още много суха кожа. Уви при него зехтинът не помогна за разлика от крема на Мустела, който намирам за по- сполучлив от крема на д-р.Тайс. На Мустелата обаче едва ли щях да издържа финансово- щях да издържа,ако не ми беше светнало за една БГ- емулсия на Талодерма за много суха,атопична кожа- Еудермол 8 с цена под 3лв! Така че който има на сърце може да пробва!Не знам дали е подходяща за мъничко бебенце- моят дребосък май беше на 8мес.,когато започнах да го мажа с това!Добро е, но не колкото Мустелата( нямам друга база за сравнение)! Peace

# 10
  • Мнения: 1 984
зехтина не хидратира.... само омазнява...

# 11
zdraveite mami,i moita Ema na 2 meseca beshe sas suha koja ,i se okaza che e ot toaletnoto mlqko.Izpolzvam samo na Seba med i mnogo sam dovolna.NE izpolzvaite olioto na Nivea mnogo izsushava.

# 12
  • Мнения: 18
Здравейте!
Връщам тази тема, защото видях че тук е споменат лосиона Еудермол. Моето бебе също има суха кожа и днес я водих на лекар, защото са и излезли нещо като лишеи. Докторката ни предписа Еудермол 10, обаче като отидох да го купя, видях че той е за напукани пети и лющеща кожа и честно казано това ме притесни. Споделих с аптекарката,казах й че го вземам за дете на 1 година и тя каза че според нея не е удачно за толкова малко дете. От него се излющвала кожата и така. Не го взех и сега незнам какво да правя, затова реших да потърся дали някой от вас не го е ползвал. Намерих много добри отзиви, но много малко от тях за малки деца.
 Много ви моля, ако някоя от вас го е ползвала да ми напише мнението си. Благодаря ви!

# 13
  • Мнения: 1 461
Аз не съм го ползвала, но като че ли не бих рискувала

# 14
  • Мнения: 178
Здравей!Малкия ми син е със същия проблем-суха кожа,най-вече по корема и крайниците.След като си направихме козметична колекция настоях да ни пратят на кожен лекар.Каза ни-себорея,често срещана при белички бебета.Изписа ни ЕУДЕРМОЛ-3 и за къпане-сапун без сапун на А-ДЕРМА.Лекарката беше готова да се обзаложи,че това ще помогне и наистина-сега кожата му е нежна и чиста,каквато не е била от раждането му.На този ЕУДЕРМОЛ пише-емулсия за цяло тяло нормална и суха кожа.Аз също се притеснявах да го използвам тъй като не е бебешка козметика,но ефекта от него и сапуна(само с него го къпя) е страхотен.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт