Помощ за лещи

  • 3 237
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Реших да пробвам и аз да си сложа лещи, късогледа съм и досега носих очила, в началото не постоянно защото съм с -1 диоптър.В оптиката ми обясниха много внимателно ,уж всичко, а аз пак не съм разбрала някои неща.Значи искам да попитам защо се слепват лещите и колко често трябва да си слагам изкуствените сълзи?

# 1
Аз съм с лещи.Не разбрах обаче какво имаш предвид под слепване?А изкуствени сълзи слагам,само когато съм носила повечко лещите и чувствам сухота.Ох,как го обясних само.Ами то се усеща това чуство.

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
В оптиката само са ти го обяснили ли? Нормално е, когато там не само ти обясняват, ами и покаzват и след това ти с тях се упражняваш. Иди отново там и нека да те обслужат като хората.
Иzкуствени сълzи напр. на мен не са ми нужни и никога не съм слагала.

# 3
  • София
  • Мнения: 118
Еми аз вчера ги слагах за първи път за около един час, но като ги извадих за да ги сложа в контейнерчето се сгънаха на две и се слепнаха.Знам че не трябва да се дърпат или нещо такова, но ги оправих някак си защото си мислех че ще си останат така, а то май в разтвора щяха сами да се изправят.В оптиката предложиха да пробваме заедно, но аз отказах защото бях на работа след това.Нямах проблеми по принцип със слагането и махането, но не очаквах да стане така.

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Да, в раzтвора сами ще се оправят

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
И при мен понякога се слепват при свалянето им, но не се оправят от разтвора. Леко се опитвам да ги отлепя с ръка, но много внимателно да не се скъсат.

# 6
  • София
  • Мнения: 118
Да, същото направих и аз, значи няма страшно просто не трябва да се наранява повърхнастта.

# 7
  • Мнения: 612
Като са слепени, просто ги мокриш с разтвора и плакнеш и се отлепват.

# 8
  • Мнения: 2 534
Цитат на: maria_maria
А изкуствени сълзи слагам,само когато съм носила повечко лещите и чувствам сухота.Ох,как го обясних само.Ами то се усеща това чуство.


Не е нужно да ползваш изкуствена сълза , ако няма нужда .

Има вече нов разтвор , който комбинира разтвора за почистване+сълза . И двете в една опаковка . Цената е с два лева по висока от обикновения разтвор . Марката е на Бауш енд Ломб

# 9
  • София
  • Мнения: 118
Ами на мен ми дадоха точно такъв, мисля, разтвор - за всичко, но си взех няколко капсулки със сълза за всеки случай защото цял ден съм на компютъра, но днес въобще не усетих нужда да ги слагам.Разтвора ми е на Alcon, а лещите B&L - тримесечни.От тук знаех, че е добре да са на една марка, но ми казаха че не е задължително.Бях В Еврооптик.

# 10
  • Мнения: 2 534
Не е такъв разтвора ти , като казвам че е нов , имам предвид , че е на пазара от три дни . Щом не чувстваш нужда от сълза , не я използвай , но знай че тя не може да ти навреди , колкото и да капеш от нея . А не чувстваш нужда от сълза , защото използваш подходящи лещи . Когато се работи на компютър се използват с нисък процент водно съдържание , а тези са точно такива

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Внимавай с това слепване, защото аз така си скъсах едната леща. Беше залепнала, аз я капах с разтвора, но не се оправи. Оставих я в разтвор цяла нощ, на сутринта - пак беше същото. Пробвах уж внимателно, да я отлепя, но тя взе, че се скъса. Оптичката ми обясни, че може би е имало повече протеиново натрупване върху лещата и затова е залепнала. Те затова не бива да се носят прекалено дълго време и трябва да преседяват в разтвор поне 4 часа (май) преди пак да ги сложиш.

# 12
  • Мнения: 1 734
Аз нося лещи от почти 10 години. Е, не непрекъснато, разбира се сменям ги с очила. Не си спомням да са ми се слепвали лещите, може би в началото докато свикна как да боравя с тях, как да ги вадя и поставям в разтвора. Та мисълта ми е, че е въпрос на практика и постепено ще свикнеш да не ти се слепват или ще знаеш как да ги оправяш без да ги навредиш.
За изкуствените сълзи - няма да ти навредят, така че слагай когато усетиш нужда. От лещите, окото винаги се исушава малко или много и за тоза се препоръчват капките или сълзите. Аз лично слагам преди да поставя лещите в очите си, а понякога, ако съм ги носила цял ден и очите ми са изморени, след това също. Дано да съм ти била полезна

# 13
  • Мнения: 844
Момичета,
с риск да изглеждам некомпетентна искам да ви питам какво е това понятие "сълза", за какво служи и необходимо ли е. Нося лещи от почти десет години, ама за таквози чудо не съм чувала.
Благодаря ви предварително!
А иначе, ами ти сама трябва като усетиш сухота да сваляш лещите, на мен не ми бяха "удобни" обикновенно вечер, на изкуствена светлина, това след 12-15 часово носене, разбира се!

# 14
  • Мнения: 152
Цитат на: ofi
Значи искам да попитам защо се слепват лещите ...

За да не се слепват лещите при сваляне е най-добре преди да ги свалиш да си капнеш в окото няколко капки от разтвора с който ще ги промиеш, за да се овлажнят слепват се зашото са сухи. Няма страшно при залепване ги подръж малко в разтвор  и ще се оправят. Може да потърсиш и в нета как точно се свалят някак си като се щипнат леко се плузга лещата надолу и чак тогава се отстранява   Simple Smile  Успех.

Общи условия

Активация на акаунт