Редно ли е....

  • 1 909
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 153
...да му давам мляко през нощта, след като не яде повече от 4 месеца нощем? Незнам какво му стана преди няколоко дни, но започна да се буди по 2-3 пъти нощем и да плаче минимум по 1 час и повече, без да иска въобще да си легне в леглото Shocked Като го взема в моето легло лежи, пее и плямпа нещо, но не иска да спи?! Давам му да пие вода, чай, но и дума да не става да си легне и да спи? Аз го отдавам на зъби, въпреки, че не дъвче постоянно нещо, само като го мажа с гелче ми дъвче пръста настървено Thinking
Кажете трябва ли да пробвам да му дам мляко, за да го успокоя или само ще му навредя и ще му объркам режима? Или какво въобще да правя, че направо умирам за сън Tired  Crazy

# 1
  • Мнения: 128
i az mislia 4e sa zubi, no ne mu davaj prez no6ta da iade, za6toto taka 6te se nau4i i posle tezko ti. su6to nedej da go vzima6 i pri tebe v legloto postoianno kato zapla4e , 4e 6te mu haresa i posle niama otu4vane.
nie sme na su6tia hal kato vas ot izvestno vreme, zaradi zabite opredeleno i az postupvam taka kakto se savetvam.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Пети, в нашия форум мамите пишат че бебешоците имали няква криза на растежа? Възможно ли е да е това? Вярно че Иво в далеч по-голям от нашите деца, но подобно на него останалите се будели нощно време и искат да ядат дори на 1 -1,5 ч. и нищо друго не ги успокоява освен бутилката мляко.  Thinking

# 3
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Galya S
Пети, в нашия форум мамите пишат че бебешоците имали няква криза на растежа? Възможно ли е да е това? Вярно че Иво в далеч по-голям от нашите деца, но подобно на него останалите се будели нощно време и искат да ядат дори на 1 -1,5 ч. и нищо друго не ги успокоява освен бутилката мляко.  Thinking

Тц, в случая не е това. Просто не знам дали млякото би го накарало да заспи!!!!!! И дали ще му облекчи зъбките, де Rolling Eyes

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Аз лично съм давала мляко нощем, защото трябваше да спя все пак Imp  и то случая беше точно така -първо спря да иска нощем, после го възобнови и после сам се отказа. А това да имаме режим - никога не е било.
По едно време ядеше три пъти на ден Shocked и после два пъти нощем. Петя 23 казва да не го приучаваш, ама явно има железни нерви, щото аз съм лабилна #2gunfire и правех всичко възможно да млъкне и да заспи.

# 5
Малечка по принцип рано се отказа от нощното хранене е си спи цяла нощ. От време на време (когато имаме зъбоникнене) се случва да се събужда с рев. Да давам мляко, детето се успокоява и заспива по лесно. След като минат критичните дни и се покаже зъбчето, детето се успокоява и си продължава да спи по чяла нощ. Не привиква към нощно ядене отново.
Това е от нас , оптималния вариант за вас ще си го откриете сами Grinning

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Petinka
.Кажете трябва ли да пробвам да му дам мляко, за да го успокоя :


Категорично "НЕ",  не си го и помисляй.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Миии, аз давам - кърмя я. Никнат зъби, които сигурно са много болезнени. Много по-лесно ми е да я нахраня - тя заспива почти мигновено - отколкото да друскам час дерящо се бебе...

# 8
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Не мисля, че храната ще го накара да заспи  Grinning . Според мен също са зъби, хубаво е сега да го научиш, че нощем не играеш  Wink .
Ако се събуди и сам си пее и играе те съветвам да не се намесваш въобще, ако реве биберон, вода и обратно в леглото. Казвам това защото епопеята със зъбите сега започва, но края и е чак към 2-рата година  Twisted Evil  Wink , та както го научиш така ще си го гледаш  Simple Smile .
Успех в избора

# 9
  • Мнения: 277
Аз давам мляко нощно време, но ние сме си така от както сме се родили и нямам никакво намерение да правя повече опити за отказване, защото последният един месец си го бях превърнала в кошмар/работа-безсъние-работа/ без никакъв успех. Ние имме 9 зъба и сега се борим с кътници и определено ставането по 10 пъти на нощ ми тежи, а ако ти можеш да издържиш не давай мляко.
П.С. Извинявай за ОФФ-а но не мисля, че както си го научиш така ще го гледаш, защото ако беше така нямаше да се буди нощем тъй да се каже ще е научен. Wink

# 10
  • Мнения: 7 831
Цитат на: jen
П.С. Извинявай за ОФФ-а но не мисля, че както си го научиш така ще го гледаш, защото ако беше така нямаше да се буди нощем тъй да се каже ще е научен. Wink


Явно не съм се изразила ясно, исках да кажа, че ако нощем ставаш да играеш с бебчо, храниш, взимаш го при теб в спалнята, то ти го учиш на всички тези неща, от които ще го отучваш после  Wink .
И Вики се будеше нощем до 2 годишен близо от зъби, но си играеше сам и тихо в леглото си, без да иска компания, и на това го научих като го оставях да си играе, без да се опитвам да го приспя на всяка цена  Wink .

# 11
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Ellypr
та както го научиш така ще си го гледаш  Simple Smile .


Абсолютно вЕрно Simple Smile
Няма ненаучаване!!!

# 12
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Защо не пробваш преди лягане да го мажеш с гелче против болка при никнене на зъби!А ако пък просто си иска да яде и след като се наяде ще заспи- Misc Baby Bottle давай му!По принцип съм против Peace  нощното хранене,но след 1г5м моя син започна да реве smile3541  нащем за мляко/така е до днес почти всяка нощ,а в петък ще стане на 3г/Ами давам му  33uu .После всички   sleepuu спим спокойно!Опитах първо да се наложа с водичката, smile3514 ама НЕ! Имам трима сина  nnnuu ,и тримата се развиват по свой си индивидуален начин.Така,че детето ще ти подскаже кое е решението!Бъдете здрави! Flowers Four Leaf Clover

# 13
  • Мнения: 277
Цитат на: Ellypr
Цитат на: jen
П.С. Извинявай за ОФФ-а но не мисля, че както си го научиш така ще го гледаш, защото ако беше така нямаше да се буди нощем тъй да се каже ще е научен. Wink


Явно не съм се изразила ясно, исках да кажа, че ако нощем ставаш да играеш с бебчо, храниш, взимаш го при теб в спалнята, то ти го учиш на всички тези неща, от които ще го отучваш после  Wink .
И Вики се будеше нощем до 2 годишен близо от зъби, но си играеше сам и тихо в леглото си, без да иска компания, и на това го научих като го оставях да си играе, без да се опитвам да го приспя на всяка цена  Wink .

  И ти извинявай и аз не съм те разбарала, а сега съм абсолютно на твоето мнение, само с храненнето не мога да се преборя Sick  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 426
при нас беше същата история в началото на 6 месец.събуждаше се   в 01:00 после в 04:00 с ревове и крясъци.опитах всичко от вода,гушкане(при което се разсънва още повече)и се върнахме много бързо на нощното хранене.само така заспиваше. от седмица вече се буди чак сутринта, но сам.оттдавам го на нещо временно.така че следваи инстинкта си. Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт