Можем ли да помогнем?

  • 1 093
  • 7
  •   1
Отговори
Случайно попаднах на една статия във вестник 'Седем', която ме потресе.Не знам дали това е точното място за този проблем, но реших , че е най- подходящо.Става въпрос за едно момиче, което се бори за живота си, но не получава подкрепа от никъде.Без  да преразказвам статията, която е на психоложката Наталия Кючукова, мога да обобщя, че момичето има спешна нужда от помощ.Свързах се с психоложката и чакам да ми даде тел. на Петрана(така се казва момичето).

 http://www.sedembg.com/arhive.htm  -тук се намира статията, в бр. 182, стр. 16
Не знам защо, но линкът не може да се отвори, въведете адреса ръчно.Извинявам се за неудобството.

Като говоря с Петрана, ще мога да пиша точно от какво се нуждае в момента.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 22:01 от mary_juja

# 1
  • Мнения: 750
Статията не се чете!

# 2
 Името на момичето, което чака за трансплантация на бъбрек е

ПЕТРАНА РОМАНОВА МИЛЕВА

 

Ако желаете и имате възможност да помогнете на Петрана, нейната банкова сметка е:    ЕКСПРЕСБАНК

 
Стар банков код:40084242                        SWIFT / BIC  код:TTBBBG22

 

Банкова сметка                         IBAN   сметка

BG 8077511013                        BG12  TTBB  9400  5821  0197  37

USA 8177511017                      BG82  TTBB  9400 5821  0197  38

EURO 8477511018                   BG55  TTBB  9400  5821  0197  39
Това е краят на статията- сметките на момичето, което от 8 години е на хемодиализа.Сирак е , няма близки роднини и живее в дома за временно настаняване в Люлин.
Говорих с нея да я посетя утре следобяд, защото сутринта е на диализа, и ще мога да пусна списък с нещата , от които има нужда

# 3
Запознах се с Петрана- млада жена на 30 год., с много силен дух.Преживяла е много- оставена е в дом за осиновяване, където на 4-годишна възраст е използвана за донор на бъбрек; всичко е потулено,тя е ничие дете.Сменила е много домове, но не е осиновявана, както пише в статията.Единственият и бъбрек заболява и тя е на хемодилиза от 8 години.Справя се сама с пенсията, която получава.Има приятели, които са и подарили електроуреди, материали за частичен ремонт на банята, който няма кой да направи и кученце- подарък от нейна позната, за да не е сама...
 Занесох и зимно яке ,малко продукти и препарати.
 В момента се нуждае от боти или ботуши 36 номер.
А паричките за трансплантация така и не се събират...

# 4
  • Мнения: 3 376
Милата,стана ми много тъжно...
Каква е точно сумата,която трябва да се събере?

От какво още има нужда момичето?
Моля те,когато имаш повече информация по въпроса пиши,за да мога да видя какво да изпратя и аз.От зимни дрехи има ли нужда,освен от ботуши?

# 5
  • Мнения: 1 770
Аз ходя често до ДВН Люлин, не бях чувала досега за това момиче, но с удоволствие бих я посетила при следващо ходене. Някой знае ли етаж и номер на стаята? То може и охраната да питам, ама по-добре да знам предварително.
Можем да организираме нещо за ремонта, тъй като познавам момчета там, които може и да се навият да помогнат.

Ето линк към статията - http://www.sedembg.com/182/page16.htm
Тъжна и трогателна история.  Sad

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 10:30 от Yvette

# 6
Ivette, пропуснала съм да напиша, че Петрана не живее в ДВН Люлин, а в така наречените "кипърски общежития".Те се намират в Люлин 1 -бл. 023, вх.Б, ет.8.
 Авторката на статията ми даде грешна информация, когато се свързах с нея. Мога да ти пусна тел. на лични или да отидеш направо на адреса.Аз съм я предупредила, че може и някоя друга мама да я посети.
Тя си има почти всичко, за да живее нормално, но понякога не и достигат паричките и затова ме помоли да попитам за работа, почасова- да чисти офис или нещо подобно.
Иначе има нужда от продукти , плодове, почистващи препарати.
Дрехи има достатъчно, но ще се зарадва на чорапи, бикини и памучни корсажи(това носи).
Тя е дребничка- тежи едва 40 кг, като размерче е "s".
На диализа е в понеделник, сряда и петък от 8.00 до 12.00ч, към 14.00 вече си е у дома.

# 7
  • Мнения: 3 376
Люлин 1 -бл. 023, вх.Б, ет.8.


Това ли е дреса на Петрана?На него ли мога да изпратя пощенски запис или колет?

Общи условия

Активация на акаунт