По колко пъти на ден храните 6 - месечно бебе

  • 3 690
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
От два дни започна да ми се събужда много рано ( към 6.30 ч.) , като до сега спече до 7.30 - 8.00 ч.Ние ядем по 4 пъти на ден 8.00 - 12.00 - 16.00 - 20.00 .Мислите ли че детето е гладно и за това се събужда ( играе си , плаче само ако го карам да спи ) е естествено като е будно 30 -40 мин и после иска да яде?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Щом се събужда и си трае, не е гладно. А след 30-40 мин е съвсем нормално да си поиска ядене. Просто свиквай, че режима ще се сменя. Имахме периоди лягане в 9 и ставане в 9 (нощните пробуждания не ги слагам) и такива лягане в 11-12 и ставане в 7- така че няма за какво да се притесняваш Grinning

# 2
  • Мнения: 404
Моята бебка я кърмя на поискване и тя огладнява приблизително на 3 часа, като може и по-често,  т.е. това прави 7-8 кърмения за цялото денонощие. Като отделно има и 2 захранвания /не точно хранения, че изяжда съвсем малко/ с твърда храна - сутрин зеленчуково пюре, а привечер каша. Според мен си храни бебчето когато е гладно, то само ще ти покаже колко често му е нужно. Само да добавя, че започнах захранването като навърши 6 месеца.

# 3
As xrania moeto bebe(6mes i 1 den ) npriblizitelno na 4 h.vav 6,10 1,30 5,30 i 9,30  ve4er ne se xranim no se se sabugda kam 4h i si poplakvame piem vodi6ka  Laughing

# 4
  • Мнения: 138
Моята Маги е на почти 4 месеца. В началото се хранехме на 3 часа като последното ядене беше в 24.00(никога не съм спазвала режими, това е режим който тя си направи). Към средата на втория месец спря да яде в 24.00 (благодат, заспиваше в 9 и така чак до сутринта). От около 2 седмици започна да се буди към 2-3 посреднощ умираща от глад, така че ако съм на твое място не бих се притеснявала при всички може да се случи. Аз лично тези смени в режимите ги огдавам на растежа на бебчовците и на изпълненото им със нови впечетления ежедневие, което доста ги изморява. Защо да не похапват и през ноща?

# 5
  • Мнения: 115
В случай, че последното хранене е мляко, пробвай да го замениш с каша или нещо друго по-калорично от млякото. При нас това имаше ефек и сега вечер редувам инстантна каша, течна каша Нестле, каша Лека нощ /Хип/ или грис с канела и ябълка.

# 6
На 6 меца храня пет пъти на ден:
1. Формула
2. Зеленчуково пюре+формула в него
3. Формула
4. Формула+плодово пюре или каша
5. Кърмене за лека нощ
Часовете са различни, защото спи с различна продължителност през деня.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз съм госта  Embarassed много съжалявам

# 8
  • Мнения: 4 187
По четири пъти!
  8 - кърма!
12ч- зеленчуково пюре!
16ч- каша!
20ч-кърма!

В сутрешната пауза м/у храненията ,давам сок! Два следобеда подред,давам по няколко лъжички плодово пюре!

Общи условия

Активация на акаунт