Какво да правя?

  • 1 472
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Здравейте!

Дъщеря ми е на годинка и почти два месеца. Сега я гледа баба й и  голем проблем е ходенето на гърнето. Само като види баба си да се приближава с гърнето с ръка, започвала да пищи и да се тръшка (ама инатче, на кого ли се е метнало  Rolling Eyes ).
Аз не мога да реагирам, защото съм на 300 км от тях, но споделете опита си, да инструктирам бабата как да се справи (ако има нерви).

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Аз бих прибрала гърнето за известно време, колкото да го забрави. И после ще пробвам пак. Не виждам смисъл да се задълбочава проблема, така или иначе е още студено, а детето е малко за да се махне памперса. Лятото пак  Wink .
Успех в избора  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
И според мен е малка още, особено пък ако се плаши от гърнето. Изчакай да се стопли и тогава.

# 3
Дай и го да си поиграе с него, да го пипне с ръцете си. Като свикне, може да почнете да слагате куклите върху него. И след около седмица да и предложите тя да седне на него.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Shocked 13.08.2003г Shocked -регистрация.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 845
сина ми е на две години и половина и още е с памперс

# 6
  • Мнения: 1 038
Наистина ще е по-добре кърнето да се прибере за известно време,защото детето може да се травмира,ако му се налага нещо без то да желае.
А и според мен е малко рано за гърне,но всеки сам преценява,какво да прави.По добре  изчакайте да се позатопли още малко и пробвайте пак.
Успех Wink

# 7
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Liorena
Shocked 13.08.2003г Shocked -регистрация.


Това пък,какво значи Confused: #Crazy  

# 8
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Magimon
Цитат на: Liorena
Shocked 13.08.2003г Shocked -регистрация.


Това пък,какво значи Confused: #Crazy  

Един вид  - как може да си регистриран на 13.08.2003, да си чест потребител и да задаваш такива въпроси при толкова много теми за гърнето.

# 9
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Liorena
Shocked 13.08.2003г Shocked -регистрация.
Въпросът е не защо пита за гърнето а как може да е регистрирана 2003 след като форума го има от 2004??? #Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: debelanata
Цитат на: Liorena
Shocked 13.08.2003г Shocked -регистрация.
Въпросът е не защо пита за гърнето а как може да е регистрирана 2003 след като форума го има от 2004??? #Shocked

Форумът съществува от края на 2002 година.

# 11
  • Мнения: 6 320
Цитат на: debelanata
как може да е регистрирана 2003 след като форума го има от 2004??? #Shocked


Ааааааааааа, моля, моля.
Форумът е пуснат през декември 2002 г.
За справка - моята регистрация и тази на още 30-тина човека. (виж Потребители)

А по темата - Zmily, посъветвай бабата да не мъчи детенцето.
Малко е още. Има деца, които бързо свикват и на година и половина ползват гърне, но поне според мен това си е приучаване насила.
Най-много да го стресира детето с това гърне.

Да прибере гърнето и да изчака известно време.
Ако толкова държи да научи детето на гърне преди да стане на две години, то поне да изчака лятото - тогава да махне памперса и да остави детенце по голо дупе.
Но както вече казах - поне според мен, детето е малко.
Нека навърши 2 годинки, да се осъзнае като човече, пък тогава да се учи на гърне.
Повечето деца в даден момент сами показват кога им е дошло времето за гърне и тогава приучаването става лесно, бързо, само за няколко дни и без драми и излишни нерви.

# 12
  • Мнения: 4 244
Мамма, извинявай, ама аз щото отворих най горе дето са правилата на целия форум, а те са от 2004 и затова се обърках
 ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Zmily
Здравейте!

Дъщеря ми е на годинка и почти два месеца. Сега я гледа баба й и  голем проблем е ходенето на гърнето. Само като види баба си да се приближава с гърнето с ръка, започвала да пищи и да се тръшка (ама инатче, на кого ли се е метнало  Rolling Eyes ).
Аз не мога да реагирам, защото съм на 300 км от тях, но споделете опита си, да инструктирам бабата как да се справи (ако има нерви).


Това не е инат.Дъщеря ти е бебе! Как да разбере? Не я травмирайте!:thinking: Голямото ми дете,до  2 години и 1/2 още не си казваше за гърнето...а по настояване ,тогава, на бабите го слагах от преди годинка- Е ,повярвай ми голяма мъка беше.Сега въобще не смятам да си мъча бебенцето Wink
Избора си е твой,но питай патило -не старило......

# 14
  • Мнения: 411
Според мен трябва да изчакате с гърнето. Ние имахме същия проблем с Алекс. След като видяхме че няма смисъл да го насилваме прибрах гърнето и сега когато е почти на две години понякога сам иска да пишка в него. Така е не се притеснявай .

Цитат на: Гост
Дай и го да си поиграе с него, да го пипне с ръцете си. Като свикне, може да почнете да слагате куклите върху него. И след около седмица да и предложите тя да седне на него.


Относно играта с гърнето, преди време гледах предаването " Биберон " по телевизия СКАТ, говореха, че ако детето започне да играе с гърнето то ще започне да го възприема като играчка и ще прави всевъзможни неща с него , но не и това за което е предназначено.

Общи условия

Активация на акаунт