ужасно съм нещастна и объркана

  • 3 023
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Живея сама с детето си от началото на годината , с майчинството и малко пари от баща ми успяваме да преживеем, но баща ми се пенсионира догодина, детето не го приеха в ясла, а майчинството ще свърши март 2008, като знам че сега съм затънала в сметки /за вода вече изпратиха предупреждение/ а зимата е в началото си незнам как ще се оправим, кажете как се спавяте, като свърши майчинството откъде намирате пари.  Търсила съм работа, но с дете е трудно само почасово гледане на дете и то сега по стачката иначе рядко се случва. Моля ви някой ако чуе някаква работа знам че тук във форума си помагате да ми пише в темата.  Също ме интересува дали има такива домове за настаняване на майки с деца , ако много я закъсаме и ни спрат тока и водата и къде се намират към кого трябва да се обърна. Като ходя в социални грижи какво мога да им искам казаха че правели комисия и идвали на място да преценят но още не са идвали.

# 1
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Първо намери начин да настаниш детето на ясла.Обърни се към общината в ,която си питай ,обясни ,че си самотна майка,ако трябва настоявай,и после търси работа.Това е изхода-хич не е лесен ,знам ,но е само това,да се работи.Не съм от Варна и мога само със съвети(къде добри къде лоши)

# 2
  • Мнения: 2 274
Това, че бащат и ще се пенсионира, не ознавачава, че няма да можи да работи отново.
Славка те е посъветвала добре за яслата.
Сигурна съм, че ще се справите...просто точно, когато е най-трудно решението се появава! Най- искерно ти го желая, ако чуя нещо за работа веднага ще ти пиша!

# 3
  • Мнения: 911
 newsm78...

От това, което прочетох, разбирам, че поне девет месеца си по майчинство, т.е. вече си само на 180-те лв от държавата. Прехвърляш го на баща си и започваш работа за повече пари.

Детето не можеш да го запишеш на ясла и да продължаваш да си в отпуск по майчинство - поне така обясниха днес по "Хоризонт" някакви сведущи лица надълго и на широко.

Всевъзможна почасова и надомна работа може да се намери! Стегни се и не се отчайвай! Винаги има изход!!!
 Peace

# 4
  • Мнения: 2 274
Мм да, сори ако ти звучим жестоки, но просто нямаш друг избор- освен да си намериш работа. ТРЯБВА да  се справиш! През останалото време  спокойно можеш да пишеш тук-  ние сме насреща!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 737
newsm78...

Детето не можеш да го запишеш на ясла и да продължаваш да си в отпуск по майчинство - поне така обясниха днес по "Хоризонт" някакви сведущи лица надълго и на широко.

Траяна, това ме шокира - поне до скоро текстът беше "на пълна държавна издръжка", като се имаха пред вид социалните заведения, а не стандартните детски ясли. Моя позната даде детето си на ясла, а е в отпуска по майчинство и няма никакви проблеми.

tyty, много е трудно всичко, но няма как - любимата ми част от разказите на барон Мюнхаузен е тази, в която той сам се измъква за косите си от блатото...
Кураж, все ще намериш нещо подходящо, останалото Годзила вече го е написала  Hug

# 6
  • Мнения: 6 315
Да, и аз разбрах че го има този момент вече с яслите. Търси си усилено работа! Изход винаги се намира. Кажи какво търсиш, какво умееш все пак. И не унивай, всичко се нарежда.

# 7
  • Мнения: 1 731
newsm78...

Детето не можеш да го запишеш на ясла и да продължаваш да си в отпуск по майчинство - поне така обясниха днес по "Хоризонт" някакви сведущи лица надълго и на широко.

Траяна, това ме шокира - поне до скоро текстът беше "на пълна държавна издръжка", като се имаха пред вид социалните заведения, а не стандартните детски ясли. Моя позната даде детето си на ясла, а е в отпуска по майчинство и няма никакви проблеми.
Ако я гепнат приятелката ти, ще трябва да връща пари. Със сигурност! Confused

# 8
  • Мнения: 911
newsm78...

Детето не можеш да го запишеш на ясла и да продължаваш да си в отпуск по майчинство - поне така обясниха днес по "Хоризонт" някакви сведущи лица надълго и на широко.

Траяна, това ме шокира - поне до скоро текстът беше "на пълна държавна издръжка", като се имаха пред вид социалните заведения, а не стандартните детски ясли. Моя позната даде детето си на ясла, а е в отпуска по майчинство и няма никакви проблеми.
Ако я гепнат приятелката ти, ще трябва да връща пари. Със сигурност! Confused

Предполага се, че всяка майка, дала детето си на ясла, съвестно ще си признае своевременно и няма да ползва тези 180 лева, които се отпускат за "гледане на дете". И сигурно наистина има санкции, както пише Сабина. Нищо не споменаха за такива наказателни мерки по "Хоризонт" вчера, но ти по-добре недей да пробваш, че само това ти трябва сега - да плащаш някакви глоби.

Кажи наистина какво умееш, с какво образование, квалификации и опит си, за да измислим нещо.

# 9
  • Мнения: 1 731
Парите се връщат със законната лихва. Tired
Предполага се, че се даваш детето на ясла и нещо не правиш, си забогатял неимоверно много - така, че не се нуждаеш от 180 лв. Sick
Ако обаче се върнеш на работа, ехеее, плаща ти се 50% от майчинството.

Затова - на къра! Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 125
Потърси работа, няма ли баба някоя, която да поеме детето, някоя пенсионерка наблизо?
Търси работа упорито, предполагам си от София, работа има, за пари всякакви, както я намериш....какво можеш да правиш, с какво се занимаваш, какво те интересува, дай малко подробности.

# 11
  • Мнения: 911
Потърси работа, няма ли баба някоя, която да поеме детето, някоя пенсионерка наблизо?
/quote]

Въпросните 180лв могат да се прехвърлят на такава именно пенсионерка (или на баба, дядо и пр.), или дори на някой друг безработен - това е то новото в социалнта политика на държавата за насурчаване на раждаемостта  Sick

Наистина, попитай там в общинските служби какво точно трябва да направиш, за да прехвърлиш тези пари да ги получава баща ти, а ти да си намерш работа.

Да седим и да се вайкаме - файда няма. Трябва да се работи!

Но наистина дай повече информация за себе си, за да мислим в някаква посока - тука сме големи мислители, все нещо ще измислим  Peace

# 12
  • Мнения: 911
Потърси работа, няма ли баба някоя, която да поеме детето, някоя пенсионерка наблизо?


Въпросните 180лв могат да се прехвърлят на такава именно пенсионерка (или на баба, дядо и пр.), или дори на някой друг безработен - това е то новото в социалнта политика на държавата за насърчаване на раждаемостта и подпомагане на майките Sick

Наистина, попитай там в общинските служби какво точно трябва да направиш, за да прехвърлиш тези пари да ги получава баща ти, а ти да си намерш работа.

Да седим и да се вайкаме - файда няма. Трябва да се работи!

Но наистина дай повече информация за себе си, за да мислим в някаква посока - тука сме големи мислители, все нещо ще измислим  Peace

# 13
  • Мнения: 481
Имаш ли развод и въобще била ли си омъжена за бащата на детето ти? Той също трябва да плаща някаква издръжка. Макар и мизерни пари в твоето положение все ще са ти от помощ.
Наистина трябва да направиш всичко възможно да дадеш детето на ясла.
А за работа, мога да помогна евентуално, но наистина кажи какво образование имаш, какво си работила, какво можеш, какво искаш... Може и на лични.
Стегни се! Начертай си плановете и се опитвай да изпълняваш всичко стъпка по стъпка. Не си мисли за домове за настаняване и т.н. Както са ти казали момичетата и преди мен ТРЯБВА да се справиш. Помни, че това малко същество разчита само и единствено на теб! За него трябва да направиш всичко, дори невъзможното!!
Кураж!!!  Hug

# 14
  • Мнения: 9 990
Първа задача-да се оправиш с детето-вариант ясла все още има, защо не е прието?Дай малко инфо за това-на колко е, кога си подала молба и в коя ясла.От там нататък има варианти-за детегледачка по програмата в подкрепа на майчинството, баща ти, ако след като се пенсионира не иска да работи повече-помоли го да гледа детето също.Моят баща например си бачка и така ще е явно до откат, майка ми има много до пенсия, дори в почивни дни не кога да разчитам, та съм решила проблема с детегледачка.Яслата ти е спасението-пиши ми там защо не е прието детето, има вратички!!!!!И после-започваш работа-това да не те плаши-работа има, спокойно!Оооо, сега виждам-детенцето е тамън за ясла!Пиши ми непременно-в коя ясла/ ОДЗ / си подала молба и кога!Уффф, сега виждам, че си от Варна....не ми е толкова дълга ръката за тамошните ясли ooooh!Жалко, много жалко-но все пак-сподели защо не е прието детето?Може да измислим нещо.

Общи условия

Активация на акаунт