Не иска да спи в своето легло-помощ

  • 1 802
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Синьт ми е на 2,5год.и до сега не сме имали никакьв проблем сьс спането,сам си лягаше в леглото и си заспиваше.От известно време реши 4е ще спи при нас и следват письци като му приказвам за неговото легло и като го слагам там да спи.Аз из4аквам да заспи и го премествам,но сьбуди ли се посред нощ има рев и иска при нас и мама да го гушка.Докато не стане както тои иска няма мира.                     КАК БИХТЕ ПОСТЬПИЛИ ВИЕ ?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Дъщеря ми също отказа да си спи в нейното легло искаше на спалнята,решихме така проблема тя остана да спи сама на спалнята,а ние с баща  и се изместихме в друга спалня,но пък тя не иска да се гуши,знам ли какво да те посъветвам newsm78

# 2
  • Мнения: 120
И да имаме друга спалня(ама нямаме) тои иска при нас

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
зависи от вашето мнение по въпроса. ако категорично нямате желание детето да спи при вас, правите го правило и не отстъпвате по въпроса. когато дойде при вас, нежно, но категорично обяснявате, водите в леглото, ако трябва стоите при него докато се успокои и заспи, но не отстъпвате и евентуално ще го разбере и приеме. ако не ви е проблем, гушкате го и си спите заедно и не го мислите повече. в края на краищата в един момент сам ще си поиска личното пространство и ще се отдели.
бтв, синът ни е на почти пет години и спи между мен и баща си с редките изключения когато някоя от сестрите му се разнежи и го извика да спи при нея.

# 4
  • Мнения: 1 172
Уточнете дали идва, защото иска да спи при вас, или просто иска да е на голямото легло.

Нашият син започна по-често да идва на спалнята малко преди да се измести в неговата си стая, на голямо легло. Оказа се, че вече прекалено много се върти и бебешкото легло му е тясно и неудобно. Откак е на голямото си легло забравихме за среднощните преселения Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 397
Аз имам същия проблем и детето иска да спи по-точно с мен,леглото е без значение.Дори и да успея да я приспя на нейното,нощес става и мрънка докато не я взема.Пък ходи обяснявай нещо на плачещо полузаспало дете посред нощ.Пробвала съм след това пак да я местя,но при всяко завъртане като не ме усети до себе си,това се повтаря.Сутринта съм със сенки под очите и съм гроги. Сама ще поиска да се отдели предполагам към пубертета. newsm78

# 6
  • Мнения: 5 246
Ами ако нямате нищо против детето ви да спи при вас, не мисля че имаш нужда от помощ. Какво точно те притеснява, че нямате място, че ви пречи или че до 18-та си годишнина ще спи там  Thinking
Синът ми е на периоди. Понякога с дни не ляга в кошарата си или ако заспи в нея по някое време се прехвърля при нас. Друг път заспива на нашето легло, а после го местим. Но спалнята ни е голяма и има място за 3-ма  Simple Smile А ние с баща му нямаме нищо против  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 306
И нашата дъщеря спи при нас.Като беше бебенце, си спеше в кошарата,в нашата стая.След като се събудеше с рев,я гушвахме при нас и така я научихме.Сега леглото и си седи самичко.Но все се мисля,че скоро ще пожелае да  спи сама,в стаята си.Или поне така се надявам!На нас не ни пречи,с изключение на случаите,в които получавам ритник в носа Laughing и се стряскам!

# 8
ние сме в абсолютно същото положение с раzликата, че малкия е на 2 г. сега ще направи. Ходи на ясла и там спинка в легло с решетки. Явно нощем има по леки фаzи на съня и се усещ , че е в легло с решетки, zащтото zапочва да се паникьосва и да пищи и ни вика ... явно мисли на сън , че сме го оставили в яслата  newsm78
Как да е, в леглото вече не иска да спи. Имаме един раzтегателен диван , двоен, раzтяга се много ниско, като матрак на пода, но дебел. Малкия и да се търкули няма да падне от него. Сложихме го в неговата стая и го zастлахме с хубави дебели zавивки ... и вече няма стрес, освен ,ако не сънува някой кошмар и ни вика. Но не се паникьосва и не пищи истерично, а ни вика спокойно, даже става и отива до вратата ...
Друго, което zабеляzах, е че той вzе да мраzи да спи на тъмно, та гледам да не пускам щорите в неговата стая плътно  Hug

# 9
  • Мнения: 153
До скоро бяхме в същото положение. Не иска в нейното легло, което е на една крачка разстояние от нашето. Реве ако се опита някой да я премести, и.т.н. Но, оказа се, че на светната нощна лампа може да си спи в креватчето, стига аз да се обърна да се гледаме.
Говорете повече за това защо не иска да спи отделно, в един момент ще си признае какъв е проблема. Поне при нас така стана.

# 10
  • Мнения: 339
зависи от вашето мнение по въпроса. ако категорично нямате желание детето да спи при вас, правите го правило и не отстъпвате по въпроса. когато дойде при вас, нежно, но категорично обяснявате, водите в леглото, ако трябва стоите при него докато се успокои и заспи, но не отстъпвате и евентуално ще го разбере и приеме. ако не ви е проблем, гушкате го и си спите заедно и не го мислите повече. в края на краищата в един момент сам ще си поиска личното пространство и ще се отдели.
И аз съм на това мнение. Не прави грешката да му позволяваш да спи при вас. Колкото по-голямо става детето - толкова по-трудно ще се научи да спи само. Знам го от личен опит. Ние откарахме така до 5тата година.

# 11
  • Мнения: 2 531
Рецепта нямам , но при всички деца като че ли около тази възраст започва проблема! Аз не издържах - отстъпих и сина ми все още става през ноща и отказва да си легне сам! С второто съм по твърда и няма този проблем ! Опитай се да не отсъпваш !

# 12
  • Мнения: 3 500
Моника до около годинката спеше сама. Вече не. И аз не знам, тясно ни е тримата... Ще следя темата.

# 13
  Опитай се да не отсъпваш !

но не наплашвай детето, иzмиляй варианти и ще намрриш най добрия

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Моята практикуваше това повече от година- между 1 и 2 РД  Crazy Беше някакъв кошмар- не се наспивахме изобщо, постоянно я местех от едното легло на другото...
Буквално не спах 2 нощи, за да я завръщам всеки път, когато поиска на спалнята. Успях. Сега идва много рядко, когато искала да я гушнем  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт