за 1 месец - 3 пъти хремава

  • 841
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте д-р Слънчева,

Бих искала да се посъветвам нещо с Вас: дъщеричката ни е на 2 г. и 2 м. - по принцип е доста здраво дете и досега не сме боледували сериозно, с изключение на 2-3 пъти в годината сме хващали хрема, но сме се оправяли със сиропче за кашлица и капки за нос. Но от 1 септември насам, вече за трети път е хремава - само сополки и мокра кашлица в последствие/предполагам - прочистваща от сополките/. Даваме й Проспан и Виброцил за нослето. Държи ни по 7-10 дни. Даже сега не й давам Виброцил, че се притесних да не я предозирам с тях, че в аптеката ми казаха чак сега, че те не се давали повече от 3 дни, а аз досега си й ги давах по време на целия период на хремата - мин. 7 дни. Затова сега слагаме само физиологичен разтвор. Иначе нито вдига температура нито има някакви други симптоми. Начина й на живот е същият - с малката промяна, че аз почнах работа от 18-ти септември и сега прекарва повече време с баба си, но тя е така от 1-септемри, т.е. още преди да почна работа. Тъкмо й мине и след 1 седмица - пак. Личната лекарка предишните пъти я слуша и каза, че иначе са й чисти гърдичките. С деца откакто я гледа баба й, общува много по-малко от преди.
На какво може да се дължи всичко това - дали е от променливото време или от нещо друго. Още не сме слагали реимунизацията на 3-тото ДТК, заради тези й неразположения и все го отлагаме /ние слагаме Инфанрикс/.
Моля посъветвайте ни какво да правим и трябва ли да предприемем нещо по-специално, като да й направим някакви изследвания. Има ли такава тенденция и при други деца в момента.

# 1
  • София
  • Мнения: 553
Бих искала да попитам дали да й давам нещо за подсилване на имунната система. Давах и 5 дни вит. С в началото на хремата. Тя вече е почти здрава, но се притеснявам, да не би след някой ден пак да не се повтори същото.

# 2
  • Мнения: 5 760
Можете да вземете секрет от носа за всеки случай- да се определи ако има някакви бактерии, които да поддържат тази хрема. При следващо разболяване можете да слагате Тобрин 3 х 2 капки в носа и да го редувате с физиологичен серум. За зимния период можете да дамате поливитаминозни сиропи като Мултисаностол. Изпива една опаковка и почива 10-15 дни. Добре е да го съчетаете с имуностимуланти като Фор Кидс 3 х 5 мл за 15 дни и 15 дни почивка.

Общи условия

Активация на акаунт