За нощното ядене

  • 1 167
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Ще съм благодарна за някакъв съвет-моя Александър е на 2,5 месеца, в началото 20 дни го кърмих и дохранвах с мляко , но след това сме на Аптамил - казват, че трябва да го отказвам от нощното хранене, но не става........давам чай, вода - нищо не помага, той реве и не заспива, докато не му дам мляко! Има ли начин или да чакам сам да се откаже...ако изобщо го направи  Confused

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Моят син е вече на половин годинка и все още го храня понякога през нощта. Не виждам проблем в това и не смятам насила да го отказвам. Какви са им мотивите на тези, които те съветват да го откажеш още от сега? Да си почива стомахчето? Wink

# 2
  • Мнения: 3 376
Това за отказването от нощното хранене е толкова нелепо....
Защо трябва да отказваш да нахраниш детето си след като е гладно?Детския стомах не е като на възрастните,те не различават ден или нощ-просто са гладни и искат да ядат.Никога не съм отказвала мляко на детето ми през ноща,недей се връзва на такива съвети.
Ако слушахме нашите педиатри за всичко  ooooh! Те са изостанали с по 20-30 години,все още препоръчват неща,които в цял свят отдавна не се практикуват или са доказани,че са най-малкото вредни за детето.

# 3
  • Мнения: 2 131
На мен също са ми казвали, че единият от мотивите е да си почива стомахчето. Смятам, че на 2.5 месеца е раничко за отказване напълно от нощното хранене. Макар че съм чувала за случаи, в които самото дете се е отказало още първия месец. Според мен, когато се събуди продължавай да пробваш с чай или вода - ама да пие повечко. Ако не стане, давай мляко. Няма смисъл да се тормозите и двамата. А то не е възможно въобще да не се откаже от нощното хранене - рано или късно ще стане. Пожелавам ти да е по-рано. Смятам, че в един момент той сам ще започне да си удължава интервалите между храненията през нощта.

# 4
  • Мнения: 857
И аз мисля,че не трябва насила да го отучваш, щом се буди значи има нужда Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
Ще се откаже сам, когато му дойде времето. Не мъчи детето. Единственото, което можеш да направиш, е да видиш дали няма да е склонен да изяжда по-голяма порция на вечерното хранене.  Което пък да се случва към 24 - 1 . Не знам какъв му е режимът на хранене, но ако последно го храниш в 20, примерно, не можеш да се надяваш, че ще издържи до 8 сутринта.

# 6
  • Мнения: 81
Да, като мотив ми казват да почива стомаха....но и на мен ми се струва нелепо - щом иска, значи има нужда - природа! Последното хранене е към 22ч., после се буди през 3-4 часа, а освен всичко яде по-малко - 120мл. вода + 4 лъж.мляко и иска през 2 ч. - като му давам повече не ще  Cry  а е едричък - преди 2 седм. беше 62 смл и 6.300кг., сега още е дръпна сигурно - това е доста за двумесечно май?!  newsm78

# 7
  • Мнения: 46 511
Стържене от глад не е почивка за стомаха. Някои деца имат нужда от това хранене, други не. Моето си ядеше нощем, докато само се отказа. Растеше с темповете на твоето дете, според педиатърката - идеални.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да,и аз мисля че е по-добре сам да се откаже.Тери спря с нощното хранене като навърши 3м,но си зависи от детето.

# 9
  • Мнения: 81
Благодаря на всички - поне малко се успокоих....  Party

# 10
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Вики сам свикна още от болницата да яде в 11 вечерта и после в 5 сутринта. След като ни изписаха, постепенно сам започна да се буди все по-късно и по-късно... Ако беше искал да яде посред нощ, щях да го храня и нямаше да го залъгвам с вода или чай, защото детето само си показва какво му е нужно... Ето - вчера ми се случи да се събуди в 3 през нощта и да иска да яде - нахраних го, нищо, че месеци наред е ставал в 9 сутринта и тогава е ял Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 121
Това, че трябва да го откажеш на 2.5 месеца е пълна глупост според мен. На тази възраст е напълно нормално бебето да яде и нощем. Ние все още се храним по 2 път всяка нощ, а сме на 4.5 месеца. На вашата възраст моето бебе ядеше по 3-4 пъти всяка нощ и тежеше 7.260 кг. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 467
Това с почиването на стомахчето е просто супер смешно. Още ли вярва някой в това? Ако аз съм гладна адски много през нощта, ставам и хапвам нещо набързо, не мисля, че трябва да си почива стомаха ми, когато умирам от глад. Не знам, не бих спряла нощното ядене на детето си, просто, защото някой ми го казва.

# 13
  • Мнения: 474
И аз преди два-три месеца пуснах подобна тема, защото нашето JPдаваше зор да оттучваме, а пък аз като начинаеща мама  Embarassed.......... и всички мами тук ме посъветваха да оставя детето си само да се оттучи - е още се храним през нощта, но не съжалявам - по-добре 5 минути хранене и след това слаки сънища, отколкото цяла нощ рев на гладно бебече и нервни мама и тати ........ Храни си бебчето   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 013
На 1 г. и 4 м. още пие мляко през нощта!!! Simple Smile
 Не смятам да и преча...

Общи условия

Активация на акаунт