моля за съвет - колики и захранване

  • 891
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте момичета,

Имам нужда от вашия съвет. Дъщеря ми е на 4м. и 17дена и все още е със силни колики. Още от родилния дом е с болки. Имам чувството, че коликите сега са дори по-силни. Вечер около 19ч. доста плаче и се гърчи дори и по време на кърменето. Давам и еспумизан,но няма ефект като цяло. Храня я само с кърма и подсладена вода. Дори и сок не съм и дала от страх да не влоша нещата. Би трябвало до това време коликите да са спрели и аз все чакам и се надявам,но уви положението не е добро. Би трябвало да започна и със захранването скоро, но не смея точно заради коликите.
Искам да попитам как е най-добре да постъпя:да чакам ли да се успокоят нещата или да започна много внимателно захранване със сокове?Някой може ли да ми каже до кога ще продължат коликите и дали мога да давам на дедтето някакви други капки?(чех,че те запичат; ние нямаме проблем с акото и все пак не искам да я запека) Давала съм чай на хип, но той я разхлабва. Пробвах и с бебезан, но той я запече.

# 1
  • Мнения: 873
здавей!първо спри да подслаждаш водата-захарта обостря коликите.второ-не захранвай със сок-в сока се съдържат най-агресивните вещества на плода.ако решиш да захранваш-пробвай с безмлечна,безглутенова оризова каша.но по-добре отложи още малко захранването-до след 5-6 месец.информация за захранването можеш да потърсиш и в Библиотеката Peaceуспех!относно коликите,аз реших да спра всички капки и чайчета,за да дам шанс на стомаха да следва естествения си ход на развитие Peace

# 2
  • Мнения: 254
Наистина защо подслаждаш водичката? Изобщо недей да захранваш докато не минат коликите. А за различните илачи за тях - както са казали по умни глави - те се дават по-скоро за успокоение на родителите, отколкото всъщност действат. Стискам палци скоро да изчезнат. Hug

# 3
  • Мнения: 630
За никакво захранване не може да става дума, докато детето е с колики. Изчакай да спрат и тогава захранвай.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За никакво захранване не може да става дума, докато детето е с колики. Изчакай да спрат и тогава захранвай.
Peace Peace Peace

Ако захраниш със сокове при тези условия, как само ще засилиш коликите просто не е истина #Crazy

# 5
  • Мнения: 11 003
Не си и помисляй за сокове Whistling И защо бързаш да я захраниш на 4 месеца? Изчакай да стане на 5 - 5 и половина.

# 6
  • Мнения: 1 691
И моят съвет е да изчакаш до 6 месец със захранването. Когато му дойде времето, започни да захранваш с каша, а не с пюре. И спри да подслаждаш водата, защото захарта засилва коликите. Тъй като беба вероятно е свикнала да пие сладко, намалявай захарта постепенно, за да не откаже изцяло водата (то вода за изцяло кърмено бебе по принцип не трябва, но щом си решила да даваш, не може да я спреш вече Simple Smile). Успех и да минават гадните колики!

# 7
  • Мнения: 114
здравей и от мен, и аз съм мама на дъщеря с колики, които също почнаха още от първите и дни и продължават и към момента, а вече сме на 4 месеца и два дни. Според това, което съм чела, най-късно коликите приключвали до края на 5 месец, така че отново имаш предизвикателство пред търпението си. Знам, че има и по-продължителни случаи на колики. Капките наистина рядко помагат, да не кажа никак, освен в случаите, в които коликите са твърде леки или ако питаш мен въобще липсващи. Истинските колики не се повлияват от нищо, освен от времето  Simple Smile
Моята дъщеря по причина, че има колики все още няма установен режим за почти нищо - защото, когато би трябвало да спи, тя изпитва дискомфорт и се гърчи и не спи. Като мине кризата заспива, но в друго време, в което на нея и е възможно.
Подсладената вода я отказах още в родилния дом, защото е противопоказна за новородени. За съжаление, по болниците не познават думата "ъпгрейд" на информацията.  На твое място бих спряла водата със захар.
Понеже и на мен ми предстои захранване, смятам да го направя след като дъщеря ми навърши 6 месеца, т.е. началото на 7. Със сокове не бих си и помислила да пробвам.
Трудностите с кърменето вечер ми е познато до болка. Това, което аз правя е, че ставам права, слагам я на цица, полюшвам я и използвам монотонна приспивна мантра  Laughing. По този начин нервната и система се успокоява, коликите си ги има, болят я, но тя се отнася от монотонния ритъм и така става храненето. При нас, разбира се! Не знам дали това ще работи при теб.

# 8
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря за отговорите!
Дийствително за водата ми казаха в родилния дом да давам и аз поради липса на опит (това ми е първо дете) просто давах вада със захар. Сега я спрях и се окоза, че детето си пие водата и без подслаждане без проблем. Аз по принцип слагах малко захар, а и тя не пие много вода.
Чувала съм, че преди да спрат коликите се засилват. Това вярно ли е? При нас може да се каже, че има засилване. Детето започна да плаче и през деня повече (до сега основните кризи бяха вечер). Ще чакам със захранването и ще оставя соковете за по-късно. Може ли да се почне с плодови пюрета  след като минат коликите или е по-добре да избера нещо друго?
Още веднъж благодаря за съдействието.

# 9
  • Мнения: 254
Не мога да кажа дали преди спиране на коликите се засилват. При нас не беше така. Но мога да ти кажа че Симона имаше жестоки колики не през определени периоди на деня, а се дереше постоянно. Даже педито не вярваше и ми каза че явно детето има проблем с храненето - т.е. не могат да бъдат постоянни и детето реве от глад, ама като я прегледа веднъж след 2 часа отчаян рев си промени мнението. И сега постоянно се кефи на Симона и се хвали на ляво и дясно че има такова голямо кърмаче ( а Симона си дунда и половина - колкото деца на 1.5-2 г.).
Относно захранването в сайта има огромно количество информация - ти избери как ще захраниш - с каша, с пюрета и ли педагогически.
И не се връзвай на разни доброжелатели и умници-всезнайковци. Детето наистина ще ти покаже само какво е най-доброто. Ще видиш че след няколко месеца сегашните ти притесненията ще ти се струват излишни и никой няма да може да те манипулира по отношение на собственото ти дете.
 Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 291
Категорично се забранява предлагането на каквото и да е, различно от кърма, на бебе под 6м, което има колики  Naughty Да не говорим за плодови сокове и пюрета. Като цяло сокове се предлагат след 9-10м. Недей да си правиш експерименти с бебешкото стомахче. Изчакай коликите да отшумят напълно, детенцето да навърши поне 5м и тогава започни с оризова каша или зеленчуково пюре.

# 11
  • Мнения: 867
Захранването само ще влоши нещата. И моето мнение е да изчакаш. Просто някои бебета имат колики дълго време. Стискай зъби, ще минат!

Общи условия

Активация на акаунт