Често хранене в 4 месец

  • 639
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Д-р Слънчева, здравейте отново!
Първо да ви благодаря, че така отзичиво и задълбочено сте се заели с проблемите на мамите от форума, представям си колко време и усилия ви коства.

Прочетох отговорите на темите поне 20 страници назад и открих много отговори на въпроси, които сама си задавам. Има доста теми за захранването и съветите ви ми бяха полезни. Съжалявам, ако дублирам някоя и ви карам да отговаряте отново по темата ... Бих искала вашето мнение и препоръка за режима на дъщеря ми \4 месеца и 10 дни\.
Тя се храни през 2.5 часа през деня \приблизително количество 120 мл\, като последното й хранене е към 19.00. След това се буди в 21 за мъъъничко похапване \около 40 - 50 мл\  и после още два пъти през нощта : в 24.00 и 04.00 \отново по 120 мл\. На  адаптирано мляко е и от няколко дни въвеждам зеленчуково пюре, без да се замества хранене.

Въпросът ми е дали трябва да предприема мерки за регулиране на този режим и в каква посока.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! След като започвата захранването е добре да има някакъв ред в храненията. Първо за тази възраст децата се хранят 5, а понякога и 6 пъти със средно количество на хранене около 140-(от130 до 150-160 мл.)
Режимът на хранене би трябвало да е сутрин и около 10-11 ч. мляко. 13-14 ч. зеленчуково пюре около 110-120 мл+30 мл. млякосмесено с пюрето. 16 -17ч. мляко, а след 1 м. каша. и 19-21ч. мляко. При по-лакомите деца може и каша лека нощ. Някои деца искат да имат е едно хранен около 24-1ч през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт