След колко месеца започнаха да ви изплащат парите за майчинство?

  • 1 359
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте мами! От 3 юли съм в отпуск по майчинство, всичко свързано с документацията ми е наред но от НОЙ се държат все едно са на самотен остров, до ден днешен  newsm78 един лев не са превели! И при вас ли е било така??? ooooh!

# 1
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
На мен ми ги  превеждаха редовно, но сега за октомври ми ги бавят. Нямам представа защо...??????? newsm78

# 2
  • Мнения: 377
Здравейте мами! От 3 юли съм в отпуск по майчинство, всичко свързано с документацията ми е наред но от НОЙ се държат все едно са на самотен остров, до ден днешен  newsm78 един лев не са превели! И при вас ли е било така??? ooooh!

Кой ти каза, че всичко с документацията ти е наред?
Съвет от мен - обаждаш се в НОИ на тел. за справки там със сигурност ще ти кажат какъв е проблема. Няма смисъл да питаш тук, защото отговора на дали ще е най-точният. Всеки би ти казал какво се случва с него, но какво се случва с твоите болнични знаят в твоя работодател и НОИ.
П. П. Ако не знаеш телефоните пиши да ти ги дам.

# 3
  • Мнения: 172
Аз не го знам,може ли да го дадеш?  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
На мен ми преведоха парите след три месеца. Дойдоха накуп.
Обяснението им беше, че преизчислявали. ooooh!

# 5
  • Мнения: 84
Ами работодателят ми е САК и оттам ми казват, че всичко е наред. Но и в банката споменаха нещо за 3 месеца! Мноооого са бавни! ooooh!

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Свърши ми болничния и на след.месец си получих майчинството!Никога не са ми го бавили!

# 7
  • БГ
  • Мнения: 735
след 3,но имах грешка в болничния и го върнаха,докато коригирам и пратя пак....... #Crazy

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Ако под САК имаш предвид това, което си мисля-счетоводителят ви е объркал някакви декларации и са му ги върнали за преработка. Има и други като теб, които чакат от 3 месеца Simple Smile

# 9
  • Мнения: 324
Изплащат ги, но не може да се разчита на някаква конкретна дата. Работодателят ми всеки месец на точно определена дата подава документите, освен ако не се пада почивен ден - в тези случаи ги подава по-рано, но с това изплащане само в четвъртък много се объркват нещата. Аз имам кредит и само това мисля. Всеки месец тичам да внасям на ръка - ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ МЪЖО МИ, че иначе сме умрели от глад.

# 10
  • Мнения: 1 986
  Винаги парите ми се изплащат в срок Peace

# 11
  • Мнения: 377
За София тел. 926-19-79; 926-19-39; 926-19-90; 926-19-27; 926-19-85
Бъдете настоятелни.

# 12
  • Мнения: 478
На мен и моя колежка след лют скандал В НОИ ни ги преведоха след 4 месеца.

# 13
  • Мнения: 553
проблема е че "работодателя" ти е САК...
ако ползваш осигурителната каса - доколкото разбрах проблемът е че софтуера на НОИ не е съответствал точно на закона, и е търсел ЕГН-тата на самоосигуряващите се,  а по закон  осиг. каси и на практика подават инфото по техния си булстат, като посочват отделно за кои ЕГН-та и така.... Уж вече е оправен проблема, аз чакам болнични за временна нетрудоспособност от февруари-март... от 9 окт съм по майчинство... и ще видим каква ще я свършат...
Твърдо съм решила да ги съз.дя за лихви за забава за тези пари- около 13,5% годишна лихва са добра компенсация за забавянето..  Peace Peace Peace
 

# 14
  • Мнения: 620
От края на юли съм в отпуска, току що ми преведоха парите, всичките накуп.
НОИ имат майл на който също отговарят, само че в питането си посочвай и ЕГН-то си.

Общи условия

Активация на акаунт