Как се почиства това......

  • 1 638
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 219
Вчера си купихме нов газов плот за вграждане "Аристон". В магазина казали на мъжа ми, че покритието му се води "графит". Черно е и леко матово. Проблема е, че не знам с какво да го чистя, казали с обезмаслител. Въпроса ми е : някой знае ли как, имам едни съмнения,че Циф и други от сорта ще го надраскат. Ето го и въпросния плот :



На снимката сивее,но всъщност си е направо черен.

# 1
  • Мнения: 425
Щом са ви казали с обезмаслител го чисти с обезмаслител и някаква гъба, ако те притеснява, че ще се надраска. Обезмаслителя на Meglio е много добър - аз само с такъв си честя печката.

# 2
  • Мнения: 2 865
Гъба с веро?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Сигурна ли си,че е черен на цвят.Аз имам ,ако не същия то много подобен и го чистя с ЦИФ.Нищо му няма.Работи безоотказно.Много съм доволна.

# 4
  • Мнения: 3 219
Да ,взех си такъв, на Меглио. Мисля с него по принцип.
Но мъжа ми като почне да пърже риба /той друго не готви/, не винаги имам възможност веднага да почистя. Мисълта ми е, засъхнали мръсотии дали ще отстранява. Гъбата с веро също е вариант, но на момента.

Много тъмно сиво е към черно, цвят на мокър асфалт, но не е лъскав. Иначе лъскави съм виждала в магазините, но такъв за първи път виждам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Твоите плочи са четири,нали?Моят е с пет.Но е сивичък.

# 6
  • Мнения: 1 305
Ей за това не си купувам газови котлони, въпреки че вкъщи имаме прокарана газ до кухнята! Мирише и няма чистене! Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Кое мирише и няма чистене?

# 8
  • Мнения: 3 219
Четири са, да.
Относно миризмата - няма такава, ние сме на централна газ и аз досега не съм усещала никакъв странен мирис.
Пък за чистенето....ми то и керамиката е капризна, доколкото знам

# 9
  • Мнения: 3 219
Кое мирише и няма чистене?
И аз това се зачудих

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние купихме ето този:
http://www.misterfirst.com/product_info.php?products_id=1816
При нас също не мирише.Аз готвя на газ от 9 години и досега не съм имала проблеми с мирис или с трудно почистване на котлоните.Само не бих си купила фурна на газ.

# 11
  • Мнения: 3 219
Хубав е, но твоя си е направо инокс като гледам. Предния ни беше такъв, само че двойка.
Фурна на газ съм имала, гадна работа, или просто не можах да и свикна. Сега съм със стандартна за вграждане на Аристон.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз имам  чисто нова кухня и вече готвя в нея,но нямам още фурна.От лятото се колебая каква да вземем.

# 13
  • Мнения: 3 219
Значи моя плот е подобен на този http://www.misterfirst.com/product_info.php?products_id=1815, само че са различни копчетата, но цвета отдолу е като на този : http://www.misterfirst.com/product_info.php?products_id=1813

# 14
  • Мнения: 425
Да ,взех си такъв, на Меглио. Мисля с него по принцип.
Но мъжа ми като почне да пържи риба /той друго не готви/, не винаги имам възможност веднага да почистя. Мисълта ми е, засъхнали мръсотии дали ще отстранява. Гъбата с веро също е вариант, но на момента.

Много тъмно сиво е към черно, цвят на мокър асфалт, но не е лъскав. Иначе лъскави съм виждала в магазините, но такъв за първи път виждам.

Ако не можеш веднага да почистиш, поне го напръскай с обезмаслителя и после, когато тръгнеш да чистиш напръскай пак, остави малко да подейства и го избърши с гъба. Аз така процедирам когато ме домързи веднага да чистя.

Общи условия

Активация на акаунт