Синдром на Морис

  • 2 940
  • 2
  •   1
Отговори
Момичета здравейте ! Регистрирах се снощи веднага след като разбрах за този форум . Сестра ми преди 6 години роди момиченце. На 5 годинки му откриха херния и го оперираха , но по време на операцията хирурга открил че има някакво топче ниско от лявата страна на корема , и я посъветвал да отиде да я прегледа специалист... Когато тя отиде , разбраха че това било тестис   Shocked ... За жалост на всички на момиченцето откриха "Синдром на Морис" и на 12 годишна възраст и предстояла операция. Единственото което разбрахме за този синдром е че децата родени с този синдром и по специално момичетата не могат да имат деца , влагалището им е плитко едва няколко см е, и им лиспва матка.... Разбира се много плакахме но вече се посъвземаме . Та исках да ви питам ако знаете нещичко по въпроса , или ако имате познати дечица с този синдром да споделите. Всичко по интернет съм го прочела тъй че искам ваши мнения... Моля ви....  Cry

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравей
съжалявам, но се радвам, че все пак поста ти звучи оптимистично за бъдещето и с вяра че ще се справите
сега по въпроса - не знам дали става дума точно за твоя синдром - но - тук писа майка на момченце, което "стана" момиченце след премахване на тестиси. просто детето се роди двуполово
не знам дали вашия синдром спада към този род проблеми или този проблем спада към вашия
за жалост не помня ника на майката и тя май отдавна не е писала.....
като мога ще поровя и да но открия ника й - може да си пишете и да обмените инфо
помня, че тя писа много с надеждата да открие други родители с този проблем - но така и не откри нито сайт нито нещо по-подробно на български
в чужбина това е ширпоко дискутирано, но тук в Бг явно е нещо което е трудно за приемане и за споделяне
и въпреки, че май вашия проблем е далеч по-лек за самото дете - сходни са нещата
дано малката ви е жива и здрава, а другото ще се нареди!

# 2
Благодаря за пожеланието мила. Ми да то си е чисто момиченце , има си вагина , има си всичко но просто вътре в нея не е открита матка, а са открити започнали да се развиват тестиси които естествено мисля че били премахнати . А за операцията след 6 годинки ни казаха защото трябвало да порасне за да се види как ше се развива... Благодаря ти все пак . Надявам се да вида и др мнения :} Лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт