Защо не се празнува 40-ти рожден ден?

  • 31 337
  • 66
  •   1
Отговори
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
И така....  Mr. Green

Колкото повече приближавам паметната дата, толкова повече хора ми казват, че тази годишнина не се празнува.
Но никой не ми е отговорил още ЗАЩО, като изключим , че така са чували.  Wink

Все си мисля, че това е преломната възраст между младостта и зрелостта и много хора, особено жените, не искат да афишират шумно този факт. Embarassed

Аз обаче, типично за зодията и характера си  Joy , смятам да празнувам- ако съм жива, разбира се,  но все пак ЗАЩО НЕ СE ПРАЗНУВА 40-ТИ ЮБИЛЕЙ?


Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 23:03 от Пипи_лота

# 1
  • Мнения: 7 723
Пипи, аз не вярвам в суеверия, но..... Thinking
....не рискувай..... Whistling Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не бих, суеверна съм, пък и съм виждала с очите си така наречената прокоба Confused
Девер ми навърши 40 май месец преди 3 години, молихме го да не празнува, просто да подмине празника, но не.... след 4 месеца загина в автомобилна катастрофа.
Знам за още два случая, на не толкова близки хора, може да не е вярно, но не бих празнувала.

# 3
  • Мнения: 2 032

Ха сега де.  Аз пък ако съм чувала, че за 40-та си годишнина трябва да спретнеш най-якия купон на живота си, защо не избереш да повярваш на това.

Не съм чувала никкави суеверия по тази тема. Познавам много хора, които са празнували гръмко тази годишнина. Живи са.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 5 393
Аз не съм суеверна,но ще споделя какво съм чувала. Цифрата 40 я свързват със смъртта. Нали се празнуват 40 дни от смъртта на човек.Тогава май се отделяше душата от тялото или нещо подобно.Та затова. Не вярвам и не виждам причина да не посрещнеш подобаващо рождения си ден.


Все си мисля, че това е преломната възраст между младостта и зрелостта и много хора, особено жените, не искат да афишират шумно този факт. Embarassed



Тва не се ли отнасяше за 30. newsm78

Аз обаче, типично за зодията и характера си  Joy , смятам да празнувам




 newsm10 newsm51

# 5
  • Мнения: 183
Виж какво, майка ми и татко ми ,си празнуваха 40-те и то да знаеш, какви банкети бяха до днеска ги помнят всички(25г.)Аз също мисля да си го празнувам, макар, че има време до тогава.  Wink Hug

# 6
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Наборче , айде да празниш догодина, а?  Hug
Не рискувай , аз също тихо мълком го  изпразнувах.... като обикновен ден.  Crazy
Ти си решаваш , то съвети всеки дава , но дали ще се вслушаш в тях е друга тема.   bouquet

# 7
  • Мнения: 10 758
Изобщо си нямам на идея защо.
Да, чувала съм за това, но не знам защо.
Баща ми направи страхотен купон с около 50-60 човека на 40-тата си годишнина.
Жив и здрав е.Сега е на 62.

# 8
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Не знам, но 40 дни се празнуват и на бебе...  Rolling Eyes



Все си мисля, че това е преломната възраст между младостта и зрелостта и много хора, особено жените, не искат да афишират шумно този факт. Embarassed



Тва не се ли отнасяше за 30. newsm78


Мацка, може да се е отнасяло, ама в миналия век  Mr. Green, когато на 40 бяха вече баби- не такива като babka_jabka  Wink , сега раждат за пръв път на 40- я виж и Мадона, и Салма Хайек, да не продължавам списъка...  Hug

Сега от  30  до 40 си във вихъра на купона   Crazy

# 9
  • Мнения: 10 758
Добре бе, едните казват празнувай, другите - недей, ама никой не казва ЗАЩО да не се празнува.
Нали това е въпроса newsm78
Ани, аз също бих го празнувала.
Стига вече суеверия.Това е така само в България(поне така мисля де).

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Бомбичка, защото суеверието гласи, че може да умре човека Confused Rolling Eyes

# 11
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Точно, никой не казва ЗАЩО не се празнува....  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Уф, не излезе ли поста ми newsm78

# 13
  • Мнения: 10 758
Бомбичка, защото суеверието гласи, че може да умре човека Confused Rolling Eyes
Така е Бубе, ама ето, баща ми празнува и е жив и здрав.Факт.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Да са живи и здрави всички Hug Praynig, надявам се да не е вярно, но след девер ми така се изплаших, че... Sad

Общи условия

Активация на акаунт