Какво столче 9-18 кг.? (Romer vs. Maxi-Cosi vs. Inglesina)

  • 1 345
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
След много четене се спрях на 3 модела столчета за кола и сега пада голямото чудене кой точно модел да изберем...

Römer King TS plus:
http://www.eurobridge-bg.com/king_ts_plus.html

Maxi-Cosi Priori SPS:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 9/products_id/435

Inglesina Marco Polo:
http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=155&p … name=Marco%20Polo

Мисля, че са достатъчно сигурни (поне първите два модела, за Inglesina модела не намерих инфо от crash тестове). Интересуват ме мнения на хора с такива столчета относно удобство на столчето, тип материя (възможно най-малко запарваща), възможност детето само да си разкопчава коланите и т.н.

Моля, кажете ако знаете нещо за степента на сигурност на Inglesina Marco Polo. Предварително благодаря на всички отзовали се!

# 1
  • Мнения: 166
Аз те бих посъветвала да си вземеш 9-36кг,а не 9-18.
Но понеже си се спряла на 3-модела ти препоръчвам Römer  Peace Но единствено в модела,на конкорд има мрежичка/поне така знам/,която уж е за прохлаждане.Но всички модели запарват,каквото и да си вземете,при темперетури 40%  ooooh! просто е неизбежно!
Ние сме с concord trimax-9-36kg  / има го и в Бг цената му май беше 440 лв или 420лв, но с куриерските  ни излезе на 440, ох не помня... newsm78
  http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDispla … 751&langId=-1

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 08:37 от /eftelya/

# 2
  • Мнения: 5
Разглеждахме опции и от 9-36 кг., но в крайна сметка се отказахме. Решихме, че 9-18 кг. вероятно ще е по-удобно на детето, пък и искаме да може да поляга, че малката доста спи докато пътуваме. Също мисля, че не се препоръчва столче за кола да се полва повече от 4-5 години.

А този Concord Trimax го дават също до 18 кг. (4 години).  newsm78

# 3
  • Мнения: 229
Ние имаме Römer. Когато я купувахме ( преди година и половина) беше най- доброто на пазара. Най- добрата седалка във всички тестове. Страшно стабилна, не помръдва от седалката. Детето не може да я откопчее само, нито да я закопчее. Относно запарването, също съм много доволна .Бебешкия ни кош беше Maxi-Cosi и страшно запарваше, ползвали сме и на Graco, също много запарваше. Но, има много различни материи и десени, някои са по памучни и приятни. Нашата е с десен Jonas.
Третата марка не съм я срещала. Според мен ако изберете Römer, няма да съжалявате  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 166
Разглеждахме опции и от 9-36 кг., но в крайна сметка се отказахме. Решихме, че 9-18 кг. вероятно ще е по-удобно на детето, пък и искаме да може да поляга, че малката доста спи докато пътуваме. Също мисля, че не се препоръчва столче за кола да се полва повече от 4-5 години.

А този Concord Trimax го дават също до 18 кг. (4 години).  newsm78

Дават го 9-18кг във вида,който го виждаш,но след 4г. може да премахнеш облекалката и остава само седалката на нащето има два етикета 9-18кг и 9-36кг.А това,че НЕ се препоръчва за пръв път чувам  Thinking .Дори знам,че има закон на деца до 6-7г задължително със столче за кола  Peace !Това все пак предпазва детето при недай си боже,инциденти.
Дано си ползвате столчето с удоволствие и да не ви се налага да позлвате безопаснотта му  Peace

# 5
  • Мнения: 5
Да, наистина да не се налага да разбираш колко ти е здраво столчето.  Stop

daniboy, засега и аз клоня към Romer-а, само да мога да го видя наживо. Мерси за информацията относно материята - видях, че има 3 различни категории с десени, даже в един немски сайт и цените им са различни според каква тапицерия си избереш. В кой голям детски магазин в София има модела в наличност? И другото, което се чудя, е дали Römer King TS plus може да се монтира на всички коли или трябва да се провери предварително дали става за нашия Fiat Marea?

eftelya, не ме разбра. Някъде четох, че самите производители не препоръчвали да се полва седалката 4-5 години след закупуването й, без значение колко е ползвана през това време. Не че детето само толкова време има нужда да седи в седалка, просто трябва да се купи нова след това.

Мисля след като мине 18 кг. първо да минем на вариант столче, което се закопчава с коланите на колата, а чак после (след 36 кг) само на booster седалка без облегалка.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 19:50 от yoshko

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
От трите модела имам наблюдения само върху Макси Кози-то.
Сина ми се поти много /ама много и постоянно/, ползвал е такова столче няколко години /докато не го израстна/ - къде ли не сме пътували, не запарва /материята е памук, не знам как са го правили, но не се протрива лесно  Wink/!
Освен това се предлагат и лятни калъфки, които могат да се ползват и като резервни /при пране на основната/.
Така, че съм пристрастна и съм за Макси Кози.  Embarassed

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние ползваме същия Макси Кози и аз лично съм много доволна. Тези са едни от най- сигурните столчета ... Аз специално търсих незапарваща материя... и точно заради  материята се отказах от столчетата на Чико и избрахме Макси кози ...

# 8
  • Мнения: 229
Със сигурност всички столчета са универсални и стават за всякакви коли. А за това ,къде в София има Römer, нямам идея  Rolling Eyes.
И аз ви пожелавам безаварийни пътувания   bouquet.

# 9
  • далечно
  • Мнения: 1 029
и съм с наблюдения за Макси Кози и сме страшно доволни. Знам че няма кой знае каква разлика с Рьомер-а (май последните са по-скъпи, или поне в Германия бяха, а ние оттам купувахме), за Инглезина нищо не знам

# 10
  • Мнения: 255
Аз съм за Инглезина Марко поло мисля че се казваше най- новият им модел, моето дете не е с такъв за съжаление но тогава още не беше излязъл, но го видях и ми хареса не само външно но и доста стабилно ми изглеждаше има и добъплинетлна възглавница за малкото бебе.

# 11
  • Мнения: 902
Рьомер има в магазин 9+ на бул. Н. Вапцаров и в Бебе маркет в кв. Изток на ул. Райко Алексиев. Също в магазина за части на Хонда в Бъкстон.

# 12
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за мненията! Трябва да ги видя наживо, за да избрера кончателно. За Romer разбрах, а в кои магазини в София има Maxi-Cosi столчето в наличност? Някъде четох за магазин на Maxi-Cosi... Къде се намира, не ми излиза в Google?

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 16:13 от yoshko

# 13
  • Мнения: 678
Благодаря на всички за мненията! Трябва да ги видя наживо, за да избрера кончателно. За Romer разбрах, а в кои магазини има Maxi-Cosi столчето в наличност? Някъде четох за магазин на Maxi-Cosi... Къде се намира, не ми излиза в Google?
във Вис Виталис - Пловдив има в наличност ето това :

снимах го преди 4 дена да го покажа на една приятелка

# 14
  • Мнения: 3 457
Аз съм с Макси Кози Peace имах и чико и определено това ми е по-добрия избор Peace

Общи условия

Активация на акаунт