Миризма от канала

  • 14 623
  • 11
  •   1
Отговори
С какво да премахна неприятната миризма от каналите сутрин?
В банята се усеща доста.

# 1
  • Мнения: 505
С изграждане на читава канализация или с прогонване на съседите - няма хора, няма лай...., както е казал Сталин.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 174
По принцип миришат канали, които не се използват.
Например имаш WC, с подов сифон, в който никога не се излива вода.
Така че ако не е такъв случаят, освен да имате много стари канализационни тръби  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 466
Ако е от мивките, смени сифоните. Ако е канал на пода, първо изсипи в него препарат за почистване, който разтваря мазнините, после ще се наложи да смениш тапичката на сифона с такава, която се затваря плътно и се отваря само при използване или с такава, която покрива плътно отвора, като позволява само водата да се оттича.
При всички случаи има някаква грешка в изграждането на канализацията и докато не се отстрани, проблема не може да изчезне напълно. Не е задължително тръбите да са стари. Може би контролната шахта е прекалено близо или канализацията е неправилно свързана.

# 4
  • Мнения: 1 305
Пробвай с препарат за отпушване на канали  Simple Smile Аз ползвам гела на м. Мускул. Идеята е, че те разграждат органичните отпадъци в канала, от където е и неприятната миризма! Освен това са и леко ароматизирани, но ти все пак можеш да сипеш в канала и малко ароматизатор за тоалетна след това.  Процедурата няма да ти реши проблема перманентно, ще трябва периодично да се прилага, но помага! Grinning

# 5
  • Мнения: 1 541
Имаме същия проблем в къщата- и двете ни бани, особено като се променя рязко атмосферното налягане, смърдят отвратително  Sick Няма оправия  Tired Всичко пробвах, но липсата на канализация просто не ми дава шанс! Ще следя все пак за нещо новаторско  Laughing

# 6
  • Мнения: 753
да и аз имам такъв проблем в банята, ще следя темата

# 7
  • Мнения: 410
 А при нас мирише. А като се пусне ширма в кухнята мирише из целия апартамент на канал от банята!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 482
Kato se pusne absorbatora triabva zadaljitelno da se otvori prozorec, ina4e se obrazuva vakuum i se raznasia mirizmata ot kanalite. [osobeno ako si s PVC dograma]

# 9
  • Мнения: 410
 Виж не съм се замисляла. Да с PVC съм и пробвах. Така вече е добре! Много благодаря!

# 10
Веднъж седмично изливам по малко неразреден  Доместос в сифоните...около 30 мл. Няма миризма! Wink

# 11
  • Мнения: 1 107
Веднъж седмично изливам по малко неразреден  Доместос в сифоните...около 30 мл. Няма миризма! Wink
Ох, този проблем всяко лято се появява и май само като излея някой препарат в канала спира да мирише. Но за постоянно решение и аз не се сещам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт