кога първото зъбче

  • 2 569
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Незнам дали си въобразявам, но мисля че пробива първо зъбче, но пък не сме ли твърде малки - 2м. и три седмици - не спира да мрънка, реве ужасно от известно време - и като го взема на ръце не помага..... когато пипна венеца усещам нещо лееко да боцка, но не предните зъби, а кучешките - не трябва ли първо предните да пробият?! Какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 983
Състоянието на плюнчене и раздразнителност може да продължи дълго.
Колкото до реда на поникване на зъбки, при всяко бебе е различно. Познавам бебчета, на които им е пробило първо кътниче.

# 2
  • Мнения: 1 174
При всяко дете е индивидуално кога и в какъв ред ще му пробият зъбките.По принцип долните два,предни са първи,но не е задължително PeaceМоят син имаше два зъба още на 4 месеца,до годинката имаше 16,което е доста,но...........излязоха му на детето.Сестричката му-близначка и излезе доста по-късно първият зъб и до годинката беше с 8,наполовина на неговите,още са си с толкова,така,че както казах различно е Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Когато му дойде времето PeaceАко,се съмняваш,че детето ти има зъб вземи една лъжичка и чукни,ако има ще се чуе!

# 4
  • Мнения: X
Зъбчетата пробиват в много различни периоди при различните деца. Чувала съм за деца, родили се със зъбче  Grinning Някои до годинка са без зъби. Не се притеснявай.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На нас първото зъбче ни изникна на 9 месеца, а на моята кръщелница първото зъбче й се появи около годинката. Всичко е строго индивидуално.

# 6
  • Мнения: 94
Първото зъбче се появи на 8 месеца, сега е почти на 11 месеца и има три зъбчета. Горе-долу на месец по зъбче  Simple Smile

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Първото му зъбче изби на 6 м,но беше започнал с плюнченето доста преди това и му се появяваха подутини на различни места по венците..Ако имаш съмнения дали е зъбче пробвай да го чукнеш с лъжичка,ако се чуе значи има.

# 8
  • Мнения: 179
Първият зъб се появи 1 ден преди да навърши 8 месеца и сега вече има 6, явно му растат едновременно!

# 9
  • Мнения: 1 986
  Дъщеря ми е все още беззъба Mr. Green,така че при всяко дете е индивидуална появата на зъбки Wink

# 10
  • Мнения: 152
На моето момиченце и никнат 2 зъбчета от скоро. Ръцете и са постоянно в устата, с пръстче си чеше долната челюст, много  се слюнчи и от вчера забелязах 2 бели точици в устичката. Не знам още колко ще отнеме самото пробиване, но се надявам да е по-безболезнено... Praynig

# 11
  • Мнения: 3 478
Ами изключения винаги има, така че не е изключено наистина да избива зъбче. При нас се започна от 3-я месец, но дефакто първият излезе на 8 мсеца.

# 12
  • Мнения: 35
На нас първите зъбчета ни се появиха в края на 5 месец, за мен беше истинска изненада Shocked, на моя позната първото зъбче на детенце избило на 1 година и 3 месеца така, че всички е строго индивидуално. Peace

# 13
  • Мнения: 22 528
Бебето на моя приятелка му излезе първото зъбче на 40 дни.. Shocked...Ние се чудехме защо плаче и мрънка денонощно това детенце.Моя синковец венците го дразнеха още от 2-ри месец,но зъбче се показа точно на 6 месечна възраст.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Когато му дойде времето PeaceАко,се съмняваш,че детето ти има зъб вземи една лъжичка и чукни,ако има ще се чуе!

 Peace

 Нашето първо зъбче излезе на 9.5 месеца ,а венците го дразнеха от началото на 5-тия месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт