АД ликюид фор кидс и Рибомунил

  • 1 674
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 552
Д-р Слъчева, благодаря ви за бързия отговор на предишния ми въпрос!Сега искам да ви попитам относно имуностимулатора АД ликюид фор кидс. Заради честите боледувания на дъщеричката ми/3г./ , след като тръгна на детска градина лекуващата ни докторка ни предписа АД ликюид фор кидс за засилване на имунитета й. Докато го приемаше пак се разболя и й беше изписан Суметролим, като само 10 дни преди това бяхме приключили да пием Суметролим заради предишно боледуване. Дали заради честия прием на Суметролима , но детето се изрина по лицето и ръчичките. Отидохме на алерголог и той ни каза да спрем всякакви лекарства включително и АД ликюид фор кидс . Тъй като детето продължаваше да боледува след няколко месеца отново реших да й дам АД ликюид фор кидс, но и този път се появиха пъпчици по лицето /макар и този път по малко/ и аз спрях имуностимулатора. Пъпките изчезнаха. Незнам дали е съвпадение, че с приема на АД ликюид фор кидс винаги ни се повяват пъпчици. Въпроса ми е възможно ли е детето да има алергия към някоя от съставките му. Прави ли сме изследване за алергията и то показа , че детето е с хранителна алергия/яйца, мляко, шоколад/ и към домашния прах , но алергиите са в сравнително ниска степен.
Сега със започването на есенно -зимния период ми се иска да й подсиля имунитета. По препоръка на алерголога ни в момента приемаме Рибомунил. Освен него да й давам ли и АД ликюид фор кидс и дали той може да води до алергия?
Втория ми въпрос е за Рибомунила. Д-ра ни го изписа по половин пакетче за 4 дни в продължение на 5 седмици. На указанията на лекарството пише по 1 пакетче . Дали с този намален прием ще се получи нужния ефект? Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Не ги комбинирайте, а давайте само Рибомонил. Този медикамент е насочен към повишаване на имунитета към бактериални инфекции. Това не значи, че няма да боледува, но ще бъде по-кратко и без усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт