Косата ми е много суха и се оплита. Хелп!

  • 4 822
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Момичета , от един месец забелязвам, че косата ми е ужасно суха, краищата й са ужасни и като спя страшно много се заплита. Това преди не ми се е случвало. Не съм си сменила шампоаните - аз ползвам или на Гарние или Елсев /на Гарние отдавна не съм/. Ползвам задължително и балсам. Забелязвам, че балсама не помага да я разреша дори след като съм я изкъпала и докато е още мокра. Какво става? Ползвах маска за суха коса на Лореал - професионална, от козметичен салон съм я взела - жълтата. Не помогна. Вече не знам какво да правя с тая четина.  #Cussing out Кажете ми какво да слагам? Това на сезона ли се дължи? Косата ми никога не е била такава, винаги е била мека и лесна за разресване.

# 1
  • Мнения: 1 885
Какъв цвят ти е? Да не би да си я оставила по-дълга от обикновено?

Звучи като изтънена... и на мен ми се е случвало, фризьор, витамини, маски и кристали

# 2
  • Мнения: 3 500
Ами да, доста по-дълга е от обикновено. Маски - какви, кристали - какви????

# 3
  • Мнения: 205
И моята коса е такава - много сухи краища, които се оплитат ужасно много. Единственото решение, което засега съм намерила е винаги след миене на косата слагам кристали. Без значение какви, купувала съм си на Ейвън, на Биофарма, сега ползвам някакви с ленено семе. Каквито и да вземеш, ако не ти реши напълно проблема, поне ще те облекчи малко.

# 4
  • Мнения: 83
Какъв цвят ти е? Да не би да си я оставила по-дълга от обикновено?

Звучи като изтънена... и на мен ми се е случвало, фризьор, витамини, маски и кристали
Peace Като първа стъпка е фризьора. От там нататък започвай с подхранването. Не се заблуждавай, че без да махнеш някой сантиметър съсипаната коса ще се съживи... Доволна съм от всякаква марка кристали. Най- достъпни са на Биофарма.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
И моята е такава. Какво правя? Първо - редовно подстригване на краищата. После - маска, на всяко измиване. Ама яко мазане пада! В момента съм си взела шампоана и маската на Шаума/ дано не лъжа, май така се казваше/, в кафява опаковка, за подхранване на косата, ми ришат на кокос и двете и са просто втрещяващо хубави за смешната си цена. Взех си ги от супермаркета, че бях на зор, но се оказах  много доволна и сега продължавам да ги ползвам. Като се наклепиш с маската, разреши косата, мноооого внимателно, защото мократа коса се наранява лесно. После изплакваш, слагаш кристали само на връхчетата и си оформяш прическата. Не ползвай стилизиращи продукти известно време, защото изсушават още повече. Може да караш фризьора си да ти слага и ампули.

# 6
  • Мнения: 4 435
Аз от Шаума не съм доволна.Вземи си кристали на Rolland казват се UNA,има ги по фризиорските салони където предлагат Christian of Roma

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само да вметна - никога не реши косата си докато е мокра, дори влажна не я реши. Реши я само когато си убедена, че косата е напълно суха. И когато започваш да се решиш, винаги започвай от долу нагоре, пълво разресваш краищата и после постепенно се качваш към корена.

# 8
  • Мнения: 1 975
И моята е така, а напоследък страшно много ми се наелектризира  Cry Ужасно е и предпочитам да ходя вързана, отколкото да ми хвърчи навсякъде - с това как се справяте ?

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Допреди месец и моята коса беше идеална, но сега се появи едно оплитане отдолу, над врата. Ако не се вържа за половин час става на топка Shocked Ужаса е пълен, и не знам какво да правя.

По повод въпроса на авторката - странно, че жълтата маска на Лореал не е помогнала newsm78 тя е страхотна за суха коса. Може би имаш нужда от подстригване, но принципно продуктите за коса действат с натрупване, т.е ако даден продукт ни понася добре хубаво е да се ползва повече време, тъй като ефекта му се забелязва след известен период, а не от една опаковка. Този съвет ми е даден от фризьорката ми.

Аз пък съм ужасно доволна от серията на Глис - с възтановяващите масла! Вълшебна е, и особенно шампоана и спрея без отмиване Peace Балсама и маската не михаресват.

# 10
  • Мнения: 1 250
Прочетох коЖата ми е много суха и се оплита ooooh!
Момичетата вече са ти отговорили, но и аз да повторя - редовно постригване, маски, може и витамини да включиш. По-хладна струя на сешуара, ако може даже и без.

# 11
  • Мнения: 113
 Аз скоро реших същия проблем като намалих косата си с 7-8 см. Косата ми е на степени и като отида на фризьор все се стараят да ми запазят дължината , това заплетеното на тила все си оставаше и се реших на тая стъпка.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз ползвам чат-пат този продукт на Schwarzkopf и ми харесва- впръсква се на влажна коса и не се отмива. Косата не се заплита и не се наелектризира. Става горе -долу, а и доста приятно ухае.

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Аз от Шаума не съм доволна.Вземи си кристали на Rolland казват се UNA,има ги по фризиорските салони където предлагат Christian of Roma
да, тези италианските кристали са много хубави. а на Schwarzkopf за мен са най-отвратителните продукти.

моята коса е същата, спасявам се с професионалната маска на лореал, но в синьо, задължително разресване под душа още и после с кръгла четка я изсушавам.

филирани ли са ти краищата?

# 14
  • Мнения: 1 975
Аз ползвам чат-пат този продукт на Schwarzkopf и ми харесва- впръсква се на влажна коса и не се отмива. Косата не се заплита и не се наелектризира. Става горе -долу, а и доста приятно ухае.


Може ли да кажеш ориентировъчна цена  Hug

Общи условия

Активация на акаунт