Кой има право на помощи за отопление

  • 108 747
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
http://lovechtoday.com/news.php?readmore=2882, vijte tova. Smqtam 4e 6te vi pomogne da si otgovorite na zadadenite vaprosi.  Wink

# 91
  • Мнения: 1
Здравейте,искам да попитам дали имам право на помощи,омъжена съм и имаме син на 11 мес.но баща му ни изостави от както малкия се роди и не се грижи изобщо за сина си.получавам майчинство от 240 лв,имам ли право на нещо и какво мога да направя,ако някой знае нещо по въпроса да пише на ЛС.благодаря предварително

# 92
  • Мнения: 522
И аз да се допитам до вас информативно. Не съм омъжена но живея с бащата на детето ми и той го припозна. Моят доход е 435лв в който влизат и детските , а мъжът ми не работи но не се разписва на борсата. Живеем в жилище което е на мое име. Имам ли право на помощи за отопление?

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 15:44 от paola2

# 93
  • Мнения: 1
мъжът ми по4ина преди 6 м.имам си на 30 г.които не живее при мен.имам ли право на помощ за отопление.или друго.нямям доходи.не съм регистрирана в общината като безработна.моля ако някои знае да пи6е.имам ли право на нещо като сама жена.

# 94
  • Мнения: 951
Здравейте,искам да попитам дали имам право на помощи,омъжена съм и имаме син на 11 мес.но баща му ни изостави от както малкия се роди и не се грижи изобщо за сина си.получавам майчинство от 240 лв,имам ли право на нещо и какво мога да направя,ако някой знае нещо по въпроса да пише на ЛС.благодаря предварително
В случаят се гледат доходите на семейството в т.ч. и на бащата! Фактическата раздяла не е от значение! На първо време трябва да оправите семейното си положение.

# 95
  • Мнения: 951
И аз да се допитам до вас информативно. Не съм омъжена но живея с бащата на детето ми и той го припозна. Моят доход е 435лв в който влизат и детските , а мъжът ми не работи но не се разписва на борсата. Живеем в жилище което е на мое име. Имам ли право на помощи за отопление?
Границата за достъп до отопление на 3 членно семейство е 289,38лв /БТВ/.

# 96
  • Мнения: 951
мъжът ми по4ина преди 6 м.имам си на 30 г.които не живее при мен.имам ли право на помощ за отопление.или друго.нямям доходи.не съм регистрирана в общината като безработна.моля ако някои знае да пи6е.имам ли право на нещо като сама жена.
Съгласно изискванията на ППЗСП, безработните лица трябва да бъдат регистрирани в Д БТ минимум 9 месеца преди подаване на молбата за помощи!

# 97
  • на село
  • Мнения: 56
Да попитам и аз.Живея сама с дъщеря ми и брутния ми доход е 289 лв, плюс 35 лв. детски.Имам ли право на помощи за отопление,или отново съм с "високи" доходи.Благодаря  Hug

# 98
  • Мнения: 88
Аз също бих искала да попитам.Безработна съм и не съм регистрирана в бюрото по труда,имам дете на 2г и 6м,съпругът ми се води в неплатен отпуск повече от една година,имаме ли право енергийни помощи?

# 99
  • Мнения: 951
Аз също бих искала да попитам.Безработна съм и не съм регистрирана в бюрото по труда,имам дете на 2г и 6м,съпругът ми се води в неплатен отпуск повече от една година,имаме ли право енергийни помощи?
От значение освен доходите са и други неща, жилищна площ, наличие на второ жилище, прехвърляния, продажби, пътувания зад граница, ако отговаряте на тези условия побързайте към социално подпомагане срокът на подаването на молбите е до 31.10.! Simple Smile
Съпругът ви да си вземе доходите за  предходните 6 месеца -т.е. БТВ, за майки с деца до  3години не е необходима регистрация в БТ.

# 100
  • Мнения: 88
Аз също бих искала да попитам.Безработна съм и не съм регистрирана в бюрото по труда,имам дете на 2г и 6м,съпругът ми се води в неплатен отпуск повече от една година,имаме ли право енергийни помощи?
От значение освен доходите са и други неща, жилищна площ, наличие на второ жилище, прехвърляния, продажби, пътувания зад граница, ако отговаряте на тези условия побързайте към социално подпомагане срокът на подаването на молбите е до 31.10.! Simple Smile
Съпругът ви да си вземе доходите за  предходните 6 месеца -т.е. БТВ, за майки с деца до  3години не е необходима регистрация в БТ.
По принцип сме на квартира,нямаме собстено жилище,но по лични карти се водим на адреса на майка ми,това дали е от значение?Не сме излизали зад граница,нямаме продажби и т.н Peace

# 101
  • Мнения: 224

По принцип сме на квартира,нямаме собстено жилище,но по лични карти се водим на адреса на майка ми,това дали е от значение?Не сме излизали зад граница,нямаме продажби и т.н Peace

Трябва да живеете на постоянния си адрес по лична карта, за да кандидатствате за енергийни помощи, т.е във вашия случай при майка ви. Ако подадете молбата по постоянен адрес по лична карта, но не живеете там, то ще ви бъде отказана такава помощ. Също така не трябва да имате регистрирана фирма по Търговския закон, независимо дали същата е действаща или не.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 19:28 от Platina 33

# 102
Така като ви чета тука мисля, че хич не сте опрели до тия 55лв.
Човек, който има пари да си купи компютър, стои по цял ден(това харчи ток естествено) пред него, плаща такса за интернет(поне половината от тая сума), ми се струва, че няма нужда от тия пари.
Вместо някой наистина нуждаещ се да вземе повече, за да си храни децата и да им купи дрехи за зимата, такива като вас му ги взимат половината, ако не и повече.Справка: темите в "благотворителност..."

И преди да наскачате - помощите са нужни на хора, които не могат да си покрият най-елементарните нужди като ток, храна и някакви дрехи, които са на ръба на оцеляването.А не да виждам майки по цял ден висящи по кафетата с децата си и взимащи помощи за социално слаби.
Помислете наистина една самотна майка колко повече може да й се помогне, ако някои от тези, за които говоря се отказваха от тези помощи.Защото те ги взимат незаконно, т.е. доказват, че са бедни с фалшиви документи или с укриване на доходи.И то за някакви 55лв. Та дори и повече да са.
Ами на един пенсионер как ще му дойдат добре 100лв. повече вместо 55.
Дано се позамислите как и защо взимате пари, които не ви принадлежат.
Та директно на въпроса на темата: Супер беден човек, който няма друга алтернатива в момента.

П.П.Не визирам никого от темата, но знам, че има доста такива, които злоупотребяват.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 77
здравейте, омъжена съм от 2 месеца, мъжът ми е безработен от 1 година, но не е регистриран като такъв, моята заплата е 480 лв. , но получавам реална към 370, ще работя до края на месеца тъй като съм бременна в 8 месец и ми започват 45-те дена преди раждането. Имаме ли право на някакви помощи ми е въпросът, сърдечно благодаря!
А колкото до предното мнение, мислите ли,че ако някой няма нужда от тези пари ще се унижи да пише ... искрено ви пожелавам да не ви се налага ...

# 104
  • Казанлък
  • Мнения: 106
И аз да попитам. Самотна майка съм, детето е на две години. Бащата се изнесе, до скоро живеехме заедно и детето е признато. Не е осъден за издръжка. Доходите ми до този момент са били майчинство плюс детски. Имам ли право на такава помощ и какви документи са нужни за кандидатстване.

Общи условия

Активация на акаунт