От кога се дава на детето само да си гризка бисквитки, солетки и т.н.?

  • 5 314
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Ние сме на почти 9 месеца. Имаме 2 зъба наполовина изкарали. Интересно ми е вие от кога сте започнали да давате на детенцето само да си гризка бисквита, солета, коричка хляб и т.н. Ние (бях пускала такава тема) ядем всичко пасирано и от по- едрите частици се давим. Аз много се притеснявам да  й дам сама да се справя с гореизброените неща, защото ме  е страх да не се задави. А гледам навън бебчетата, че и по- малки, си дъвкат нещо. А ние...Какво ще ме посъветвате по въпроса? Да давам ли и аз вече или да изчакам първо да прояде непасирана храна. Но това може и по- късно да стане, нали? Хайде, моля ви, споделете вашия опит.

# 1
  • Мнения: 46 437
Ако е захранено с глутен, може.

Друг е въпроса, защо искаш да си дъвче нещо. За детето е най-добре да си има основни хранения у м/у тях да не яде нищо.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Когато стана на 10месеца.Но с предупредждението на педаитърката, че детето винаги трябва да е под наблюдение за да не се задави.

# 3
  • Мнения: 473
аз и давам от 7 месец - детските бисквити се разпадат почти сами в устата на детето, мъчат ни много зъбите и солети на малки парченца, които тя наистина дъвче и и харесват много, но не прекалявам заради солта в тестото. Много им е забавно, разбира се стоя плътно до нея.

# 4
  • Мнения: 1 049
Да, и ние от 10 месеца. Бяхме с две зъбчета тогава, но се справяхме много добре  Wink Важното е да е винаги под наблюдение когато яде такива неща и ако се задави да й помогнеш. Но няма страшно, бисквитките за най-малките на ХИП или Нестле се топят в устата и са много мекички. Ограничавай я обаче само по веднъж на ден за не повече от половин час, за да не си разваля апетита.  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 371
Нищо не давам пасирано, само с вилицата намачквам. Няма още зъби, ама добре си се справя с бисквитките. Солетки не съм давала още, страх ме е да не си бръкне в окото с някоя.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 576
На около 7 месечна възраст. На солетите им махах солта и давах малки парченца. С бисквитите беше същото. Но през цялото време съм била до нея да не вземе да се задави с нещо. Слава Богу нямаше инциденти.

# 7
  • Мнения: 674
 И моето е почти на 9 месеца, но съм давала само бисквитка, от която отхапва (с венците hahaha) по много и ме е страх да не се задави! Засега ми се струва, че може да мине и без такива работи, въпреки че някои майки отдавна се опитват да й пробутват зрънчо! Naughty
 Иначе мисля, че не е проблем, стига разбира се да се наблюдава постоянно! Peace

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Някъде на 8 месеца и нещо, с бебешка бисквита. Нямаше зъби още, не му беше приятно да си чеше венците и наистина си отхапваше.

# 10
  • Мнения: 205
От около 10 месеца

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
За закуска, от средата на 7-я месец (още нямаше зъби), започнах да и давам бисквитка да гризе. Преди това съм и давала отчупени парченца и след като видях, че не се дави и предложих цяла бисквита. Винаги я наблюдавам, защото се случва да отхапе някое голямо парче, а чак сега се научи да плюе. С ябълки и моркови се дави, защото отхапва само големи парчета Crazy

# 12
  • Мнения: 1 243
На дъщеря ми давам коричка хляб или  царевични пуканки зайо байо Peace Flutter

# 13
  • Мнения: 689
Давам бисквити или солети още от около 6-ия месец, но не го изпускам от поглед, защото се дави от време на време.
Мен също ме беше страх, но трябва по малко да се учи да дъвчи.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами честно казано,въпреки че вече дъвче и уж не се дави,ме е страх да й давам бисквита в ръката.Държа бисквитата в моята ръка и й подавам да си отхапе,като гледам да не е много голямо парчето.А за солети мисля,че още й е рано.

Общи условия

Активация на акаунт