Моля за помощ - злоядко на 3 г.

  • 1 268
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Нямам сили вече, плаче ми се, шамаросах го на вън в къщи го донабих, срам ме е, не мога да се справя....   

Ето историята и какво съм опитвала...
Боя е защото се напъва и повръща, прави го нарочно, взех му супа за 1час(60 мин) изяде 5-6 лъжици махах всико, което може да му се "запречи" ...
Витамини или други повишаващи апетита не му действат, уговорки, пазарлъци, молби, заплашване, викове, също....
Гоня го с лъжицата, оставяла съм го гладен нищо не помага.. дори да си поиска нещо сам за ядене пак не го яде, не давам бонбони, шоколад зрънчо и солети..... в един момент решава, че нещо, което е до този момент е ял вече му е гадно и повръща... Стиганал съм дотам че вече само мисълта да храня дете ме отвращава, а беба яде
На почти 3 г. и е 11,5-12 кг... висок е 88 см

Не съм го била за нещо разлино от ядене Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Убедила си се, че не можеш да го накараш насила да яде. Спри да го гониш с лъжицата. Спри да предлагаш храна. Когато си поиска, давай му в минимални количества - колкото си сигурна, че ще изяде. Някои деца се стресират само при вида на пълната чиния. Ако пие достатъчно вода, за 2-3 дни глад нищо няма да му стане.

# 2
  • Мнения: 1 404
Ако по някакъв начин успееш да прикриеш пред него колко за теб е важно да се нахрани,мисля,че ще спре с представленията.Колко време си го оставяла гладен?Откога започна това?Според мен си е напълно в нормата детето,Ния е на три и тежи 13 кг,на мен ми се струва даже пухкавка.На първо време спри да го удряш Peace

# 3
  • Мнения: 3 880
И аз съм на мнение, че трябва да го оставиш. Без гонене, без молби и най-вече без бой.
С тоя бой само ще влошиш нещата. Той явно вече свързва храненето с нещо супер неприятно. Както теб те отвръщава храненето на дете, така него го отвращава самото хранене, така че с това каране и потупване става омагьосан кръг и проблемите само ще се задълбочат.
Сядайте всички заедно на масата да се храните, говорете си спокойно и нормално, ей така, аз да разбере то, че храненето не е само уговорки, пазарлъци, молби, заплашване, викове, а и нещо приятно, пък колкото хапне толкова- няма да умре от глад. Слагаш му чинията с малко ядене пред него и да го прави каквото иска- без ти да му буташ лъжицата в устата или да го подканяш.
А мляко пие ли? Моята и тя ако я оставя няма да се сети да яде, обаче мляко пие в големи количества и на мен това ми е успокоението Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 8 272
Мляко пие понякога иска го и после забравя за него...
Знам че не трябва да го правя, но след като повърне ми причернява
Гладен е стоял през 1 ядене... всъщност пробвах да не закусва след обяд дано се сети за вечеря ама не понякога не обядва и пак не яде вечер, на такъв режим беше почти 3 месеца и ефект никакъв и аз пак се "взех в ръце" да го натискам с яденето...
Въпреки че го ограничавам от бонбони ако го оставя само на тях пак няма да яде... отказва ми и шоколад и бонбони, ако му предложа, купувам после хвърлям
Пробвала съм и да яде сам - не става, да яде с нас пак не

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Ако по някакъв начин успееш да прикриеш пред него колко за теб е важно да се нахрани,мисля,че ще спре с представленията.
Това е най-важното!
Яжте с него, за да взима пример от вас. В никакъв случай не подхождай с лошо- той иначе винаги ще свързва храненето с неприятни емоции.
Пробвай да му приготвяш нещата така, че предизвикаш интерес. Идеи как да му предлагаш плодовете има тук.Трябва да ги изтеглиш -файловете са в DjVu формат.
http://www.megaupload.com/de/?d=JNQT4AOR
 детски сандвичи:
http://www.megaupload.com/de/?d=LB2K3I4R

Децата обичат да се вживяват в роли на тази възраст. Аз на моята злоядка вчера и говорех от името на  "корабчетата" в супата и я молех от тяхно име да ги прибере на топличко в тумбачето, защото им е много студено и после и' благодарих от тяхно име и и' казах, че е много добра. Или пък друг път тя "лови" рибки в супата. Колко може да хване. Пробвай под формата на игра според това, което обича той и не може да не се получи. Разказвай му нещо интересно докато се храни, ако спре да яде , казваш,  че ще продължиш ако хапне още малко. Ако има любими герои от книжки или  филми, да хапва по 1 хапка за тях-да са здрави и силни. Не го насилвай!
 Разкажи му история за момченце, което не хапвало когато било време за обяд и един ден така го заболял корема, че  не можело нищо да прави и се разплакало. То обещало на майка си, че ще се промени и всичко си изяждало и станало най-голямо и най-силно и никой не можел да го победи. Ей такива работи, за да му промениш отношението към храната.
 И най-важното е ти да си спокойна, защото в противен случаи с молби, заплахи или насилване, ще отвратиш и детето.
Не забравяй също когато яде добре да го хвалиш, ако трябва пред целия квартал-това винаги действа много стимулиращо.
 Успех

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 15:52 от Margi

# 6
  • Мнения: 40
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=2118423845

http://consult.speednetbg.net/fs/html/ceiijaeoa_aaoa.html

дано има нещо, което да  ти е от полза.  Simple Smile

Подкрепям напълно мнението Марги и като допълнение слагам, че детето трябва да се храни  САМО на масата, а не по всички възможни стаи или в движение. УСПЕХ !!!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Цитат
Разказвай му нещо интересно докато се храни, ако спре да яде , казваш,  че ще продължиш ако хапне още малко.

Това си е чисто изнудване. Дори и в началото да заработи, детето съвсем скоро ще усети принудата и ще се откаже и от приказките, и от яденето. Детето трябва да свикне да се храни заради храната и заради себе си, не заради някой друг и не под заплаха или за награда.
Пропускането на едно хранене аз поне не го броя за гладуване.
И на три години няма нужда някой да му дава в устата.

# 8
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И ние сме трагичен случай на тема ядене-не иска да яде сам, а е на 5г.вече.Иначе си отваря устата ,ама друг да му слага.И най-изнервящото е ,че може сам, а не иска-понякога успявам да го излъжа и супата си изяжда сам,след което вече се е много уморил и нататък трябва аз да го храня.Лятото пробвах и го оставих да огладнее ,защото по мнението на съпруга ми не иска да яде сам,защото не е гладен.Не яде цели три дни-само вода и нищо друго ,на четвъртия ден едва стана от леглото и нямаше сили да говори и аз се уплаших да не се разболее и почнах да му слагам в устата и той си яде човека ама не иска сам.На мен вече лошо ми става при мисълта ,че идва време за ядене,честно ви казвам...

# 9
  • Мнения: 234
Остави го,сам ще си поиска да яде.Като майка на злоядо диване ще ти кажа само,че колкото повече акцентираш върху проблема и той вижда,че с това те тормози,само по-лошо ще става.Подкрепям мненито на Марги.На моето шиле му дойде апетита чак като стана на 9-10 години.Няма да ти казвам през какво сме минали.
Малко глад няма да му се отрази зле.Все пак твоят юнак е вече на три,а не е кърмаче.За да не се притесняваш,че гладува му давай повече течности/ сокчета-понеже са сладки/.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат
Разказвай му нещо интересно докато се храни, ако спре да яде , казваш,  че ще продължиш ако хапне още малко.

Това си е чисто изнудване. Дори и в началото да заработи, детето съвсем скоро ще усети принудата и ще се откаже и от приказките, и от яденето. Детето трябва да свикне да се храни заради храната и заради себе си, не заради някой друг и не под заплаха или за награда.
Пропускането на едно хранене аз поне не го броя за гладуване.
И на три години няма нужда някой да му дава в устата.

Да признавам и това съм правила и също го броя за изнудване.

Детски сандвични не съм правила, но при нас филйката/сандвича се яде на залчета, начупени нарязани в различни форми за да стимулирам ядене и процедурата е 1 час.. кой ще го търпи в градината да се храни така...
Знам че не може да яде всико / да обича всичко и се опитвам да предогадя каво да му дам така, че да яде и пак не става.
Днес беше точно такъв случай, супа уж яде давах фиде, картофи и месце, водчика със залчета...изчистих всички "гадости"(магданоз,  моркови, лук) слушах съвети кака так не давам наред, какво съм запробирала, анкрая след като повърна и ошамарих ...ми може да му е зле 
Искал си е торта за обяд давала съм резултата е 2 хапки и до там....
Чували ли сте "гладен съм за сок"? 

Може би пропресилих малко нещата но наистина съм отчаяна... Ако не това проклето ядене ... имам най-послушното дете на света (поне на нашата площадка) и това е мнението и на другите майки/баби "ама той много те слуша",  много ми е гадно, говорим си, забавно ми е да стоя сама с него на вън, даже да няма друга компания, слушаме като му кажа нещо, не се тръшка, не се бие

Ох спирам да пиша ще следя темата дано има нещо ценно за мен .. а това да спра боя си го знам, както казах сраме е, знам че го правя от безсилие..... плача от както е заспал... а не яденето му е от РАЖДАНЕТО, на 2 месеца ядеше през 3 ч. 24 часа за да го накарам да пие повече мляко поемаше по 50-60 мл.

# 11
  • Мнения: 3 880
Одеве щях да давам пример с брат ми, но забравих:
Ужастно злояд още от бебе (та и до днес) и майка ми много е истерясвала покрай него, докато един ден не се случила случка, която променила нещата. Той- 5 годишен- време за ядене, а естествено отново не искал, аз- ревящо бебе на леглото, майка ми- на ръба на нервна криза между двамата. Слагала го на стола да яде, той най-демонстративно ставал и се запътвал навън. На двайстия път някъде така го тръшнала на стола от яд, че на него ми излязъл въздуха (каквото и да означава това. тя така го разказва) не можел да си поеме въздух, пребледнял и прибелил очи. Така си изкарала акъла, докато продиша пак, че си казала никога повече да не го кара да яде и така беше- ако иска.
Жив е още Wink ама кльощав Laughing но все пак здрав.

# 12
  • Мнения: 40
Моето дете например в детската градина ядеше абсолютно всичко, а в къщи само кисело мляко със захар и така до 3 годишна възраст. После малко по- малко почна да се храни и в къщи, но след като й направих строг режим на хранене, и след като кажеше, че даденото ядене не й харесва й казвах , че има само това и след като не иска да яде ще стои гладна и трябва да изчака всички да се нахранят преди да стане от масата. Малко по - малко започна да опитва от манджите и сега се храни добре , но режима си продължава по същия начин. Пробвай , може и при теб да подейства, но не трябва да се предаваш ако в началото не яде. Другото , което е, докато се храни не му давай нищо за пиене ( газирано или сок ) , за да не си пълни стомаха с течности. между отделните яденета също нищо.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 272
Събуди се... "гладен съм за розово мляко" (пие Данон за пиене)...
... сега се лигави на сламката и се хили на беба и й обяснява "нашия бати пие розово мляко"   
бях решила, да го накажа като се събуди ама, още не осъзнава какво е наказание,  вече се и оля (не ми пука ще го измия, опера, същото и ако се напишка или на ака приемам го за естествено)
... цитат от токущо " бати много е папкал манжа, сега пие мляко"#Crazy
"има само това и след като не иска да яде ще стои гладна" ddenis, не помага  Sad

# 14
  • Мнения: 40
 Sad при мен помогна след първата седмица настойчивост от моя страна. През това време обаче ядеше поне в детската градина   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт