пак за теглото - 200 гр за 14 дни през третия месец

  • 1 164
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Вече пусках тема за теглото - през 2рия месец беше наддала 610 гр. и получих мнения, за което благодаря.

Пиша пак защото не знам какво да правя - през първите 14 дни на втория месец е наддала 200 гр което дори по мерките на СЗО е малко /пише минимум 114 гр на седмица/
От две седмици се изцеждам след всяко хранене, следобяд и вечер и давам и изцедена кърма- изяжда различно от 30 понякога до 90 мл.
Първите 14 дни беше на смесено хранене, после- само на кърма, но очевидно или нямам достатъчно или тя се задоволява с малко.Не плаче, освен вечер около 8 ч., жизнена е. Памперсите й са мокри, но не обилно,просто намокрени, а не подгизнали.
Пробвах да  я храня на 2,5 часа, не винаги иска, както и не винаги изяжда изцеденото от шишето.Опитвам се при размърдване нощем да я храня- успявам минимум веднъж между 3 и 8.Не мога да кажа, че поема гърдата със желание, че иска да сче на всеки час, както е при изключително кърмените бебета.По-скоро по-често е нервна на гърдата, върти се, извива се. Гледам да я храня все полузаспала...
Пуснах стерилна урина, не е излязла.
Чудя се дали заради моето настояване  да е само на кърма не си държа детето гладно и дали  не мога да призная пред себе си, че кърмата ми не достига.

# 1
  • Мнения: 2 829
Здравей, пак съм аз Grinning
Не съм най-компетентния човек да ти раздавам съвети, но все пак ще ти пиша как бих постъпила аз.
Искам само да споделя, че познавам едно бебче, момиченце, вече е на година и 1 месец. Майката го отби на 4 месеца, защото детето наддаваше много малко (по 500, 300, 400 грама на месец, първите 3 месеца) и тя смяташе, че кърмата и не достига. Само че малката продължи да си наддава по 300-400 грама на месец и след това, и сега още си е слабичка, а вече яде всичко.
На твое място бих опитала все пак да предлагам още мляко след кърмене (ако има изцедена кърма, ако не, чак тогава АМ), но непременно с лъжичка или сламка, или чаша.
Просто твоята бебка явно не е пристрастено кърмаче (засега) и има риск да се отбие, ако започнеш да предлагаш биберон по-често (нали ти беше толкова трудно да намалиш). Ако обаче лакомо гълта млякото от лъжичката-може би наистина не и стига. Ако е така и наистина се налага да дохранваш системно, едва тогава има смисъл да даваш със шише.
Иначе има риск докато пробваш, може би без да има нужда детето да се отбие.
 Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 418
Здравей!
Първо искам да ти кажа да не се отказваш, а да бъдеш по-упорита.
Ще ти разкажа как се развиха нещата при моята дащеря. Никога не сме се хранили повече от 6 пъти,а от края на втория месец дъщеря ме яде по 5 пъти и дори по 4 пъти понякога. Интервалите между храненията са по 3,5-4 часа. Нарастването на теглото също не е голямо. Първия месец 400г., втория 700г., третия 500г.,четвъртия 350г. Както виждаш не е особено впечатляващо. Въпреки това детето е жизнено и яде с удоволствие. Според мен не е нужно да става нарастване с килограм на месец,за да бъде всичко в развитието наред. Има деца, които не са толкова лакоми, но това не им пречи да са здрави. Моят съвет е да продължиш с кърменето и да додаваш след кърменето изцедена кърма за дояждане. Аз го правя със шише и до сега не е имало проблем с кърменето. Мисля, че трябва да се внимава само в първите 2-3 седмици след раждането, за да се затвърди навика за сукане. Когато се захраните и почнете да ядете каши, ще видиш че и теглото ще нарастне доста. Поне няма да се тревожиш за затлъстяване Simple Smile .Аз още не съм захранила, защото сме с колики, но не се тревожа за теглото. От опита си до сега разбрах, че спокойствието и почивката са едни от най-важните фактори за наличието на обилна кърма. Така че, успокой се и продължавай да кърмиш!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравей!
Първо искам да ти кажа да не се отказваш, а да бъдеш по-упорита.
Ще ти разкажа как се развиха нещата при моята дащеря. Никога не сме се хранили повече от 6 пъти,а от края на втория месец дъщеря ме яде по 5 пъти и дори по 4 пъти понякога. Интервалите между храненията са по 3,5-4 часа. Нарастването на теглото също не е голямо. Първия месец 400г., втория 700г., третия 500г.,четвъртия 350г. Както виждаш не е особено впечатляващо. Въпреки това детето е жизнено и яде с удоволствие. Според мен не е нужно да става нарастване с килограм на месец,за да бъде всичко в развитието наред. Има деца, които не са толкова лакоми, но това не им пречи да са здрави. Моят съвет е да продължиш с кърменето и да додаваш след кърменето изцедена кърма за дояждане. Аз го правя със шише и до сега не е имало проблем с кърменето. Мисля, че трябва да се внимава само в първите 2-3 седмици след раждането, за да се затвърди навика за сукане. Когато се захраните и почнете да ядете каши, ще видиш че и теглото ще нарастне доста. Поне няма да се тревожиш за затлъстяване Simple Smile .Аз още не съм захранила, защото сме с колики, но не се тревожа за теглото. От опита си до сега разбрах, че спокойствието и почивката са едни от най-важните фактори за наличието на обилна кърма. Така че, успокой се и продължавай да кърмиш!

Благодаря за отговора, консултирала ли си се дали по-салбото наддаване влияе на бебешкия организъм, това е което ме притеснява, не килограмите сами за себе си.

# 4
  • Мнения: 1 321
Аз мисля че нямаш причина да се притесняваш от теглото толкова много.Най-вече за това че слабото наддаване ще повлияе на бебешкото развитие.Не съм съгласна с това.При нас малкия от както се е родил все си сучеше по малко и след третия месец не надаваше кой знае колко а сега пък да не говорим.След третия месец нададе 500гр а след това с около 300-350гр.И мен страшно мноого ме притеснява това че е по-дребничък от връсниците си и не надава много но каквото такова.Между другото и аз съм била същата така че не мога да очаквам чудеса.
Но защо го казвам всичко това защото въпреки всичко малкия досега не се е разболявал и не мисля че по някакъв начин малкото тегло влияе върху здравето.Имахме само венъж една лека хрема и това беше.
Просто се примирих с идеята че ще е по-слабичък и това е.Не мисля обаче че при теб дори има и такъв проблем.
Кърмете се колкото може повече и ако наистина лапа от лъжичката след като си я нахранила доста лакомо тогава додавай АМ.
Пожелавам ви успех.И карай малко по-спокойно. Hug

# 5
  • Мнения: 2 829
Велева, аз самата съм наддавала по много малко първите месеци-по 400- 500-600 грама. На 9 месеца съм била 7 кила, а съм родена 3 и 200 кг.
Виж ме сега обаче-умна, красива, скромна Mr. Green
И брат ми е бил от малко наддаващите бебета. До гимназията винаги сме били и двамата най-ниски в класа си, а сега аз съм 1.70, а той 1.85. И откъм акъл не мисля че сме ощетени Grinning
Дано това да те успокои Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 724
Велева, аз самата съм наддавала по много малко първите месеци-по 400- 500-600 грама. На 9 месеца съм била 7 кила, а съм родена 3 и 200 кг.
Виж ме сега обаче-умна, красива, скромна Mr. Green
И брат ми е бил от малко наддаващите бебета. До гимназията винаги сме били и двамата най-ниски в класа си, а сега аз съм 1.70, а той 1.85. И откъм акъл не мисля че сме ощетени Grinning
Дано това да те успокои Hug
Наистина ти благодаря за насърченията  Hug

# 7
  • Мнения: 12
Моят бебо също наддаде само 200 гр за първите две седмици на третия месец, /а в началото всичко вървеше много добре - даже джипито каза, че го прехранвам /бяхме с кърма на поискване// -  и аз се притесних, че го държа гладен - и най-вероятно беше така, защото търсеше да яде на всеки час и половина,  два и непрекъснато плачеше. Според мен това стана като реакция на ваксинация. Първо отказваше да яде, а след седмица вече млякото ми намаля и той гладуваше  Cry   Моето решение на проблема беше да обмисля какво ям и да се постарая да приемам по-пълноценни храни - започнах с повече овесени ядки, орехи, мед, извара, плодове, повече месо /телешко и риба/ и когато готвя, се старая да слагам много зеленчуци в яденето - целина , моркови, чушки, зеле, броколи и каквото друго ми хрумне.
Сега вече е малко по-добре - поне не плаче и вече се храни на два, два и половина часа, а понякога стига и до три  Praynig, но все още не наддава добре - за три седмици - 510 гр. Успокоението ми е, че поне изглежда добре и започна  активно да гука и да се усмихва. Преди три дни пак ни ваксинираха и отново отказва да яде нормално   ooooh!, но се надявам искрено този път да мине по-леко, никак не искам да дохранвам с АМ.
 Съчувствам ти и вярвам, че всичко ще е наред.   

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Оф това надаване ми е болна тема....и аз щях да пускам същата тема.Велева дано не се сърдиш че използвам твоята.Мои та бебка наддаде 470г за месец без 4 дни Sad Кърмим се на поискване яде през 2 часа но по 5-6 мин.Само вечер  изцоква и двете гърди  пак през 2 часа.Иначе си пълни памперсите не изглежда да е гладна смее се гука вече,според педито си надава добре,но аз като гледам другите как качват килограми се притеснявам......

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравей, пак съм аз Grinning
Не съм най-компетентния човек да ти раздавам съвети, но все пак ще ти пиша как бих постъпила аз.
Искам само да споделя, че познавам едно бебче, момиченце, вече е на година и 1 месец. Майката го отби на 4 месеца, защото детето наддаваше много малко (по 500, 300, 400 грама на месец, първите 3 месеца) и тя смяташе, че кърмата и не достига. Само че малката продължи да си наддава по 300-400 грама на месец и след това, и сега още си е слабичка, а вече яде всичко.
На твое място бих опитала все пак да предлагам още мляко след кърмене (ако има изцедена кърма, ако не, чак тогава АМ), но непременно с лъжичка или сламка, или чаша.
Просто твоята бебка явно не е пристрастено кърмаче (засега) и има риск да се отбие, ако започнеш да предлагаш биберон по-често (нали ти беше толкова трудно да намалиш). Ако обаче лакомо гълта млякото от лъжичката-може би наистина не и стига. Ако е така и наистина се налага да дохранваш системно, едва тогава има смисъл да даваш със шише.
Иначе има риск докато пробваш, може би без да има нужда детето да се отбие.
 Hug

Яна, ако знаеш колко права се оказа, за съжаление ooooh! ooooh!
Наистина докато си правихме екдеприменти дали не е гладна СЕ ОТБИ.Сега суче само нощем и през деня - само ако спи. Продължавам с помпата да се изцеждам и така.
Да те бях слушала тебе, smile3511 smile3538, ама - аз не...
Просто нямам думи.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 220
         Успокой се, щом суче все още значи не се е отбила. Много прилича и на кърмаческа стачка. Просто следвай съветите за нея и продължавайте с кърменето. На времето именно към третия месец моите бяха наддали малко и също се разрових за стари подобни теми и открих че доста бебета наддават по-малко тогава. Важно е да се следи все пак наддаването, но четиристотин грама е на долната граница но в нормите все пак. Не се отчайваи, продължавай да предлагаш гърда винаги когато е сънена или пожелае да суче. Гушкай я повече и прекарвайте колкото се може повече време само двете, далеч от всякакви други хора и притеснения дали яде достатъчно.
         Възможно е наистина и както други мами са споделили да е някаква временна реакциа от ваксината, все пак е до известна степен разболяване и всяко дете го изкарва различно. Опитай се да се успокоиш и вярвам че с често кърмене и гушкане на малката скоро ще има положителни резултати.

# 11
  • Мнения: 2 829
Велева, ти веднъж вече се справи с такава ситуация-ако имаш сили и търпение ще успееш да се справиш пак!
Наистина прочети статиите за кърмаческа стачка и помисли също така кой път искаш да избереш. Дали да положиш доста усилия сега и за седмица-две да върнеш детето изцяло на гърда (и аз като Айла смятам, че щом суче в сънено състояние е далеч от отбиването) или да се примириш, че ще цедиш докато можеш. Имам приятелка, която кърми година и един месец с цедене, но за мен този вариант си остава много труден.
Обаче на първо място се успокой-звучиш ми напрегната и изнервена, ако се чувстваш така бебето може и заради това да отказва да суче.
И кажи какво си решила, ако трябва пак ще помагаме Simple Smile
Гушкай си повече мишленцето и знай, че това е най-важното-да му дадеш много любов, а като се успокоиш ще намериш решението на другите проблеми много по-лесно Hug

# 12
Нямам никакви проблеми  въпреки, че е качила само 330 гр. за третия месец. Естествено много се притеснихме отначало, но бебка е винаги усмихната и мнооого рядко плаче за храна - обикновено я изпреварвам, а през нощта спи по 8-9 часа без да иска да яде. Успокоих се, като видях, че има и други като мен, защото все срещам майки, които са на АМ и бебетата им качват с кила, а не с грамове. Педиатърката единствено ми предписа мехлемче за мазане на венците, че можело от това да спадне апетита. И ни извика на консултация след 1 седмица. Пожелайте ми успех, та да сме наддали повече.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 724
Прави сте, не се е отбила или поне не съвсем -- сега сме в ситуация "както дойде" - ако й се спи или ако е на събуждане суче, акое притеснена- пак, иначе - не. В последните случай  давам цедена кърма. Отказах се да се опитвам аз да наложа как да яде, единствената ми грижа е ДА яде.
Излязоха резултатите от стерилната урина- имама e.-коки, във висока степен, днес бяхме на детски нефролог, слава богу, с бъбреците е добре, но докторката беше на път да изпише антибиотик, аз настоях да правим бани със смрадлика ,да пусна втора урина- и тогава ще видим. Преглежда ни доц Лилова от Токуда. И тя е на мнение, че това тегло не е нормално и трябва да се търси причината за него. Имам добри отзиви като тесен специалист, но един въпрос ме уби :
-Давате ли АМ?
- Не.
- А, много добре, значи е самчо на кърма... /мисли/...да не би кърмата да не й харесва.
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Това, което ми подхвърли, е, че изяжда малко /вече знам колко - 70 до 80мл, а трябва да яде по 120 мл/, защото й давам от биберон с малка дупка. Чудя се дали да го сменям,  newsm78 досега не съм го направила, за да не се отказва от гърдата...Какво мислите?

# 14
  • Мнения: 2 829
Според мен опитай ПЪРВО да се успокоиш и да не мислиш постоянно за това колко яде бебка. Тя ми е адашка и ако прилича на мен....Като седне някой да ме гледа докато ям, и да ми вика "яж, яж" апетита ми се изпарява тутакси и не мога и троха да погълна. Знам, че е елементарно да се пренася директно ситуацията към бебето, но все пак мисля, че децата усещат нашето настойчиво желание да им набутаме още храна и реагират със съпротива. Това е лично мнение!
Вместо да сменяш биберона защо не опиташ да кърмиш по-често, да се възползваш максимално от моментите когато заспива, когато се събужда и когато се размърда насън. Все пак откъде знаеш, че не изсуква повече от гърдата? А и дали липсата на апетит не е причинена от инфекцията? може като я излекувате да си навакса детенце. Можеш също да опиташ след като си я нахранила с биберон да я поканиш да суче и/или да пробваш дали ще хапне още кърма с лъжичка.
Това са си пак лично мои разсъждения, пиша ти как бих постъпила на твое място, само дето не съм там да знам какво ти е Hug
Дано съм ти била полезна Hug

Общи условия

Активация на акаунт