Странен е-майл!

  • 2 571
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Така получих следния е-майл:
THE COCA COLA COMPANY
PROMOTION/PRIZE AWARD
DEPT: COCA COLA AVENUE
PROMOTE SOUTH AFRICAN 2010 WORLD CUP.

 
    THE COCA COLA COMPANY OFFICIAL PRIZE NOTIFICATION
 
We are pleased to inform you of the result of the just concluded annual final draws
held to promote South Africa 2010 World Cup, by Coca-Cola in conjunction with the
British American Tobacco Worldwide Promotion. Your email was among the 20 Lucky
winners who won $1,000,000.00 (0ne million united state Dollars)
each in the {THE COCA\COLA COMPANY 2007 PROMOTION.}

However the results were released today and  your Email Address was attached to
ticket number (7YZA206/2007) and Batch: (13/26/DC36.) The online draws was conducted
by a random selection of email addresses from an exclusive list of 29,031,643 E-mail
addresses of individuals and corporate bodies picked by an Advanced automated random
computer search from the internet.

To begin the claim processing of your prize you are to contact the fiduciary agent
as stated below, Please provide the following details for processing of your claim.
 

CLAIMS/FINANCE MANAGER
WINDSOR FINANCE LIMITED
SANDTON, SOUTH AFRICA
TEL: +27-833-308-917
EMAIL:nationallottery9090@hotmail.com

NAME:..................................
ADDRESS:...............................
NATIONALITY:...........................
SEX:...................................
AGE:...................................
PHONE/MOBILE:..........................
FAX:...................................
OCCUPATION:............................
COMPANY:...............................
TICKETS/Batch:............................................
 
Accept our hearty congratulations once again!
 
Yours Faithfully,
Management.
Някой друг да е получавал подобен е-майл,защото на мен ми се вижда нещо лъжлива работа.Няма никакво име,което да се представя, нито подпис...нищо.Пък и от кока кола ShockedПък и от африка ShockedОх някой ако получил нещо подобно или знае за какво става въпрос ако може да ме просветли,че цял ден се чудя!

# 1
  • Мнения: 6 314
Coca-Cola с мейл адрес в hotmail  Mr. Green
Страхотно трябва да са го закъсали, че да опрат до безплатна поща.

Ако все пак мислиш, че може ей тъй на Кока-Кола да ти дадат 1 милион долара - пиши им... но чрез официалния им сайт за Южна Африка
http://www.coca-cola.com/template1/index.jsp?locale=en_ZA
Най-долу има линк Contact us, който отваря форма за мейл.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
Aз ти се чудя защо се чудиш? Laughing

# 3
  • Мнения: 3 423
Кока-Кола-мейл-адресите в Европа завършват на @eur.ko.com
Хората на Кока-Кола са задължени да изписват името с тире.
Ако Световното е през 2010, гарантирано е, че още няма отдел,
който да се занимава с разните му там маркетингови калабалъци.

Не се ловете на глупости!

# 4
  • Мнения: 3 491
Не знам дали съм получила, може директно да ми е било запратено в спама това писъмце. Във всеки случай не бих го отворила, ако ми пристигне в пощенската кутия.
Засега Gmail все още ми работи добре по отношение на сортирането, и гледам да си пазя кутията чиста.

# 5
  • Мнения: 685
Има само една дума за този имейл spam2

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Искат по този начин да съберат лични данни. И сиренцето в капана е тази хипотетична награда.
Просто недей да отговаряш по никакъв начин.
Браво, че го показа тук, поне да знаят хората.

# 7
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Това е много разпространена форма на измама тук в Канада и Америка. Този мейл е първия от поредица други, целта е да получат достъп за банковите ти сметки  или да изпратиш да кажем 2000 долара за такси по превода на тези 1000000 долара, които печелиш. Служителите в големите компании ползват имеили където след знака "@" стои името на компанията.

# 8
  • Мнения: 3 591
Мейла си е спам - това отвсякъде личи  Mr. Green

Обаче това не е вярно:
Ако Световното е през 2010, гарантирано е, че още няма отдел,
който да се занимава с разните му там маркетингови калабалъци.
В Южна Африка рекламата кипи-кипи.... и то от повече от година. Като почнеш от телевизионни реклами до строенето на нови хотели....
Дори имаше реклама"Анти-Спин" в която беше включено и световното - едно детенце скача по леглото си и се прави на футболист и излиза надпис "Аз ще съм жив 2010"...Въобще във всичко е лепнато това 2010 .... Много са горди с това световно, 'еле пък сега след като спечелиха и световното по ръгби.

# 9
# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
 И аз получих подобен мейл,но от някаква азиатска лотария,текста е почти едно към едно.
Много хубаво нещо е форумът,веднага получих инфото,което ми е нужно. Peace
Единственото което ме тревожи,е че досега не бях получавала спам в абв-пощата си,но явно не е добре защитена и тя newsm78

# 11
  • Мнения: 56
Така, така... Продължавайте в същия дух! Отваряйте спамовете! Пълнете си компютръте с вируси!  Whistling

# 12
  • Мнения: 28
Не се учудвам вече на такива имейли. Аз получих от BMW  с регистрация в yahoo. Освен кеша от 1000 000$, получавах и чисто новичко BMW X5. На такова сладурче трудно можеш да устоиш, но няма кой да се върже.

# 13
  • Smallville
  • Мнения: 994
Така, така... Продължавайте в същия дух! Отваряйте спамовете! Пълнете си компютръте с вируси!  Whistling
Защо го тълкуваш така?Мисля че темата е за предупреждение за всички които се колебаят как да постъпят в подобна ситуация Crossing Arms

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Въпросът е подобни е-мейли направо да се изтриват. Човек може да се ориентира по подателя и по темата (subject-а)

Общи условия

Активация на акаунт