Приемане на антибиотици от мъжа по време на бебеправене?

  • 4 469
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!

Имате ли представа дали антибиотиците увреждат сперматозидите? С приятелят ми  правим опити за бебе, само че тази седмица той се разболя - вдигна температура, ходи на лекар и му изписаха да взема 7 дни антибиотик (аугментин)  Shocked

Аз за момента съм си съвсем здрава и в началото на следващата седмица ми е овуто... Но се чудя дали не е опасно да пробваме въобще този месец? При евентуално забременяване дали би имало риск за плода, ако мъжът по време на опитите е приемал антибиотици?  Thinking

Приятелят ми питал доктора и той не дал категоричен отговор, но казал че може би е по-добре да пропуснем опитите този месец не за друго а за да не заразял мен.

В упътването на аугментина пък пише: "както и при други антибиотици може да се наложи да предприемете допълнителни мерки срещу забременяване" Shocked Но предполагам това се отнася за случая ако аз приемам антибиотика, а не мъжа..

Как смятате? Да пропускаме ли или?


# 1
  • Мнения: 7 718
Няма никакви проблеми, не се отказвайте. Laughing

# 2
  • Мнения: 92
И аз си мисля че няма никакви проблеми ако ги пие той.знам само че за жената не е хубаво да ги пие ако прави опити да зачене.това ми го е казвал гинеколога ми.
успех ти желая и да се похвалиш скоро.

# 3
благодаря ви много!   bouquet

Вижте обаче какво намерих преди малко...  Rolling Eyes Rolling Eyes

планирование ребенка и прием мужем антибиотков
http://www.forum.nedug.ru/showthread.php?t=449079
--------------------------------------------------------------------------------

Здравствуйте. Муж принимал антибиотик Аугментин в связи с фронтитом. Мы планируем второго ребенка. Влияют ли принятые мужем антибиотики, например за 9 дней до зачатия, на здоровье будущего ребенка?Или антибиотики влияют только на подвижность спермы (то есть на вероятнось зачатия),но никак не влияют на вероятнось пороков плода? Если антибиотики влияют и на пороки развития, то сколько надо предохраняться?
     
--------------------------------------------------------------------------------

Хотя в принципе и считается, что измененный сперматозоид обладает меньшей способностью к оплодотворению, на Ваш вопрос нет однозначного ответа. Своим произвольно больным обычно рекомендую воздержаться, если существует такая возможность.

     
--------------------------------------------------------------------------------

 Shocked Shocked Shocked

Отговорът е публикуван от лекар (уролог, андролог..) Доста ме притеснява да не би при евентуално забременяване да се получат увреждания на плода.. което да доведе до спонтанен аборт. Shocked На фона на 5 -6 месеца въздържание след това. Sad.. може би пропускането на един месец сега е все пак по-разумния вариант newsm78



 

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 13:14 от malvina76

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
според мен пропусни този месец, за да си спокойна после, не е чак толкова фатално Peace

# 5
  • Мнения: 7 718
Малвина, увредените спермазотоиди може да излязат чак след три месеца, ако въобще ги има.
Спермогенезата при мъжа е в рамките на три месеца.
И антибиотикът не уврежда, а евентуално болестта, поради която се взима.
Като си имаш мнение и смяташ, че е по-добре да прескочите този месец защо питаш?

# 6

Marleen, благодаря за мнението!


Lali:

...Малвина, увредените спермазотоиди може да излязат чак след три месеца, ако въобще ги има.
Спермогенезата при мъжа е в рамките на три месеца.

Благодаря, това е обнадеждаващо.

И антибиотикът не уврежда, а евентуално болестта, поради която се взима.

Да, това също ме притеснява...  Thinking

Като си имаш мнение и смяташ, че е по-добре да прескочите този месец защо питаш?

Хм.. само хора без мнение ли имат право да питат?  Crossing Arms Мнението е нещо, което се формира и променя в процеса на разговор и обмяна на информация... Да, имах някакво първоначално мнение, но то е базирано по-скоро на страх от предишно преживяване, а не на достоверна информация и факти.. В началото на годината прекарано от мен вирусно заболяване около периода на зачеване (без прием на антибиотици тогава) по късно доведе до спонтанен аборт. Така че, може би съм малко по-внимателна сега и страхлива от нужното..

За сега все още не съм взела решение дали да опитваме този месец или не.. Ако приятелят ми се възстанови от болестта до утре - може би ще пробваме все пак... Ако се почувствам и аз дори съвсем мъничко зле - отменяме всякакви опити.... Tired

# 7
  • Мнения: 7 718
Вирусите обикновено  увреждат зародишите.
Малвина, ти не даваш цялата информация наведнъж, щом си преживяла, щом те е страх,  значи си имаш решение, и то е отказ.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 15:55 от Lali

Общи условия

Активация на акаунт