въпрос за противогрипните ваксини

  • 521
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мами, много ми се иска да направя противогрипна ваксина на по-голямата ми дъщеря, защото започна детска градина от тази година, а малката е на 10 дни Simple Smile но ако и бият ваксина с инжекция ще се травмира много, като знам колко плака когато и вземаха кръв от пръста........... Въпроса ми е има ли някъкви детски противогрипни ваксини, които да се приемат през устата и да не се налага да се бият под формата на инжекция? Благодаря ви много предварително, че още малко и ще изпуснем момента за биенето на ваксините........

# 1
  • Мнения: 219
Здравей ,
за съжаление всички противогрипни ваксини са инжекции. При малките деца се поставят по 2 ( по 1 детска два последователни  месеца) , за да се изгради имунитет.   

# 2
  • Мнения: 753
Ако идеята ти е чрез ваксинирането на по-голямата да предпазиш и малката едва ли ще стане,защото голямата дори и да не се разболее пак може да е вирусоносител.Бебета до към 6-тия месец си имат естествен имунитет,така че просто гледай да не е в пряк контакт с болни,а каката да си мие ръцете след като се прибере и така...А иначе има подобни препарати на таблетки,но те са имуностимулатори,а не ваксини,което според мен е само техен плюс и изобщо помисли си добре за тия ваксини и най-добре говори с педиатър.Късмет!

# 3
  • София
  • Мнения: 14 674
На моята давам две години детски Респивакс и сега пак ще почнем-караме без болести зимата(да чукна на дърво). педиатърката каза, че не препоръчва за малки деца ваксини, а само имуностимулатори.

# 4
аз също давам имуностимулатор, Рибомунил , почнах го още в средата на септември и ще го давам пълната схема от 6 месеца, обаче въпреки това, при положение че 1 година не беше боледувала от нищо, преди да тръгне на градина изкара леко 1 вирус, тръгна на градина и го повтори, та чак до антибиотик опряхме, а до сега антибиотик не беше пила, .............тея градини имам чувството че са един развъдник на вируси направо #2gunfire
kambanka иначе мисля че е права,че и с ваксина пак  ще ги кара гриповете, но по-леко най-вероятно.............оф, почвам да се раколебавам  newsm78

# 5
  • Мнения: 485
И аз давам на сина ми Рибомунил - педиатър ни го препоръча 

# 6
  • Мнения: 814
Давала съм Респивакс, но от Есберитокса съм по доволна. Там е работата, че излиза доста по скъпичко от ваксината, но Есберитокса според мен е по добрия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт