Изпотяване на крачетата? Рахит?

  • 562
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Привет, мами
от около 3 седмици забелязвам, че на бебо са студени и мокри чорапките, като ги свалям. Реших, че като го мия и остава вода между пръстчетата и от там се мокрят. Започнах и там да го бърша, не знаех откъде е проблема. Онзи ден бях при педито и се оказа, че сме качили 5 см за един месец и 1 кг, ние сме високи и си е нормално, но се притеснявам дали добре му се развива костната система... с тази скорост. Тя ни попита дали му се изпотяват краката или ръцете или да се стряска, аз казах НЕ. Но после се замислих и се оказа, че мокрите чорапки са точно от това и много се притеснявам сега Sad Казах на педито и тя каза да увеличим Вигантола от 2 на 4 капки на ден. И сега се притеснявам да не съм закъсняла, той от 3 седмици е с тези признаци. Да не развие рахит. Не знам как се действа в такива случаи. Вие какво мислите?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Щом педиатъра на детето и увеличил Вигантола не мисля,че ще развие рахит!А все пак консултациите са всеки месец и тя ще наблюдава детето!

# 2
  • Мнения: 46 437
Наповечето бебете крачетата се изпотяват.

Много ми се вижда Вигантола за дете без проблем.
Консултирай се с друг педиатър, ако трябва, направете и изследвания.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ето инфо за рахита. И Емма страшно много се стряска, ако спи по гръб, и главата й се поти по някога.

# 4
  • Мнения: 589
Погледни в подфорума на д-р Нивеа, там някъде по-назад имаше отговор на точно този въпрос \не си го спомням, обаче ...\

Общи условия

Активация на акаунт