Как разбирате, че сте направили спонтанен аборт?

  • 6 408
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета. Темата е много неприятна за всички ни, но се надявам да ми помогнете. Вчера ходих на гинеколог, защото имах положителни тестове, а той ми каза, че вече съм направила спонтанен аборт в 4 г.с. Аз пък си мислех, че е цветна бременност, защото на датата за М. имах малко кафеникаво зацапване, което доколкото знам е нормално. Нито съм имала обилно кървене, нито болки - нищо. Кръвният ми тест също е положителен, макар и с малка стойност - 49,2.
Моля ви да ми кажете какви са признаците за спонтанен аборт и дали има такива, когато бременността е в толкова ранна фаза. Просто още не искам да повярвам на доки  Sad

# 1
  • Мнения: 194
А още забравих да попитам... Колко време след аборт могат да се започнат нови опити за бебче? Аз още нямам никакво кръвотечение. Кога трябва да ми дойде?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
при толкова нисък хормон и толкова рано е абсурдно да видят нещо с ехофраф.Аз бих сменила лекаря и бих отишла след седмина при друг с вагинален ехограф.
 Другата вероятност,която е доста неприятна е извънматочна бременност.
 Мисле ,че е добре през 2 дни направиш още 1-2 кръвни теста,за да видиш дали хормона се вдига и дали расте нормално.

# 3
  • Мнения: 366
Подкрепям мнението на angels.

# 4
  • Мнения: 3 591
Боже господи - какъв е тоя гинеколог незнам...
вероятността да види нещо /каквото и да било/ 4та седмица първо е много малка, да не казвам, че е възможно да си забременяла и по-късно, така, че нищо да не види.
При положителен кръвен тест - това кеото се прави е повтаряне на теста след 48 часа и проверка дали стойносттите са се удвоили. Ако отговора е ДА - проверява се дали бебето е в матката и ако ДА /може да не се види веднага и да трябва да отидеш след седмица пак/ това означава нормална бременност.
Ако стойностите падат - това означава, че бебето вече не расте/т.е. организма ти ще го изхвърли - ще ти дойде скоро/
Ниски стойности или падане също обаче може да значи и извънматочна - затова докато стойностите са положителни/каквито и да са числата/ трябва да се проверява къде точно е бременността/ Ако е извънматочна да се действа веднага. Но в 4та седмица се съмнявам, че някой ще успее да види това... Не че не може, но трябва комбинация от къдърен лекар с кадърен ехограф и малко късмет.

Ако наистина не е оцеляло бебето ти - изчакваш да ти дойде М и опитвате пак  Hug на толкова ранен етап не е нужно нито кюртиране, нито ще получиш кръвоизливи и болки. Всъщност се случва момичета на които им е закъсняла М. да са били бременни и неоцелялото бебе е било изхвърлено с "закъснелия" мензис без те да знаят за това.
Е ти знаеш , че си бременна Simple Smile Тогава трябва да следиш.

Още нещо да те попитам - тези 4г.с. означават, че са минали само 28 дена от първия ден на последния ти мензис, не от забременяването - знаеш това нали?

# 5
Танита, миличка, побързай да смениш лекаря! Чудя се вече какви са тези специалисти и кой им дава дипломите. #Cussing outНима е възможно да се завърши медицина с тройка и веднага да си отвориш частния кабинет, където да осакатяваш хората - морално и психически?!Бъди силна и недей да се предаваш! Действай! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Смени лекаря веднага и само вяра и кураж  bouquetАз бях в 5г.с. и аз и доктора видяхме на обикновен ехограф плодното сакче и той каза че бременността е маточна WhistlingАко си от СФ /не прочетох Embarassed/ препорьчвам д.р. Антони Ненов от Шейново ако те интересува пиши ЛС ще дам координати spoko

# 7
Подкрепям мнението на останалите потърси мнението и на друг доктор, недей да мислиш най-лошото.Твърде рано е да се определи бременността в 4-та седмица от ехограф.

# 8
  • Мнения: 2 197
Подкрепям мнението за друг лекар.
По въпроса ти за аборта - няма как да направиш аборт без кървене. Аз кървях близо седмица, а и самия ембрион по някое време се изхвърля (при мен в 6-тата седмица). Самата бременност се видя в 5-тата седмица на ехограф.
Стискам ти палци. Слабо кървене може да е безобидно. Когато бях бременна с дъщеря ми имах такова съвпадащо  с цикъла ми още преди да разбера, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт