Не мога да спя от болки в ставите

  • 16 642
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,

По цели нощи не мога да мигна - на никоя страна не мога да лежа, болят ме страшно ставите на краката и особено тазобедрените - от тежестта ли е, незнам, но не мога да спя изобщо.
Случвало ли се е на някоя от вас? Вярно, че ще ми е трето раждане и не съм на 20, но досега не съм имала проблем  - родих преди 2 години и не помня такъв тормоз.
Освен това ми се разблъсква сърцето както си спя и трябва да седна в леглото, за да се успокои и тогава пак да легна. Нито на гръб става, нито на една страна......Понякога имам усещането, че ме болят и бъбреците заедно с кокалите, сякаш ми ги заливат с вряла вода - правих обикновено и стерилна урина и всичко е наред newsm78
Споделете и вие.....  bouquet

# 1
  • Мнения: 728
И мен ме боляха ставите в по-късните месеци на предишната бременност. Незнам обаче какво помага против такава болка, сещам се за Парацетамол, но аз не съм пила нищо. Мина ми, след като родих  Simple Smile

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз имах такива болки, не само в ставите, но и в костите. Наистина е адски неприятно, чувстваш се като разглобен. Дори споделях с мъжа ми, че не вярвам някога отново да се почувствам като нормален човек.
Обаче всичко мина, след като родих. Търпение и леко раждане!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 981
Мен също ме боляха ужасно тазобедрените стави! Имах чувството, че се разлагат!
Болката спря малко след раждането, но не веднага!
Предполагам, че е от тежестта. А за сърцебиенето - и при мен беше така, но ми казваха, че е нормално да ми е затруднена работата на сърцето, заради бебока...
И това мина веднага след появата му...
Стисни със зъби и леко раждане  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И аз имам такива болки. Спя само настрани, по гръб не ми е удобно и започва да ме боли кръста.Единственото, което ми помага е когато съм легнала на ляво левия крак е изпънат, а десния свит, а под корема слагам възглавница, може две или някоя по-голяма. Пробвай, в тази поза тежестта не е изцяло върху единия крак. Дано да ти облекчи болките. Simple Smile
Иначе за сърцето нищо не мога да ти кажа. Най-добре е да те види лекар.

# 5
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз съм в същото положение, болката в ставите ме е направила почти неподвижна, което също не е хубаво.Обясниха ми ,за тазобедрените стави- че болката е част от настройването на организма за раждане и е свързано с наместването на бебето.... Thinking

# 6
  • Мнения: 911
Нали знаеш - всякак бременност е различна... А и щом казваш, че не си първа младост... нормално е, пък и виждам, че си напреднала с материала... Simple Smile
Последния месец място не можех да си намеря, май най-добре ми беше права и разкрачена с ръце на кръста; болеше ме и срамната кост, направо имах чувство, че ще се разцепя Embarassed...и аз имах сърцебиене, ей така - както си седя най-спокойно и бам-бам.

# 7
  • Мнения: 2 746
И аз бях с болки, ниско долу, към опашната кост.Особено като легнех наляво, болката се усилваше.Също и при продължително стоене права.Мисля че е напълно нормално, костите се рзместват, за да отворят пътя на бебето. Няма как, ще се изтърпи  Grinning Ако искаш облекчение най-добре се консултирай с ортопед.
Поздравления за третата бременност, пожелавам ти всичко да мине по вода до края.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217

Последния месец място не можех да си намеря, май най-добре ми беше права и разкрачена с ръце на кръста; болеше ме и срамната кост, направо имах чувство, че ще се разцепя Embarassed...и аз имах сърцебиене, ей така - както си седя най-спокойно и бам-бам.

 Laughing Laughing Laughing

# 9
  • Мнения: 2 309
И аз бях като разглобена особено последните 2 месеца, нямаше кокалче да не ме боли, а пък кръста и гърба бяха ужас. За капак последната седмица ми се сецна и един нерв на кръста, който при всяко движение ме докарваше до рев от болка. Абе бременни истории, какво да ги правиш  Laughing

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Alexa, направо ще падна!
Аз съм колкото теб на възраст, имам първо дете родено 1993(като твоето), имам и син на 20месеца и сега съм бременна с трето (ще имат 25мес. разлика)  Laughing
Имам същите оплаквания като теб, макар че съм в по-ранен етап на бременността. Явно са се позахабили ставите от 3-те бременности, непрекъснатото "смучене" на калций от костите (аз и къмя все още) си казва думата...
А ЕГН-то си ни е екстра даже  Laughing
Май ще трябва някакви добавки да пием с теб.
Лека бременност ти желая   bouquet

# 11
  • Мнения: 750
И мен много ме боляха костите , пубисната също, нощем място не можех да си намеря, като полежа 30 мин на едната страна  се будех от болки и обръщах на другата и така до сутринта, и за сърцето не се тревожи "ово е стандарт" Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
Alexa, направо ще падна!
Аз съм колкото теб на възраст, имам първо дете родено 1993(като твоето), имам и син на 20месеца и сега съм бременна с трето (ще имат 25мес. разлика)  Laughing
Имам същите оплаквания като теб, макар че съм в по-ранен етап на бременността. Явно са се позахабили ставите от 3-те бременности, непрекъснатото "смучене" на калций от костите (аз и къмя все още) си казва думата...
А ЕГН-то си ни е екстра даже  Laughing
Май ще трябва някакви добавки да пием с теб.
Лека бременност ти желая   bouquet

Да знаеш, че има още една мама във форума с нашите показатели, мисля че ника и беше "клои", но на латиница и не знам как точно беше изписан. Тя е с трето на път и със други две на възрастта на нашите деца Laughing
Нищо ни няма на ЕГН-то, просто кой каквото ще да каже, ама три си е геройство!
Незнам какво да пием - дали пък калций няма да ни помогне... newsm78

Като гледам доста от нас се сблъскват с кокаляците по време на бременност. Ама верно болят, като че ли гният, мамка му Embarassed

# 13
Това е от хормоните-ставите се разширяват,подготвят се за предстоящото раждане.Жалко ,че не боли само таза.Мен ме боли  от време на време  дясното коляно.

# 14
  • Мнения: 553
От хормоните от бременността ти се охлабват сухожилията които държат ставите и стават буквално като кукла на конци и като добавиш тежестта... става просто супер.
разширава ти се таза - подготовка за раждането. нормално е и при мене при първата бпременност нямаше такъв проблем.. и затова родих с форцепс. сега много ме болят но поне се надявам да има полза от това и да ми се разшири таза достатъчно че да си родя без усложнения.

Не съм чула някой майка да се е отървала от това, особено ако не можеш да спиш по гръб изобщо като мен- цялата тежест през нощта пада на тазобедрената става и тя като са й поразхлабени връзките... става просто прекрасно...
смятам да пробвам само да си направя леглото максимално меко като постеля всички одеала и пухенки които намеря
А как си мечтая за нещо като люлка - струва ми се че в люлка или хамак ще ми е по-удобно, защото ще има ккаво да ми придържа гърба и коремищета иняма да се стоварва цялата тежест на ставата.. ама няма как...

Общи условия

Активация на акаунт