Възли на щитовидната жлеза - питане за обмяна на опит

  • 11 266
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
Момичета здравейте на всички, който ще се включат.
Ако има някоя от вас с такова нещо в щитовидната жлеза - моля споделете опита си от лечението, специалистите при който ходите и сте доволни.Въобще всичко за което се сетите.
Аз имам такова възелче от около 4 години - малко е. Засега го наблюдаваме - мненията на различните специалисти са противоречиви, но повечето са да се наблюдава засега.Притеснявам се как би се отразило това на една бъдеща бременност.Ако има мами с такъв проблем моля ви за инфо.
Четох скоро ,че в Германия правели изследвания с който с точност се определяли какви са тези възелчета и в голяма степен се оказвали мастни образования - лекуват се без операция.За съжаление в България освен за операция за друго лечение не съм чувала.
Извинявам се за неточното обяснение - но и така неточно го прочетох.
Благодаря на всички, който ще се включат с информация.

# 1
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Аз имах такъв възел. Появи ми се по време на бременнста. Ендокриноложката при която отидох предположи, че е вследствие на хормоните. Моят беше сравнително голям и явно щеше да продължи да нараства, затова се опирирах 6 месеца след като родих. Гледаха го на ехограф и бяха единодушни за операцията. Оперираха ме в Окръжна болница - д-р Ковачев. Отстраниха ми единия лоб на щитовидната жлеза. Доволна съм и от доктора и от условията в болницата, но отделението беше съвсем скоро ремонтирано. Не съм плащала нищо допълнително освен таксата за ден престой. Всичко мина по клинични пътеки. Ендокриноложката се казва д-р Илиева от 25 поликлиника е. Страхотна е тази жена. Веднага ме заведе на ехографа след това дойде с мен при хирурга и даже не ми взе пари за ехографа като разбра, че съм с малко бебе (тогава).  Ходих няколко пъти при нея след това, пуска ми хормони за изследване. Хубавото е че организма се настройва да работи само с единия останал лоб на щитовидната жлеза и не е необходимо да се пият лекарства до края на живота.
Относно вида на възелчето мисля, че в епикризата пишеше че е доброкачествено образование,нещо като киста. С ехографа не можаха точно да го определят какво беше. Но заключението беше че са виновни хормоните, които пих докато бях бременна за да задържа бебето.
Надявам се при теб да не се получи и възелчето да не нараства и да не се налага операция.   bouquet
Надявам се да съм ти била полезна и ако имаш още въпроси - насреща съм.

# 2
  • Мнения: 4 358
1208 S много много ти блогодаря за подробната информация. При мен възела си стой така толкова години - не нараства, няма изминение в хормоните.
Ще се постарая да не те засипвам с въпроси. Само да питам горе долу в кой район е 25 поликлиника.

# 3
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
В Младост ама не знам коя част се води - близо е до Патиланци, ако идваш от цариградско към Младост на сфетофара на Макдоналдс завиваш наляво и след два сфетофара от лявата страна на пътя е поликлиниката. Ох дано ме разбереш.

# 4
  • Мнения: 2 761
Като е малък възела и не ти прави проблеми просто забрави за това..
Аз имах доста голяма киста около година след раждането-14 кубика.Изтеглиха ми я със спринцовка,вкараха спирт и после я надуп4иха на 4 места с игли.Не се е вра6тала.
Ина4е и при мен има6е предложения за операця,хормони и пр. глупости,които отхвърлих.

# 5
  • Мнения: 4 358
Omega благодаря ти за успокойтелните думи и информацията - да забравя ама половината лекари при който съм ходила казват - операция .Не се знаело какво е точно. Казват ,че е топъл  възела. Абе обърках си и аз вече -то колкото лекари толкова и мнения.Затова се съветвам и с вас - с хора който вече са минали по този път или имат сходни проблеми.
И като чета че в други страни има и май някакви други нови методи за лечение - уф така ме е яд че и тук не сме така.Няма ли да измислят поне безкръвни операции за тези възли.Така ме е страх от операция - то и затова отлагам де - докато не почне да расте това чудо - ОХ Rolling Eyes #Crazy

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 14:37 от БЪНИ

# 6
  • Мнения: 2 761
Ами на мен не ми казаха топъл ли е бил или студен,важното е 4е ве4е го няма.
Не им се вразвай много на лекарите и си живей спокоино живота.

# 7
  • Мнения: 17 401
Киста и възел са различни неща.  И аз имам  възел, който нараства обаче и ще трябва да се оперирам. Хормоните ми са в норма.

# 8
  • Мнения: 2 761
Всъ6тнсот ми казаха,4е е киста,коиато се е появила от възел.
Колкото до другите страни-аз живея в Германия,но когато ми се появи това 4удо си бях в БГ.Не знам какво 6тяха да ми кажат тук,но аз не съжалявам за тогава6ното си ре6ение.

Бъни,аз мисля 4е изли6но се притеснява6  и по този на4ин може6 да си навле4е6 пове4е неприятности,отколкото може да ти при4ини възела..
Под ножа се ляга само в най-краен слу4ай,дaже и тогава не се ляга.
Има си много народни лекове,пробвай с тях.Но след като е малък не виждам за6то изоб6то да предприема6 не6то,може да си из4езне сам.Ако иска6 опитай с иглотерапия за твое успокоение.Има във форума един Акупунктурист,може да се допита6 до него дали става.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Преди две седмици и на мен ми намериха кистичка в левия лоб,2.5 мм. Ендокриноложката каза хич да не я мисля и след 1 г.да отида пак да за мое успокоение,че е изчезнала. Каза ми да пия хранителна добавка,в която има йод. СИЛ се казва.Спомагала за по-бързото и изчезване.
Не се притеснявай! Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Аз съм с две такива операции, преди 10 години и преди 10 дена. Съвета ми е да си ходиш на контролни прегледи и дано да няма динамика. Не се притеснявай излишно, нещата са такива каквито са.
Успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз съм с две такива операции, преди 10 години и преди 10 дена. Съвета ми е да си ходиш на контролни прегледи и дано да няма динамика. Не се притеснявай излишно, нещата са такива каквито са.
Успех!

Каква големина бяха твоите кисти? Сега като чета май не след 1 г.,а по-рано ще отида на преглед! Thinking

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не знам колко са били големи, знам че бяха 5 броя не много големи. Още не съм си взела епикризата, в нея ще пише. За толкова години обаче никой лекар не е наричал възлите на жлезата ми 'кисти' и мисля, че това наистина не са кисти.
Ако решиш да потърсиш още едно мнение, препоръчвам то доц. Христозов.
Приятна почивка и не го мисли чак толкова много, стреса не помага, спокойно!  bouquet

# 13
  • Мнения: 17 401
Flash*, кой те оперира?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Д-р Ненков, в Терапията в гръдна хирургия. Доволна съм от целия персонал обаче, от-до ...

Общи условия

Активация на акаунт