пъпчици с бяло връхче по лицето

  • 13 690
  • 12
  •   1
Отговори
Скъпи мами, имам детенце на 1 месец и от известно време по бузките и брадичката му излизат пъпчици с бял връх. Аз след всяко кърмене му изтривам лицето с преварена вода, но въпреки това пъпчиците продължават да се появяват. Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 620
на моето също му се появяват. Тялата му все още се очиства от хормони, които е получило от теб през бремеността. Не е страшно, постепенно трябва да спрат.

# 2
  • Мнения: 620
ако те притесняват, при моето бебе добре се повлияват от "Excipial с бадемово масло" ( по препоръка на педито го взех)

# 3
  • Мнения: 1 371
И при моето беше така. Мазах го, по съвет на педиатърката с Липобаза около 3-4 дни. Мина му доста бързо, но определено, ако не се третират - се разпространяват.

# 4
  • Мнения: 1 121
И при бебетата също има акне  Wink само не ги стискай, защото ще се получат белези. Моят син имаше същите, но към втория месец се изчистиха от самосебе си. Не е нужно да ги миеш с преварена вода след всяко кърмене, мисля, че ако измиваш лицето добре, докато го къпеш вечер е напълно достатъчно-поне при нас беше Hug

# 5
  • Мнения: 1 981
И моето момченце също се покри с червени пъпчици с бял връх като стана на 15ина дена! Казват, че е от хормони, които взимат от нас по време на бремеността!
На нас "Ексципиал" не ни помогна и след като почти месец беше като червена топка, педиатърката изписа "Елоком", който е доста силен и не трябва да се ползва повече от три последователни дена, но ни помогна и за погачата беше почти излекуван. Сега му се появяват единични, но вече е от това, че всичко лапа и много се лигави.

# 6
  • Мнения: 1 217
Майчета оставете пъпките сами да си минат.
Всяко новородено бебе получава такива пъпчици.
Даже тези пъпчици са показател ,че бебето е здраво.
И Калоян имаше такива,но му минаха към 2-я месец.

# 7
  • Мнения: 4 447
Нормално е да се появят такива, Калоян имаше също и минаха на 40тия ден, на 45-тия вече нямаше и следа от тях. Не ги пипай, защото може да останат белези!

 Peace

# 8
  • Мнения: 2 159
И при бебетата също има акне  Wink само не ги стискай, защото ще се получат белези. Моят син имаше същите, но към втория месец се изчистиха от самосебе си. Не е нужно да ги миеш с преварена вода след всяко кърмене, мисля, че ако измиваш лицето добре, докато го къпеш вечер е напълно достатъчно-поне при нас беше Hug
Peace

# 9
  • Мнения: 4 447
И при бебетата също има акне  Wink само не ги стискай, защото ще се получат белези. Моят син имаше същите, но към втория месец се изчистиха от самосебе си. Не е нужно да ги миеш с преварена вода след всяко кърмене, мисля, че ако измиваш лицето добре, докато го къпеш вечер е напълно достатъчно-поне при нас беше Hug

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 14:54 от анче_мамче

# 10
  • Мнения: 4 915
Нарича се "бебешко акне" и представлява чистене чрез кожата на хормоните, получени от майката през бременността.
Най-добре да не ги третираш с нищо. Ще си минат сами.

# 11
  • Мнения: 814
Нарича се "бебешко акне" и представлява чистене чрез кожата на хормоните, получени от майката през бременността.
Най-добре да не ги третираш с нищо. Ще си минат сами.


И аз съм на това мнение Peace. И ние бяхме така, но се изчисти без да я мажа с каквото и да било

# 12
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Само не ги пипай и не ги мажи с нищо. Ще си отминат.

Общи условия

Активация на акаунт