блендер, робот, пасатор...

  • 14 789
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте!

Имам нужда от робот. Да има и блендер.
Какво трябва да знам, преди да купя - каква мощност, марка,  Money,  какво да може задължително да прави, лесно ли се почиства.. Въобще, всякакви мнения и идеи - досега не съм се докосвала до такова нещо, яйцата си ги бъркам с вилица Laughing

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 410
 Аз имам робот Мулинекс от 7 години.  Работи все още, но до сега съм го ползвала само 2-3 пъти. Много ми е трудно за почистване.  Много място заема. За това сега си стои в килера. После си купих пасатор и го ползвам за доста неща.  Браун е и вече 6 г не спирам да го експлоатирам. По- удобно е според мен. Малко, компактно и без много части за миене.

# 2
  • Мнения: 104
И аз по едно време се бях запалила да си купувам кухненски робот,но в крайна сметка си купих само пасатор.Поразмислих заради факта ,че имам сокоизтисквачка ,която съм използвала точно 2 пъти,заради това че трябва да я разглобявам ,мия и после пак да я сглобявам и то за половин чаша сок .

# 3
  • Мнения: 425
Аз от скоро имам робот. Много му се кефя и мисля, че е много полезен. За сега нямам място на плота и си седи в кашона и всеки път го вадя и после го прибирам, но това не ми пречи. Ползвам си го доста редовно. Наистина много ме улеснява. И пасатор имам. И него го ползвам, но за по малки неща. Когато е за повече продукти си ползвам робота, а и пасатора не може да прави всичко, което може робота.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз имам робот Philips. Този модел:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013359

Доста често го използвам. Направо е незаменим.
Когато си го купувахме, имаше горе-долу 3 категории:
- доста евтини и орязани откъм функции
- среден клас, какъвто е моят
- висок клас - роботи, които имаха и приставки за мелене на месо
Единственото по-тегаво нещо, наистина, е миенето.
И трябва да имаш място, където да го сложиш. Не само него, а и всички приставки, кани. Понеже си правихме кухнята след появата на робота, специално предвих 2 дълбоки чекмеджета.

# 5
  • София
  • Мнения: 752
Имам и пасатор и робот. Вярно, че не използвам много често робота, но се си го давам за нищо на света. Почти всички сокчета за малката като беше бебе правех в него, като идват гости салатата много бързо се реже (особено зеле), като пражя сладкиш докъто бъркам нещо на ръка в него се разбиват белтъците на сняг. Пюретата на малката ги правех като сваря всичко и после пусна продуктите в шейкър каната и само наливам в бурканчета (Ева така и не поиска да яде от кухнята нищо, та и готвех отделно известно време). Изобщо за по-обемни неша си го ползвам редовно, а пасатора за по-малки количества.

ето такъв е нашия http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009116

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Зависи. Роботът е много хубаво нещо, но заемя място. Чарковете му пълнят едно малко кашонче и ако искаш да си ги ползваш редовно, трябва да са ти на удобно място, лесно достъпно. Трябва да  имаш и място на плота за робот, защото завреш ли го в шкафа - край, няма и да го извадиш. Съдя по себе си. Първо живеех в жилище с голяма кухня. Детето беше бебе. Ползвай комбайна ежедневно за домашно приготвени пюрета. Даже по 2 пъти на ден. После се преместихме в жилище с малка кухничка. Прибрах робота в шкаф. Една година не го пипнах почти! 100 пъти предпочитах да си разджуркам яйцата с тел, а лука да резна на ръка, отколкото да бъркам, да вадя, да мия Crazy Сега отново сме в голяма кухня, робота ми седи на плота, а под него в шкаф са всички чаркове/перки, рендета и т.н./. Отново си го ползвам за всяко готвене, за всеки сладкиш. После - всичко в миялната. Лошото е, че си счупих миксерната перка и сега май ще си купувам миксер Confused
Марката му май е Браун..или Мулинекс, не съм сигурна. За мощността идея си нямам. Има две купи и върши абсолютно висчко - реже, рендосва, пасира, меси, реже картофки на пръчици, има цитрус-преса и т.н. Почиства се лесно в миялната, иначе си е малко хамалогия. Пресата се чисти трудно, даже моята вече съм я захабила с грейпфрутите.

# 7
  • Мнения: 3 251
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016455- този го ползвам от време на време, в свекърва ми е, подарих й го. Много е мощен и удобен, взехме го предимно заради месомелачката, но сега го ползвам когато ми се наложи.
А миналата година си купихме този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009116 - с блендер е, а и има и цитрус преса. Пак съм доволна. Пасатора стои забравен в шкафа.
Гледай да е с мощност от 800-100 W.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 16:12 от Сапфира

# 8
  • Мнения: 148
Наистина и за мен най-важно е робота да стои на плота, за да те подсеща да го ползваш.
Хубаво е да си помислиш точно за какво искаш да го ползваш (например има модели, които нямат хубави рендета - дупките или са прекалено малки или огромни, средно положение няма),  добре е да има компактна форма, за да не пречи и да заема прекалено много място.
Мия частите в миялната.
Моят е марка Kenwood, частите не са захабявали, лесно се разглобява и сглобява.

# 9
  • Мнения: 133
Аз имам робот Мулинекс от 7 години.  Работи все още, но до сега съм го ползвала само 2-3 пъти. Много ми е трудно за почистване.  Много място заема. За това сега си стои в килера. После си купих пасатор и го ползвам за доста неща.  Браун е и вече 6 г не спирам да го експлоатирам. По- удобно е според мен. Малко, компактно и без много части за миене.
И при мен е същото, но вече го подарих. Беше с един куп приставки, наставки и тем подобни. Дисплея му изгасна на втората година. Корпуса му пожълтя и започна да ме дразни. Кашона му - като за телевизор.  Сега се оглеждам за нещо по-просто. Да  реже, настъргва и още нещо, и това е. Колкото по-просто, толкова по-удобно, смятам.

На Филипс има добри модели. Red е показала такъв.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 17:37 от STV

# 10
  • Мнения: 6 167
благодаря!
ами въпросът за какво ми е е много уместен.
аз нямам нито миксер, нито пасатор, рендета и тн, а често правя разни неща, за които се иска едно от тези неща.
но аз също мисля, че ако има такова нещо трябва активно да се използва, иначе събира прах.
проблем може да имам с миенето ( нямам миялна) и с мястото ( ще му намеря място все пак, разбира се).

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Аз имам този BRAUN , а на родителите ми подарих  този MOULINEX . И от двата уреда съм много доволна!  Hug

Зависи колко пари си готова да отделиш.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 167
ами не е до парите - 5-600 лева не мога да отделя, т.е безотговорно ми е някак, но до 300 лева мисля, че мога.
засега си харесах от вашите предложения Мулинекс и Филипс ( на ред), който ми изглежда по-поносимо компактен...

# 13
  • Мнения: 6 167
Момичета, исках да ви благодаря за информацията.  Hug

В крайна сметка се спрях и купих робот Kenwood MultiPro, 900 W е мощността.



Компактен е и расте на височина, не на ширина, както Мулинекс и останалите с по-традиционна форма.
Има зашеметяващ брой приставки, така че предстои да пренаредя няколко шкафа, за да им отворя място.
Намерих му място и на плота, сега остава да го изуча и използвам пълноценно, че трябва да си изработи парите.  Laughing



# 14
  • Мнения: 91
Откъде го купи?

Общи условия

Активация на акаунт