Какво става???

  • 740
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 951
Някой ако е минал по този път-да ми каже,дали имам някакъв проблем или всичко е наред.
От десетина дни нашият Даниел ме буди по 2 пъти нощем за да папа.Реших,че преживява пиков момент на растеж и го приех за нормално(преди ставаше по 1 път на нощ).Бях чела,че този период трае няколко дена и после отминава,но тази нощ беше върхът на сладоледа-яде в 21ч,заспа и през нощта се почна една въртележка-00:20 ядене-спане до 2:40ч ядене-спане до 5:30 пак ядене...Да кажа,че се скапах е да не кажа нищо.Най-ме е страх е другата нощ да не се повтори същото.
По едно време ми мина мисълта,че не му стига млякото през деня и затова наваксва през нощта,въпреки че усещам как то слиза 10-тина секунди след като засуче,а и сам пуска гърдата,пикае редовно,ака по 2-3 пъти на ден...Някой да знае какво става???

# 1
  • София
  • Мнения: 39 715
аз да си призная Дияна през ноща я хранех когато поиска. По едно време педиатърката ми казваше вместо да я кърмиш и давай вода, но тя врещеше на глад и спрях опитите с водата. След известно време сама се отказа и спеше по цяла нощ.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 046
Цитат на: AnMary_
аз да си призная Дияна през ноща я хранех когато поиска. По едно време педиатърката ми казваше вместо да я кърмиш и давай вода, но тя врещеше на глад и спрях опитите с водата. След известно време сама се отказа и спеше по цяла нощ.

и аз така - първо той сам се отказа, после пак запона се буди, аз си го кърмих, и след време пак сам се отказа
dont worry! бебо знае най-добре  #Milti

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Съвсем нормално Simple Smile , освен яденето нощем Twisted Evil толкова да го мразех, ама и то е до време. Храненето му е било през 3 часа - нормално (според мен) при пик на растежа, само дето може да продължи и по-дълго от 2-3 дена. Щом детето е весело и си хапва и прави и други работи редовно - всичко е ОК

# 4
  • Мнения: 10 758
И моя, когато беше на вашата възраст се събуждаше през нощта.Много се ядосвах, защото кака му още от началото си спеше по цяла нощ, а тоя ми скъсва нервите.Но след известно време, не си спомням точно кога, спря да се събужда. Сега ново 20 - от два дни пак се опитва - първо се събуди в 4, на другия ден в 5, но аз съм звяр и му дадох вода.Изпи цялото шише и понеже видя, че няма да получи манджа, заспа.
 Ако искаш го пробвай с вода или чай.Ако не иска, си му дай мляко. сигурно е временно това явление.

# 5
  • Мнения: 1 120
И при нас има понякога поредица от такива нощи. Замислям се дали кърмата не и стига и за това да търси да яде.Но от друга страна не е редовно.Но винаги и угаждам и тя си заспива на гърдата.Лошото е ,че свиква така  Wink

# 6
  • Мнения: 1 320
И моя беше така , но след като увеличих количеството на млякото / дохранвах с изкуствено пред деня , най-вече след обяд / спря да се буди. Явно не му е стигало и си е наваксвал с ядене и през нощта. Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 9 394
Не знам, какво става при вас. Но при нас това си става вече 8м, 2 седмица и ...дена. Neutral Face
И каши ядем и пюрета ядем и все така си я караме...
До кога?
И аз не знам... Tired

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: vanilia
Някой ако е минал по този път-да ми каже,дали имам някакъв проблем или всичко е наред.
От десетина дни нашият Даниел ме буди по 2 пъти нощем за да папа.Реших,че преживява пиков момент на растеж и го приех за нормално(преди ставаше по 1 път на нощ).Бях чела,че този период трае няколко дена и после отминава


Това все едно аз съм го писала Grinning

# 9
  • Мнения: 1 704
е това нищо не е .. мойта цокне в 1,30.. малко и заспи.. събуди се в 2,15 - цокне пак да си дояде.. после към 3 се сети че е време за ядене.. обаче и се спи.. цокне малко и айде пак се отнесе.. естествено към 4 си дояжда.. към 5,30 пак е гладна щото от лиготия нищо не е изяла .. и така после пак към 7.. ти от какво се оплакваш по-точно  Wink

# 10
И при нас до 3,5 месеца правеше 5-6 часова пауза през нощта, а след това започна да се буди на 3ч. като по часовник. Ние започнахме да се захранваме през 8-ми месец. Чак след като направи 1г. 3м. започна да прави пак 6-7 ч. пауза през нощта.

Никога не съм замествала кърмене с вода. Просто започнах да държа бебето при нас на спалнята и да заспивам, преди да е пуснал даже зърното. Дори и сега спим заедно, защото не се е приключило с нощното хранене. Не винаги са гладни, но ако не никнат ьъби или няма друг здравословен проблем, са си гладни.

Зависи какво ще избереш. Аз лично съм се ръководела от това бебето да е спокойно, да не плаче и да правя всичко възможно да спи максимален брой часове. Опитът ми показва, че дори и да се опиташ да бързаш със захранването, за да не е гладно и да спи, пак не е сигурно, че ще се получи. Няколко безсънни нощи съм изкарвала точно когато е преял или коремчето му не може да смели някаква храна. Та както решиш.

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат на: Mags
е това нищо не е .. мойта цокне в 1,30.. малко и заспи.. събуди се в 2,15 - цокне пак да си дояде.. после към 3 се сети че е време за ядене.. обаче и се спи.. цокне малко и айде пак се отнесе.. естествено към 4 си дояжда.. към 5,30 пак е гладна щото от лиготия нищо не е изяла .. и така после пак към 7.. ти от какво се оплакваш по-точно  Wink

Тез наш`те моми като близначки ще дойдат,Магс Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
За по-малките бебета - ок, ще го накърмиш, важно е да наддава, да не плачка и т.н.Ами моят тупуз Imp Яде просто по навик, ей така....Да, ама на мене ми писна да ме буди през час, чаках, чаках да премине, ама като не ще от само себе си , ще го подпомогнем Wink Вече три нощи не е ял и се чувства прекрасно - не ми изглежда изпосталял Wink

# 13
  • Мнения: 1 704
Цитат на: hedra
Цитат на: Mags
е това нищо не е .. мойта цокне в 1,30.. малко и заспи.. събуди се в 2,15 - цокне пак да си дояде.. после към 3 се сети че е време за ядене.. обаче и се спи.. цокне малко и айде пак се отнесе.. естествено към 4 си дояжда.. към 5,30 пак е гладна щото от лиготия нищо не е изяла .. и така после пак към 7.. ти от какво се оплакваш по-точно  Wink

Тез наш`те моми като близначки ще дойдат,Магс Mr. Green


дай да ги съберем и една нощ - аз ще спя, ти ще кърмиш.. на другата ти ще поспиш, аз ще ги боря  Laughing  Laughing

# 14
  • Мнения: 219
Май повечето мами сме минали по този път  Simple Smile и още го вървим. Според мен всичко си ви е нормално, ако изключим недоспиването на мама  Sad . Моята щерка има вечери в които като суче в 10 после в 4 се буди и после направо в 7, но има такива като снощи, в които яде през 2 часа и цяла нощ не е спокойна - суква по малко, дремва  и пак .... Днес и аз не съм от най-свежите   Neutral Face ама ще спинкам с децата следобед  Laughing
Пък и скоковете в растежа може да траят повече от няколко дни  Simple Smile . Щом си прави там другите нещица, значи има достатъчно млечице през деня.
Пък като станат по-големи може сами да се откажат кой знае  Confused:  Sign Exclamation Както баба ми казва : "менят децата, менят" (променят се, т. е.)

Общи условия

Активация на акаунт