една идейка от мен

  • 1 885
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
днес направих кюфтенца от тиквички по мързелив начин. Просто цялата смес я хвърлих в тавичката и я сложих в печката на 220 градуса. Опитайте , лесно,бързо и вкусно Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 496
Цялата смес,в смисъл без да оформяш кюфтенца,така ли? newsm78

# 2
  • Мнения: 490
да, смесвам всичко както за кюфтенца, но вместо да оформям кюфтета или топчета  просто исипах в намаслена тавичка сместа и го сложих в печката, стана същия вкус само ,че е по-леко
п.п. отгоре съвсем малко поръсих с галета

# 3
  • Мнения: 5 001
Ха-ха-хааа намерила си му леснотооо,ама е вкусно да съгласна съм с тая рецептичка.Ще взема да я забъркам и аз  bouquet

# 4
  • Мнения: 741
Това съм го пробвала и наистина става вкусно.Даже ми харесва повече от кюфтетата,защото не е пържено

# 5
  • Мнения: 4 496
Значи ще я пробвам и аз.Щом не се пържи!... Flutter

# 6
  • Мнения: 1 117
еха, и аз ще си спретна едни мързеливи тиквени кюфтенца!

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
А каква точно смес изпекохте  newsm78
Може ли рецептата Praynig

# 8
  • Мнения: 5 001
Тиквичките се настъргват,посоляват се да си пуснат водата.Изстискват се хубаво,добавят се 2 яйца,черен пипер,ч връзка копър,половин ч.л. сода и брашно за сгъстяване(по желание и сирене намачкано).Това е сместа Hug

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Мерси   bouquet ще пробвам.

# 10
  • Мнения: 5 001
Ако се изсипва в тавичка,може да се направи и заливка от кисело мляко и 1 яйце.Аз лично така ще направя Grinning

# 11
  • Мнения: 3 622
И аз все ги пържа, но що да не пробвам следващия път да ги метна в тавичката  Wink

# 12
  • Мнения: 22 867
Твоята идейка се пече в момента и ухае страхотно. След малко ще я проверим и на вкус. Grinning

Ето я:

Понеже тиквичката беше само една, настъргах и два картофа, останалото е по рецептата. За бърза вечеря става, вкусно е.   bouquet за идеята!

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 21:15 от labrex

# 13
  • Мнения: 1 731
Откъде това розовото / newsm78
Аз така съм правила мързеливи картофени кюфтета . Party
Тъй че нищо чудно и с тиквичките да стане хубаво .  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Добре звучи, лесно и бързо - ще се пробва   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт